Haber Muhteşem

Babasının zamanını satın almaya çalışan çocuk…


Devamını Oku…
18 Kasım 2017 - 1:46 'de eklendi ve 2390 kez görüntülendi.


Yorgun argın bir şekilde evin kapısını anahtarıyla açan adamı oğlu karşıladı, hoş geldin baba dedi, adam içeriye girdi, ceketini astı çantasını köşeye bıraktı ve tam odasına geçecekti ki oğlu, “Baba bir sorum olacaktı, dinler misin lütfen?” dedi.

Adam, istemeye istemeye “peki söyle bakalım ne istiyorsun?” dedi. Oğlu heyecanla konuşmaya başladı, “Babacığım bir saatte ne kadar para kazanıyorsun?” adam bu soruya bir şaşırdı ve çocuğu tersleyerek, “Ne yapacaksın sen ne kadar kazandığımı, bir şey istiyorsan söyle alalım”. Çocuk istediği cevabı alamamıştı, tekrar daha ısrarlı bir şekilde sordu, “lütfen babacığım bir şey istemiyorum sadece 1 saatte ne kadar kazandığını öğrenmek istiyorum” dedi.

Adam peki tamam öyleyse, 1 saatte 90 TL kazanıyorum dedi. Çocuk tamam dedi ve koşarak odasına gitti. Hemen kumbarasını açtı ve içinden bütün paralarını çıkarttı, dikkatlice hepsini saydı ve “45 lira 25 kuruş” dedi.“İşte bütün param bu, fakat tam bir saate yetmiyor.” dedi ve düşünmeye başladı ve sonra çocuğun aklına bir fikir geldi. Hemen babasının yanına gitti fakat babası çoktan uykuya dalmıştı, sabah erken kalkacak ve işe gidecekti.

Ertesi gün yine heyecanlı bir şekilde babasının işe gelmesini bekliyordu. Babası yine işten yorgun bir şekilde gelmişti ve çocuğu da yine onu beklemekteydi. Babası eve girer girmez çocuk hemen atladı ve “Babacığım sana bir şey soracaktım.” dedi. Babası tersledi yine, “şimdi olmaz, daha sonra.” Çocuk aklındaki planı uygulamaya koyamadan bugünde bitmişti.

Ertesi gün oldu fakat bu sefer çocuk iyice kararlıydı, babası evden içeriye girer girmez hemen yanına koştu ve ısrarcı bir şekilde babasının dikkatini çekmeye çalışıyordu. 5 yaşındaki çocuğun ağzında şu sözler döküldü, “Babacığın bana söylediği şeyi hatırlıyorsun değil mi?” Babası döndü ve ne söylemiştim hatırlat bakalım?Bana, “saatte 90 lira kazandığını söylemiştin.” Evet dedi babası, ne olmuş yani?
-“Bak işte burada 45 Lira, senin yarım saatini satın alabilir miyim?”

Adam önce anlamadı, ne satın almasından bahsediyordu bu çocuk? fakat bir kaç saniye içerisinde adeta başından kaynar sular döküldü, göz yaşlarını tutamıyordu. Oğlu, babasından yarım saatçik istiyordu. Yaş yaşları içerisinde oğluna sarılıyor ve öpüyordu, sesleri duyan çocuğun annesi de gelmişti. O da manzara karşısında hüngür hüngür ağlıyordu.

Çocuklarınızı asla ama alsa ihmal etmeyin, daha değerli neyiniz var ki?


Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız
  • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER