Haber Muhteşem

Cenazede şok olay…


Ailesi Yaşıyor dedi, Hastaneye kaldırdı!
10 Kasım 2017 - 1:54 'de eklendi ve 694 kez görüntülendi.


Şanlıurfa’da kalp krizi geçirip vefat eden adamın ailesi cenazeden bir gün sonra dua etmek için ziyarete gittiler. Annesi ve kız kardeşi dua ederken mezardan ses geliyor, yaşıyor deyince ortalık karıştı. Bakın neler olmuş…

yasiyor-deyip-mezardan-cikardilar4

Manifaturacılık ile uğraşan 37 yaşındaki aile babası İbrahim Halil Acaba’nın 3 çocuğu vardı,Veysel Karani Mahallesi’indeki evinde göğüs ağrısı sebebiyle yakınları tarafından Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılmıştı.

Kalp krizi geçirdiği belirtilen İbrahim Halil Acaba, sabaha karşı hayatını kaybetmişti.

Aynı gün öğle vakitlerinde yakınları tarafından Onikiler Mahallesi’nde bulunan mezarlarına defnedilmişti.Yakınları ise Ubeydullah Camii’nde taziye ziyaretinde bulunanları kabul etmişti.

yasiyor-deyip-mezardan-cikardilar

37 yaşındaki İbrahim Halil Acaba’nın yakınları, cenazeden sonra mezarını ziyarete gittiler  ve mezardan sesler geldiğini söyleyerek meftanın yaşadığını iddia ettiler.

Yakınları, “Oturur halde bulduk, yaşıyor” dediler ve mezarı açtırdılar, cenazeyi acil servise götürdüler.

Acil Servis doktorları ise inceleme başlattı.

Olayın yaşandığı vakitlerde, kentte büyük olay olmuş ve “mezarda dirildi” söylentisi sebebiyle halk mezarlığa akın etmişti.

yasiyor-deyip-mezardan-cikardilar1

Ölen manifaturacının annesi Zeynep Acaba ile kız kardeşi Yıldız Acaba, sabah ziyaretine gittikleri İbrahim Halil Acaba’nın mezarının başında dua ederken mezardan sesler geldiğini iddia etti.

Zeynep ve Yıldız Acaba’nın bu iddiasından sonra vefat eden şahsın yakınları mezarlığa koştu, mezar açıldı ve İbrahim Halil Acaba’nın cesedi çıkartıldıi yakınları “Mezarda oturur halde” dedikleri İbrahim Halil Acaba’yı hastaneye kaldırdılar. Hastane doktorlarının yaptıkları inceleme sonucunda…

yasiyor-deyip-mezardan-cikardilar2

Acil Servis’e götürülen Acaba’nın yakınları ve “gömüldükten sonra dirildi” söylentisini duyan ahali sağlık merkezinin önüne akın etti.

Herkes doktorların açıklamasını beklemeye başladı.

Hastane doktarlarından Cem Su, cesette herhangi bir yaşam belirtisine veya mezarda dirildiğine yönelik bir bulguya rastlanmadığını belirtti.

Bunun üzerine İbrahim Halil Acaba’nın cesedi, savcı talimatı ile tekrar otopsi yapılması için Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesine gönderildi.

Acil servis önünde bekleyen ve İbrahim Halil Acaba’nın hala yaşadığını iddia eden yakınlarından biri olayı şöyle anlattı;

“Kalp krizinden ölünce Onikiler Mezarlığı’na defnettik. Taziyeleri kabul ederken, bu sabah annesi ve kız kardeşi mezarlığa dua etmeye gidiyor.

Orada ses geldiğini duyunca dirildiğini söylediler. Mezarlığa koştuk.

Belediye işçileriyle birlikte mezarı açtık, oturur gibi duruyordu, gözünden yaş akmıştı ve burnu kanıyordu. Kan kefeninin çeşitli noktalarına dağılmıştı.

Biz hemen otomobille hastaneye götürdük.

Fakat burada yaşamadığı söylendi ama onu çıkardığımız sırada mezarda kurtulmaya çalışır şeklinde görüntüsü vardı.”

Mezarlıkta görevli bir belediye temizlik işçisi ise ilginç olayı şöyle anlattı,

“Mezarlıkta temizlik yaparken, dün gömülen kişinin dirildiği söylendi.

Yakınlarıyla birlikte mezarı açtık, sonra ben girip dışarı çıkardım. Oturur vaziyette duruyordu, kefeni açtığımızda ağlamış gibi gözyaşları vardı ve burnu kanamıştı. Sonra hastaneye götürdüler ve öldüğünü duydum”

yasiyor-deyip-mezardan-cikardilar3

İnceleme Başlatıldı, İbrahim Halil Acaba’nın tekrardan toprağa verilmesi için mezaryeri hazırlanırken, polisler de inceleme yaptı.

Mezarlık çevresi, için ve mezar taşları incelendi ve fotoğraflandı, olay sırasında bölgede bulunan kişilerin ifadelerine başvuruldu.

Yakınlarını çok heyecanlandıran ve Onikiler Mahallesinde  “Mezarda dirildi” söylentisine sebep olan İbrahim Halil Acaba’nın cenazesi otopsinin ardından ikindi namazına müteakip tekrar defnedildi.

Yakınların ve aile ferdlerinin çok sevdiklerini kaybetmeleri büyük üzüntülere yol açıyor, bu büyük üzüntüler ise farklı şeyler görmemize neden olabiliyor. Bu durumlarda kişi şok yaşayabiliyor.

Sevdiğini kaybeden çoğu kişi olayın gerçekliğini anlamakta bir süre zorluk çektiğini, kaybettiği yakının kapıdan girecekmiş hissine kapıldığını belirtmektedir. Sevdiğini kaybeden kişinin yoğun duygu durumu içerisinde olması halinde bir uzmandan yardım alması gerekebilir.

Allah hastalara şifa, yakınlarını kaybedenlere de sabır ihsan eylesin.


Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız
  • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER