Haber Muhteşem

Fakir kadın kucağında bebeğiyle yolda yürürken lüks bir lokantada yemek yeyip eğlenen insanları görür ve iç geçirir:


Adamın Verdiği Harika Cevap!
26 Ağustos 2018 - 3:57 'de eklendi ve 1244 kez görüntülendi.


Fakir kadın kucağında bebeğiyle yolda yürürken lüks bir lokantada yemek yeyip eğlenen insanları görür ve iç geçirir: “Bazı insanlar çok şanslı, ben de eşek gibi çalıştım, tükendim. Neden ben zengin değilim?”

Aynı zamanda bir hastaneden dışarıya bakalım orada da şöyle bir konuşma geçmektedir. Hastaneden çıkan gözleri yaşlı kadın ve kocası fakir kadının kucağındaki bebeği görürler ve “Bazı insanlar ne kadar da şanslı, bizim çocuğumuz neden yok?” derler.

Hastanenin penceresinden ise bir başkası onları izlemektedir. Yaşlı bir adam birçok tıbbi cihaza bağlı bir şekilde pencereden dışarıya bakmakta ve şöyle demektedir. “Ne kadar da kısmetli insanlar, dışarıda rahatça gezebiliyorlar ama ben buradan kurtulamıyorum. Çocuklarım ise ziyarete gelemeyecek kadar meşguller.”Karşı odadaki genç ve zengin adam da yalnız yaşlı adamı izlemekte ve kendi kendine şöyle demektedir. “Babamdan büyük bir servet kaldı fakat bunun yerine keşke yanımda olsaydı bazı insanlar babalarının kıymetini nasıl da bilmiyorlar.”

Bütün bunlar olurken onları uzaktan bir adam izlemektedir. Peki bütün bunları gören bir adam ne diyor, diyor ki; Hiç kimsenin derdi kimseden büyük veya küçük değildir, herkesin derdi kendi omuzlarına göre ölçülür. Bizdeki unuttuğumuz nimet başkasının yıllarca hasretini çektiği bir şey olabilir ve hatta öyledir.

Sadece kendimizin dertli olduğunu düşüyoruz çoğu zaman ama büyük bir yanılgı içindeyiz. Sahip olduklarımızın kıymetini onları kaybetmeden bilmeliyiz. Şimdi ben bunları yazdım sizde okudunuz, okuyabildiniz. Bunun içinde şükürler olsun…Bu yazıyı okuduğunuz için Teşekkür ederiz. Okursanız sadece siz faydalanırsınız fakat paylaşırsanız herkes faydalanır. Lütfen 1 kez paylaşın… Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip edebilirsiniz.


Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız
  • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER