Haber Muhteşem

Şimdi size soracağım bu soru Bakkal dükkanı işleten bir adamın başına gelen bir olaydan yola çıkılarak hazırlanmıştır.


Devamını Oku…
29 Kasım 2017 - 4:58 'de eklendi ve 1209 kez görüntülendi.


Genç ve heyecanlı bugün öğrencilerine bir beyin egzersizi yaptırmak istiyordu bunun için saatlerce araştırma yapmış ve bu tuzaklı soruyu bulmuştur. Öğrencilerine bu soruyu soracak ve hepsinin dikkat ve algılarını çalıştırmalarını sağlayacaktı.

Bizim öğretmen sınıftan içeriye girer ve öğrenciler bugün sizlerle normal ders akışından farklı bir çalışma yapacağız, bugün size çok dikkat gerektiren bir soru soracağım. İyi dinleyin bakalım. Bütün öğrenciler pür dikkat dinliyorlardı öğretmenlerini. Diğer derslerden farklı ve ilginç bir soru gelmişti bu sefer.

Öğretmenleri, “bakın çocuklar bu bir dikkat sorusudur, çok dikkatli olmayı sakın unutmayın.” dedi. Şimdi size soracağım bu soru Bakkal dükkanı işleten bir adamın başına gelen bir olaydan yola çıkılarak hazırlanmıştır.Şimdi bu bakkalın başına gelen olay sonrasında kaç para zarar etmiştir? İyi düşünün ve öyle cevap verin. Sakın hemen atlamayın yoksa yanılırsınız, çünkü bu soruda bir tuzak var…

Adamın biri bakkala girer ve bir paket sigara ister. Bu sigaranın ücreti 5 TL’dir. Adam bakkala 100 TL uzatır. Bakkalda bu parayı bozdurmak için çırağına 100 TL’yi verir ve yandaki dükkana yollar. Çırağı parayı alır ve yandaki dükkanda parayı bozdurur ve geri getirir. 95 TL’yi müşteriye, 5 TL’yi de bakkala verir.

Müşteri çıkar gider. Fakat bir süre sonra yandaki dükkanın sahibi elindeki 100 TL ile gelir ve paranın sahte olduğunu söyler, neye uğradığını şaşıran bakkal ilk şoku atlattıktan sonra eli mahkum komşusunun zararını gidermek zorundadır, hem de üstüne üstlük mahcup olmuştur bunun için komşusundan çok özür diler ve zararını telafi için sahte 100 TL’yi alır ve onun yerine gerçek 100 TL’yi verir. Komşusu teşekkür eder ve dükkanına gider.Peki arkadaşlar şimdi iyice düşünün bakalım, bu bakkal şuan da kaç TL zarardadır?


Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız
  • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER