Haber Muhteşem

Hayatta sorunu hep başlarından aramamalıyız.


Devamını Oku…
09 Kasım 2017 - 1:06 'de eklendi ve 12655 kez görüntülendi.


Adamın biri artık yaşlanmış olan karısının iyi duymadığından endişe ediyormuş. Karısının bir işitme cihazına ihtiyacı olduğunu düşünüyormuş.

Sonra bir doktora danışmış, doktor ise adama basit bir test yapmasını eğer iyi sonuç alamazsa karısını hastaneye getirmesini söylemiş.

0

Doktor adama şu testi önermiş, karına 40 adım uzaklıktan seslen, eğer duymazsa 30 adım uzaktan seslen yine duymazsa 20 adım uzaktan seslen. 20 adım uzaktan bile duymaz ise bu sefer 10 adım uzaklıktan seslen.

Sonra akşam olmuş ve mutfakta yemek yapmakta olan karısına adam 40 adım uzaklıkta olan diğer odadan seslenmiş, “Hayatım bu akşam yemekte ne var?” karısından hiç ses gelmemiş.Sonra 10 adım yaklaşmış ve 30 adım uzaklıktan tekrar seslenmiş, bakmış yine hiç bir ses yok. Sonra 20 adım uzaklıktan seslenmiş yine ses yok, en son.

Mutfağın dibine gelmiş ve 10 adım uzaklıktan yine seslenmiş, bu sefer de ses gelmeyince adam iyice şaşırmış ve karısının yanına kadar gitmiş, kulağına eğilmiş ve yine sormuş.  “Hayatım bu akşam yemekte ne var?”

Karısı dönmüş ve biraz sinirli bir ifadeyle, “Hayatım bak beşinci kez söylüyorum, Tavuuuuk, tavuk var tavuk.Herkes sorunu başkalarında ararsa, çözümü nasıl bulacağız?

Eğer bu hikayeyi beğendiyseniz, başkaları da okusun diye paylaşır mısınız?

Mutlu ve huzurlu bir yuvada yaşamanın en önemli şartlarından biri hayatta güzellikleri ve zorlukları beraberce göğüslemektir. Sorunu, suçu veya ihmali hep karşı tarafa atan kişiler asla mutlu olamazlar. Birlikte çalışmayı birlikte öğrenmeyi, birlikte yaşamayı öğrenmek, mutluluğa giden yolun anahtarıdır.

Uzun yıllar evli kalmış çiftlere sırrınız nedir diye sorulduğunda genelde şu cevabı verirler, idare ettim evladım, iyi ve güzel onlarca huyu olan eşinizin bir kaç kötü huyunu idare edersiniz. Ve o da size aynı şekilde davranırsa mutluluğunuza maşallah.


Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız
  • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER