Haber Muhteşem

Anestezili ameliyata girmek hayatamızda bir kez yaşadığımız veya çevremizdeki insanların yaşadığına mutlaka şahit olmuşuzdur.
Sıradan bir sağlık operasyonu. hasta anestezi etkisindeyken doktorlar neler konuşuyor, neler yapıyorlar?
Hiç merak ettiniz mi ?
ABD’de bir kadın bu soruları merak etti ve hiç beklemediği bir sonuç ile karşılaştı!


Ameliyat’a Gizlice Ses Kaydı Koydu ve Şok Oldu!
27 Temmuz 2017 - 2:18 'de eklendi ve 1135 kez görüntülendi.


Haber kaynağı, İngiliz Daily Mail gazetesidir. Ameliyatını kaydetmeyi, saç tokası benzeri saç uzatma eklentisinin içerisine küçük bir ses kayıt cihazını saçına saklamasıyla başarmıştır. Bunu yapma sebebi ise ameliyat öncesi doktoruyla yaşadığı tartışmaymış.

Ethel Easter, karın iç organlarının diaframdan göğüs boşluğuna girmesi olarak bilinen, hiatal hernia hastalığı taşıyordu. Houstondaki Lyndon B. Johnson hastanesi’ne başvuran kadın burada ameliyat oldu. Şimdi Buraya kadar her şey normal görünüyor olabilir ancak aslında kadın yaşadıkları, söz konusu hastanede nasıl bir sağlık hizmeti verildiğini ortaya çıkarmaktı…

0

Hastaneye acil bir şekilde başvurduktan sonra ameliyat olması gerektiği söyledi lakin talihsiz kadın ancak 2 ay sonrasına gün verilebileceğini belirttiler . Çok Acil bir ameliyatın 2 ay sonraya ertelenmesine itiraz eden Easter ise verilen cevap oldukça kaba ve netti: ‘Sen de herkes gibi bekleyeceksin.

ABC ‘Newsa Easter konuşan , sancılı bir bekleyiş içerisine girdi ve sabrettiğini söyledi. Ameliyatı öne çekme çalışma girişimleri sonuç veren Easter, bir ay sonra ameliyat oldu.Easter, zorlu bir ameliyat olacağını bildiğinden herhangi bir sebeple ölmesi halinde son saniyelerini kayıt altına almak istedi. Amacı sevdiklerine öldüğü anda neler yaşandığına dair bir anı bırakmaktı. Her ne kadar garip bir istek olsa da, bu durumdan habersiz olan doktorlar ile ameliyata girdi!

Ameliyathane içerisindeki eşyalarının arasına bir şekilde ses kayıt cihazı yerleştirmeyi başaran kadın, Ameliyat sonrasında kayıtları dinlerken büyük bir şok yaşadı. Ameliyatı yapan doktorlar kendisinin vücudu hakkında şakalar yapıyor ve gülüşüyorlardı. Bu kayıtlarla hastaneye başvuran kadın, burada ikinci şok daha yaşadı.

Hastanedeki yetkililere kayıtları dinledikten sonra “Bunda bir şey yok, insanlar çalışırken kendi aralarında sohbet etmişler. Ameliyatınız doğru bir şekilde yapılmıştır ve sağlıklısınız. biz Bir sorun göremiyoruz.” cevabını verinceKadın soluğu avukatın yanında ve basın kuruluşlarında aldı. Medyaya yansıyan olay hakkında hastane aynı tutumunu korurken, söz konusu bu olayın hukuksal süreci başladı.

Ethel Easter yaptığı açıklamada; “Hastane yetkililerinden sadece bir özür bekliyordum ancak onu bile yapmadılar.” diyerek yaşadığı üzüntüyü herkesle paylaştı.


Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız
  • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER