Haber Muhteşem

Bu yazıda şu anda içinizde yaşıyor olma ihtimali olan canlı organizmalardan bahsedeceğiz


AMAN DİKKAT! BU CANLILAR İÇİNİZDE YAŞIYOR OLABİLİR…
29 Ocak 2018 - 13:46 'de eklendi ve 2547 kez görüntülendi.


Eskiden uyurken örümcek yuttuğumuz söyleniyordu fakat bunun doğru olmadığı ortaya çıktı. Bu yazıda ise şu anda içinizde yaşama ihtimali olan canlı organizmalardan bahsedeceğiz. Doğrusunu isterseniz bu canlıları görünce örümcekleri tercih edebilirsiniz.

1) Bağırsak Kurdu 

bagirsakkurduBu canlı sindirim sisteminizde yaşarlar ve orada olduklarına dair hiç bir belirti de yoktur. İçinizde bağırsak kurdu olup olmadığını öğrenmenin tek yolu, dışkınızda asalaklar olup olmadığını kontrol etmektir.

2) Uyuz Böceği

uyuzbocegiBu canlı, uyuz adı verilen, vücutta döküntülere ve kaşınmaya neden olan şiddetli bir deri hastalığına sebep olur.

3) Hamam Böceği

hamambocegi

Eğer bir hamam böceği istilasıyla karşı karşıyaysanız, kulak tıkacı olmadan uyumak istemeyebilirsiniz, çünkü bunlar kulağınızın içinde gezinmeyi en çok seven böcek türüdür.

4) Göz Kurdu

gozkurdu

Bu kabusumsu parazit, vücudunuza herhangi bir yerden girebilir ama özellikle en son vardıkları yer çok korkunç. Vücudunuzda gezerler en sonunda da gözünüze yerleşirler.

5) Kulağakaçan Böceği

kulagakacanbocegi

Ender görülen bir böcek olmasına rağmen, zaman zaman ortaya çıkıp kulak kanalınıza girip sizi çıldırtmasıyla tanınır.

6) Candiru Balığı

candirubaligi

Bu cinsel sapık ile karşılaşmamayı dileseniz iyi edersiniz. Bu mendebur balık insanların idrar yoluyla dışarıya saldığı amonyağa ilgi duyar. Candiru balığı, hayvanların ve insanların boşaltım sistemine kaçması ve özellikle de cinsel organlara hastalık bulaştırmasıyla tanınır.

7) Kancalı Kurt

kancalikurt

Bu vampirimsi yaratıklar bağırsaklarınızda yaşarlar ve kanınızdan beslenerek demir eksikliğine sebep olabilirler.

8) Güve

guve

Çok sık görülmese de güveler kulağınıza girebilirler ve çıkarmak çok zordur. Doktorların çok dikkatli bir şekilde cımbız kullanarak çıkarmaları gerekir.

9) Kurtçuk

kurtcuk

Bu tiksindirici yaratık insanların üzerinde bulunur. Ve saç derisi hastalıklarının çoğuna bu yaratık sebep olur. Kuaförlerin müdavimi olmak istemiyorsanız, çöp kutularından, ölü hayvanlardan ve bozuk yiyeceklerden uzak durun.

10) Haziran Böceği

haziranbocegi

Bu böcek, bazı insanların kulağında ve ağzında bulunur ve duyma bozukluklarına neden olur.

11) Sinek

sinek

Maalesef bu böcek yumurtalarını, üzerinizde herhangi bir yere bırakabilir. İnsan derisinin altında, ağız içinde ve hatta gözlerin içinde bile bulunabilir.

Eğer şu anda her tarafınız kaşınıyor ise gerçekten üzgün olduğumuzu söylemek isteriz. Fakat endişelenmeyin bu normal bir şey. Böyle şeyleri okuduğunuzda kaşınma vb. tepkiler vermeniz gerçekten normal. Esneyen birini görünce esnemeniz gibi.  Lütfen daha fazla bu canlıları düşünmeyin, hele ki bu akşam hiç düşünmeyin, uykunuzu kaçırmak istemeyiz.

Tüm arkadaşlarınızın da sizin şu anda hissettiklerini hissetmelerini isterseniz bu yazıyı paylaşabilirsiniz.


Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız
  • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER