Haber Muhteşem

3 Çocuğu olan anneye 1.300 tl, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından son 2.5 yıllık dönemde 3 milyondan fazla bebek için ailelerine doğum yardımı ödemesi yapıldı.


Devamını Oku…
24 Şubat 2018 - 6:43 'de eklendi ve 348 kez görüntülendi.


3 Çocuğu olan anneye 1.300 tl, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından son 2.5 yıllık dönemde 3 milyondan fazla bebek için ailelerine doğum yardımı ödemesi yapıldı.

Doğum yardımı için başvuran annelerin canlı doğan ilk bebeği için 300, ikincisi için 400, üçüncü ve sonrakiler için 600 lira ödeme yapıyor. 3 çocuğu olan anne toplam bin 300 lira alabiliyor.

Annenin çalışması gerekmiyor. ‘Yeni doğan bebeklerin ilk altını devletten’ sloganıyla hayata geçirilen uygulamada, yurt içi ve yurt dışında dünyaya gelen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı veya mavi kart sahibi bebekler için destek sağlayan bakanlık, “İlk altın devletten” sloganıyla hayata geçen uygulama kapsamında devlet eliyle 2.5 yılda 3 milyon bebeğe 4.7 milyon çeyrek altın parası yardım yaptı.Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nca son 2.5 yıllık dönemde ailesine doğum yardımı yapılan bebeklerin sayısı 3 milyonu geçerken destek tutarı da 4.7 milyon çeyrek altına ulaştı.

Bakanlık tarafından Mayıs 2015’te başlatılan doğum yardımı uygulamasında destek alan annelerin sayısı her geçen gün artıyor. Annenin vefat etmesi, Türk vatandaşı ya da mavi kart sahibi olmaması gibi durumlarda ise ödemeler babanın hesabına yatırılıyor.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının istatistiklerinden derlenen verilere göre, uygulamanın başladığı tarihten 2017 yılı sonuna kadar geçen süreçte 3 milyon 77 bin 206 bebek için 2 milyon 849 bin 369 anneye doğum yardımı ödemesi gerçekleştirildi.Annelere ödenen destek miktarı, 1 milyar 269 milyon 822 bin 149 liraya ulaştı. Bu destek, bugünün fiyatları baz alındığında, yaklaşık 4 milyon 755 bin çeyrek altına karşılık geliyor.

BİLGİ PAYLAŞTIKÇA ÇOĞALIR – 1 kez PAYLAŞ HERKES FAYDALANSIN

Okuduğunuz için Teşekkür ederiz. Okursanız sadece siz faydalanırsınız fakat paylaşırsanız herkes faydalanır. Lütfen 1 kez paylaşın…

Bu haberi beğendiniz mi? Eğer beğendiyseniz arkadaşlarınızla paylaşarak onlarında bu haberi okumalarını sağlayabilirsiniz. Eğer Paylaştıysanız sizlere bir kez daha teşekkür ederiz…

Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip edebilirsiniz.


Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız
  • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER