Haber Muhteşem

Baba’nın Oğluna Ağlatan Dersi!


Babası Oğluna Öyle Bir Ders Verdi Ki, Gözyaşlarınızı Tutamayacaksınız!
06 Aralık 2016 - 1:42 'de eklendi ve 3174 kez görüntülendi.


Baba’nın oğluna ağlatan dersi! Bazen insanlar büyüklerine karşı pekte sabırlı davranamıyor ve en ufak bir istek veya bir söz sinirlendirebiliyor… Babanın oğluna verdiği ibretlik ders… KISSADAN HİSSE (MUTLAKA OKUYUN)!

60’lı yaşlarında baba 25 – 30 yaşlarında oğul, birlikte bahçede oturuyorlardı. Ağaca bir kuş gelmiş , bir yere bir ağaca neşeyle oynuyordu, baba oğluna sordu -Bu nedir?

-Evlat cevapladı -KuşBabanın gözü kuşdaydı devamlı onu takip ediyordu ve tekrar oğluna sordu.
-Bu nedir? -oğlu sıkılgan bir şekilde Kuş dedi.

Babanın gözü yine kuştaydı ve tekrar oğluna sordu

-Bu nedir? Oğlu hiddetli ve kızgın bir ifadeyle…– Kuş, o Kuş baba neden aynı şeyi sorup duruyorsun?  bilmiyormuş  gibi; diyerek sert bir ifadeyle çıkıştı.

Baba sanki bu tepkiyi oğlundan  beklercesine ve ona hayatının en büyük dersini vermek için ayağa kalktı ve eve doğru  yöneldi. Az sonra elinde bir defterle geri geldi ve oğlunun yanına oturdu.

Defterden bir sayfayı açtı ve oğluna okumasını istedi, oğul içinden okuyacaktı ki babası sesli okumasını söyledi, ve notta şunlar yazılıydı.

-Bugün oğlumla beraber parka gittik, oğlum yürümeye ve konuşmaya başladı, ve biz otururken bir kuş geldi, oynuyordu;

Oğlum sordu, -Bu ne
-Kuş Tekrar sordu – Bu ne -Kuş

O sordu, sormaya da devam etti onlarca kez, ben ise her seferinde kuş dedim sevgiyle ve en sonunda oda bana, bu kuş dedi. Seviyorum SENİ canım oğlum benim, İyi ki geldin aramıza neşe kattın canımıza…

Genç adam bu notu okuduktan sonra yutkundu gözleri doldu dolu   babasına sarıldı ve dilinden şu sözler döküldü. -Af et beni babacığım  senin bana gösterdiğin o sabrı ben  sana karşı gösteremedim özür dilerim canım babam seni çok Seviyorum….

Anne ve Babamız yaşarken  değerlerini bilmediğimiz veya bilemediğimiz üzdüğümüz büyüklerimizden özür dileyelim, yarın çok geç olabilir. Bugün telafi edebilirsin, kaybettikten sonra Vicdanın sızlayacak keşke diyeceksin ne olur babam, annem yanımda olsaydın, her şeyime  keşke karışsaydın diyeceksin belkide, neredesin babam özledim seni diyeceksin ve gözyaşlarına boğulacaksın.

Unutmayın ki bizlerde anne ve baba olacağız yaşattığımız karşımıza gelmesini istemiyorsak anne ve babamıza daha şefkatli davranalım.

YARIN ÇOK GEÇ OLABİLİR!


Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız
  • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER