Haber Muhteşem

Her 4 Kişiden Birinde Bulunan Ağız Kokusundan Kurtulun!


Devamını Oku…
15 Kasım 2017 - 3:46 'de eklendi ve 735 kez görüntülendi.


Ağız Kokusundan Tamamen Kurtulun!

Her 4 kişiden birinde bulunan ağız kokusundan kurtulmak istiyorsanız bu yöntemi mutlaka denemelisiniz.Sosyal hayat içerisinde binbir türlü zor durumda kalmanıza sebep olabilecek ağız kokusundan kurtulmak için doğal yöntemler olduğunu biliyor muydunuz? Hemen uygulayın ve kurtulun!

Ağız da Oluşan Kötü Kokunun; sinüs ve akciğer  enfeksiyonları, şeker hastalığı, böbrek , karaciğer yetmezliği, bademciklerde oluşan  iltihabı ve diş eti rahatsızlıkları gibi pek çok hastalıklara yol açabileceğinin  altını çizen Hospitadent Diş Hastanesi Yönetim Kurulu Üyesi Dt. Recep Eşkar, ?Ağız kokusu; kişilerin, vücut, ruh ve sosyal sağlığını da olumsuz şekilde etkiyebilir.Arkadaş ve dostlardan  uzaklaşma, başka kişilerin  varlığı nedeniyle sosyal ortamlara girmekten kaçınma gibi olumsuz halleri beraberinde getirebilir. Bu sebeple ağız kokusuna neden olan sorun tespit  edilmeli ve nedene yönelik tedavi edilmelidir. Aynı zamanda ağız kokusunu engellemek  için kokuya sebep olan yiyecek ve içeceklerden uzak durulmalı dedi.

Hospitadent Diş Hastanesi Yönetim Kurulu Üyesi Dt. Recep Eşkar, ülkemizde her 4 kişiden birinde oluşan  ağız kokusundan kurtulmak için yapılacak  yöntemleri anlattı.

İşte o yöntemler:Yumuşak  bir diş fırçası değil orta sertlikte bir diş fırçası kullanılmalıdır. Bakteri plakları ve yiyecek kalıntılarını temizlemek için dişler günde minimum iki kez fırçalanmalı ve her gün diş ipi kullanmalıdır.

Ağız kokusunun sebeplerinden  biri de dildeki tabakalaşmadır. Bu sebeple dilimizi de  fırçalamayı alışkanlık haline getirmemiz gerekmektedir. Dişleri fırçalayarak ağız kokusunun %20’sinden, dil fırçalayarak ağız kokusunun %80’inden kurtulabilirsiniz.

Ağız kokusunu gidermek için satın alınan gargaraların bir bölümünün, içindeki alkol nedeniyle ağız kokusunu daha fazlalaştırabilir. Çinkolu diş macunu, çinkolu sakız gibi çinko içeren ürünler ağız kokusunu yok eder.

Diş ve diş eti rahatsızlıkları ağız kokusuna sebep olduğundan ağız muayenesi ve bakımı için diş hekiminize  düzenli olarak gidilmelidir. Ağızdaki bütün  diş çürükleri, kırık dolgu veya kron-köprü tedavi ettirilmelidir.

Ağzımızda oluşan  kuruluktan  dolayı ağız kokusu olur. Ağız kuruluğuna sebebiyet vermemek için mutlaka bol bol su içilmelidir. Maydanoz nefesimizi doğal olarak temizlemede etkilidir. Kahve taneleri, limon kabukları ağız kokusunu yok eder.


Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız
  • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER