Haber Muhteşem

Akıl hastanesinin önündeki olay.


Devamını Oku…
13 Kasım 2017 - 23:55 'de eklendi ve 1449 kez görüntülendi.


Adamın arabasının lastiği akıl hastanesinin önünde patladı. Zar zor arabayı kenera çekti. Sonra da
kriko, stepne, bijon anahtarı ve tekeri söktü. Fakat o anda 4 bijon birden yuvarlandı ve…

Yağmur mazgalına düştü, adam ne yapacağını şaşırdı yedeği de yoktu. Başladı mazgaldan bijonları almak için uğraşmaya. Ne kadar uğraştıysa başaramadı. Kaldırım kenarında ne yapacağını bilmez bir şekilde oturuyor sağa sola bakıyordu ki, hastanenin çitlerinin üzerine çıkmış bir adamın sesini duydu.
Adam, – Be hey adam ne yapıyorsun orada öyle? dedi.
– Lastik patladı, değiştireyim derken de bijonları mazgala düşürdüm, ne yapacağım bilemiyorum.
Tabi o zaman yol yardım filan yok, kendi işini kendin halletmen lazım. Hastanenin bulunduğu yerde şehirden uzak, malum akıl hastanesi. Uzak bir yere yapalım ki daha güvenli olsun demişler.

Sonra çitlerin üstündeki akıl hastası adama şu fikri verir, – Birader madem öyle diğer lastiklerden söksene birer tane bijon. 3 tanesi ile tekerleği değiştirir yoluna gidersin.– “Tabi ya nasıl da düşünemedim ben bunu” dedi bizimki. Hemen adamın dediğini yaptı ve lastiği değiştirmeyi başardı. Sonra şaşkın şaşkın döndü – Bu benim aklıma gelmedi, senin de doktora benzer bir halin yok. Ziyaretçi misin yoksa? Dedi.

Hasta da kızgın bir ifadeyle, “Kim deli kim veli bilinmez birader, şu basit şeyi bile düşünemedin ama beni beğenmiyorsun. Belki ruh halim bozuk ama aptal değiliz herhalde.” dedi.

Kimseyi bulunduğu konuma bakarak yargılamamalıyız, eğer böyle davranırsak elbette bize de öyle davranırlar. Bir kimse rahatsız diye veya yoksul diye onu kendimizden aşağı zannetmemeliyiz.Eski büyükler ne güzel bir söz söylemişler bu ve buna benzer durumları anlatan, “Harâbat ehlini hor görme şakir, defineye malik viraneler var”


Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız
  • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER