Haber Muhteşem

Balıkesir’in şirin ve güzel ilçesinde yaşayan tonton Fatma teyze ile yaşadığım bir anımı paylaşmak istiyorum sizlerle…


Devamını Oku…
12 Mayıs 2018 - 6:09 'de eklendi ve 519 kez görüntülendi.


Tonton Fatma Teyzem; Balıkesir’in şirin ve güzel ilçesinde yaşayan tonton Fatma teyze ile yaşadığım bir anımı paylaşmak istiyorum sizlerle; “Bir gün İzmit otogarın dışında üniversite kampüsüne gitmek için otobüs bekliyordum.

Bizim tonton Fatma teyzem ile tanışmam burada oldu. Omzuma dokunup üniversiteye giden otobüs buradan geçer mi evladım sorusuna geçer teyzem bende oraya gideceğim dememle birlikte, 40 yıllık dost gibi aniden sohbete başlaması bir oluverdi.

Büyütüp burada üniversitede okuttuğu ve yine burada üniversite hastanesinde diş teknisyeni olarak çalışmaya başlayan kızını ziyarete gelmişti.Aslen Afyonluymuş yıllar önce babası gelip yerleşmiş Ayvalığa, derken orada evlenip çoluk çocuk sahibi olmuş, bu kızıda 4 kızının en küçüğüymüş, sonra kızından anlatmaya başladı soluk soluğa, taa bebekliğinden başladı.

Üstelik birde hemşehri çıkmıştık. Ben de bir yola, bir etrafıma bakarken trafik yoğunluğunun verdiği sıkıntıyı bir anda unutup, Fatma teyzenin sohbetine gülümseyerek dinlemeye devam ettim.

Keyfine diyecek yoktu. Ne şans ki benimle aynı otobüse binecekti. İşi daha da kolaylaşmıştı. İzmit’te toplu taşımada kent kart uygulamasının ilk yıllarıydı. Şimdiki gibi, karta para yükler ve otobüse bindiğinizde kartınızı manyetik okuyucuya doğru tutardınız ve okuyucu okuduğuna dair sinyal sesi verirdi.Bir an onun tatlı sohbetini kesip teyzem kentkertın var mı diye sordum.Fatma teyze kızının kendisi için aldığı kentkartı bana göstererek, “Gızım bana gentard bilene alıvedi Allah razı olsun” demesiyle uzun zamandır böyle içten gülmediğimi farketmiştim.

Derken otobüs yanaştı ve önden binmesi için Fatma teyzeme yol gösterdim, bende tam arkasındayım, adımını içeri atar atmaz kent kartını adeta hakemin futbolcuya kırmızı kart göstermesi gibi kartını şoförün yüzüne doğru tuttu.

Bu esnada otobüstekiler ve ben merakla izlerken, bir kaç saniye şaşkına dönen şoför bir anda ağzıyla “Biiiiiip!” diyerek karşılık verdi.

Fatma teyze hiçbir şey olmamış gibi hemen arkadaki boş yere oturdu bende yanı başına oturmuştum. Bu saf doğallığıyla otobüsü kahkalara boğmuştu ki kendi de olup bitenden bihaber, masumca etrafına bakıp gülümsüyordu…


Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız
  • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER