Haber Muhteşem

Aile çok ama çok mutlu. Kadın hamile ve üç kızdan sonra gelen erkek. Bebek doğdu, pipisini gördü ya herkes. Amcalarda akrabalarda bir bayram sevinci.


Devamını Oku…
18 Şubat 2018 - 19:40 'de eklendi ve 2228 kez görüntülendi.


Aile çok ama çok mutlu. Kadın hamile ve üç kızdan sonra gelen erkek. Bebek doğdu, pipisini gördü ya herkes. Amcalarda akrabalarda bir bayram sevinci.

Bebek biraz büyüdü, yürümeye başladı, evde misafirlikte, mahallede çırılçıplak soydular, böyle gezdi. Bu hakka sahipti çünkü erkek. Bebek biraz büyüdü. Sünnet olacak. Davullar, zurnalar, hediyeler, herkes toplanmış bir kalabalıktır gidiyor.

Çocuk düşündü; “Sanırım ben erkek olduğum için çok önemliyim”Çocuk aklının bir köşesine bunu yazdı. Mahallece pikniğe gittiler, tabi üç beş kız var gittikleri yerde, yeni aklı ermeye başlayan çocuğa annesi babası sordu;“Hangisini alayım oğlum sana?”Çocuk düşündü: “Vay demek ki istediğimi alabilirim.Karşı tarafa sormaksızın seçme hakkım var” Çocuk bunu da aklının bir köşesine yazdı. Herkes acıktı evde yemek zamanı , sofrayı kız kardeşleri ve annesi hazırladı. Yemek bitince topladılar.

Çocuk düşündü: “Sanırım kızların, kadınların işi erkeklere hizmet etmek ” Çocuk bunu da aklının bir köşesine yazdı. Kalabalık bir yemek daveti, herkes masaya sığmayacak. Erkekler ve yaşlılar masaya oturdu. Çocuğu da masaya oturttular.

Annesi ve kız kardeşleri diğer kadın misafirler yerde oturuyordu. Servis yapılacak, önce erkeklere yemek verildi, erkekler yardım etmedi.Çocuk düşündü:“Sanırım önemli olan erkeklerin konforu ve önce erkeklerin karnının doyması” Çocuk bunu da aklının bir köşesine yazdı.Çocuk genç delikanlı oldu, kız arkadaşı oldu. Herkes duydu. Herkesin ağzı kulaklarında. Gaz veren verene “Vay kerata, sevgilimi yaptın kendine, Helal koçum kim tutar seni, Bütün kızlar yanık sana” Çocuğun annesi ve babası: “Oğlumdan daha iyisini mi bulacak?” dediler.

Çocuk düşündü: “Sanırım en iyisini hak eden benim ve bu yüzden kızlara rızasıyla ya da rızasız istediğimi yapabilirim. ” Çocuk bunu da aklının bir köşesine yazdı.

Çocuk arkadaşlarıyla dışarı çıktı, gezdi, eğlendi. Eve geç geldi paşalar gibi karşılandı. Oysa kız kardeşi eve geç geldiği için azar işitip, dayak yemişti. Genç düşündü:“Sanırım eve istediğim saatte girip çıkabilirim. ”Genç bunu da aklının bir köşesine yazdı.

Yetmedi kavga etti, ağzı burnu kan içinde, karakolluk oldu.Hemen araya girip kurtardılar ve Annesi, babası: “Koçum benim helal olsun. ” dedi. Genç düşündü: “Sanırım güçlüyüm ve sorunlarımı da bu şekilde her zaman halledebilirim. ”Genç bunu da aklının bir köşesine yazdı.

Genç artık büyüdü, bir yetişkin oldu, o kadar çok sanırım diye aklında kalanlar vardı ki, tek tek uyguladı. Ama bir türlü adam olamadı. Ailesi ” Biz nerede hata yaptık” sorusuna cevap arıyor.


Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız
  • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER