Haber Muhteşem

Limonu bir gece ayakkabılarınızın içerinde bekletirseniz ne olur?


Ayakkabılarınızın İçine Limon Koyar ve Bir Gece Bekletirseniz…
26 Ocak 2018 - 16:34 'de eklendi ve 1536 kez görüntülendi.


Limonu bir gece ayakkabılarınızın içerinde bekletirseniz ne olur? Limonu sadece yemeklerinizde kullanıyorsanız gerçekten çok yanılıyorsunuz, limonun öyle güzel kullanım alanları var ki mutlaka öğrenmelisiniz…

Taze limon kabuklarını alın ve ayakkabılarınızın içine yerleştirin, sonra bir gece kadar o şekilde bekletin. Sabah kalktığınızda ayakkabılarınızın içine bakın, mis gibi koktuğunu göreceksiniz.

Limon kabukları ayakkabınızın içini mis gibi kokuttuğunu görünce şaşırabilirisiniz. Bunun gibi limonun daha birçok kullanım alanı var, bunları öğrenmek için haberin devamını okuyabilirsiniz.Limon çok yönlü bir besindir, sayısız yiyecek ve içecek tarifinde önemli bir yer alır, ve birçok faydası vardır. Ayrıca limonun mutfak dışında da kullanım alanları vardır.

Günlük işlerinizi ve hayatınızı kolaylaştıracak o yöntemleri, işte haberimizde…
Kesme tahtasını temizlemek için kullanabilirsiniz, deterjan yerine ikiye böldüğünüz limonu sünger gibi kullanarak tahtanızı temizleyebilirsiniz.

Beyaz çamaşırlarınız karbonat ve limon suyu karışımına yatırarak çok daha iyi bir şekilde beyatlarmaya sağlayabilirsiniz. Bu işlemden sonra tabiki makinede yıkama yapmanız gerekmekte.Tırnaklarınızı da limonlu su ve ılık su ile dolu bir kapta tutarak, daha güçlü tırnaklara ve parmak uçlarına sahip olabilirsiniz. Lavabonuzu limon kabuklarıyla ovalarsanız da ışık ışıl bir lavaboya kavuşabilirsiniz.

Koltuk altlarınızda oluşan kararmaya karşıda limon kullanabilirsiniz. Limondaki asit koltuk altlarınızdaki ölü hücreleri soyar ve yok eder.

Bu sayede daha sağlıklı olursunuz. Her gün aldığınız duştan önce yarım limon ile bu işlemi 7 gün kadar uygularsanız farkı görebilirsiniz.

BİLGİ PAYLAŞTIKÇA ÇOĞALIR – 1 kez PAYLAŞ HERKES FAYDALANSIN

Okuduğunuz için Teşekkür ederiz. Okursanız sadece siz faydalanırsınız fakat paylaşırsanız herkes faydalanır. Lütfen 1 kez paylaşın…

Bu bilgiler size yardımcı oldu mu? Öyleyse arkadaşlarınızla paylaşarak başkalarınında faydalanmasına yardımcı olabilirsiniz. Eğer Paylaştıysanız sizlere bir kez daha teşekkür ederiz…

Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip edebilirsiniz.


Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız
  • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.
Etiketler :

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER