Haber Muhteşem

Başarılı bir ressamdı. O da her meslekte olduğu gibi kendine örnek olan üstatların, ustaların hayatlarını iz bırakan eserlerini inceliyordu.


Devamını Oku…
25 Kasım 2017 - 21:46 'de eklendi ve 510 kez görüntülendi.


Başarılı bir ressamdı. O da her meslekte olduğu gibi kendine örnek olan üstatların, ustaların hayatlarını iz bırakan eserlerini inceliyordu. ne yazık ki hepside yaşarken tanınıp takdir görmemiş eserlerinin ve sanatlarının değeri sonradan keşfedilmiş.

Ressamların kaderi bu galiba diye düşünürken, yıllar sonra da olsa anımsanmasını sağlayacak bir eser henüz yapmadığı kanaatindeydi.

Çalışırken dahi zihnini hep bu fikre yorardı, öyle bir tablo yapmalıyım ki insanlar arasında ki en güzel şeyleri anlatmalı,herkes kendince bir şeyler çıkarmalı diye düşünüyordu. Kararını verdi ve en güzel şeyin resmini yapacaktı.Fakat günlerce düşünmesine rağmen kafasında nasıl bir resim yapacağına dair bir fikir oluşturamamıştı. Bir kaç günlük bir yolculuğa çıkıp farklı insanlarla tanışıp, konuşmaya , bu şekilde yeni bir ufuk açmaya karar verdi. Yolda bir ihtiyarla karşılaştı, ona dünyanın en güzel resmini yapmak istiyorum sence insanlar arasındaki en güzel şey nedir diye sordu.

Yaşlı adam ” bu yaşıma kadar geldim evlat, en önemli şey her şeyin başı güvendir, eğer güven olmazsa ne dirlik ne de birlik olmaz” der. Ressam bu fikirle yola devam eder, bunu nasıl resmedebilirim diye de düşünmektedir. Bir düğün merasimine rast gelir, damat ve gelinin mutlulukları yüzlerinden okunmaktadır.

Onlara yaklaşır ressam olduğunu dünyanın en güzel şeyinin resmini yapmak istiyorum sizce insanlar için en önemli en güzel şey nedir diye sorar. İkisi birden “aşk ve sevgi, sevgi azı çok yapar , üzüntüyü sevince döndürür, aşk ve sevginin olduğu yerde her şey insana kolay gelir, hoş gelir” derler. Ressam yeni evlenen çifte saadetler dileyip yola devam eder.Bu sefer iki fikir ve düşünceyi değerlendirmeye başlar. Güven ve sevgi, güven ve aşk, çok güzel düşünceler ama nasıl resmedecek. Derken yolda çok yorgun bir hali olan bir adamla karşılaşır . Bu kez de ona sorar dünyadaki en güzel şey nedir diye.

Adam cevap verir “ben savaş gazisiyim, dünyanın en kötü şeyi savaş, insanların elinden her şeylerini alsa da kaybedilen şey huzurdur. Bence en önemli şey nerede olursan kiminle olursan aradığın şey huzurdur, sana bunu kim neresi veriyorsa onları kaybetme” der.

Ressam aklında güven huzur sevgi düşünceleri ile evinin yolunu tutar,daha da kederlenmiştir, gidip gelen düşünceler vardır ancak o aradığı parlak ışığı henüz bulamamıştır. Dalgın bir şekilde evinin kapısını çalar, kapı açıldığında o aradığı ışık kafasının içinde birden parlar, dünyanın en güzel şeyinin tüm yanıtları meğerse burnunun dibindeymiş.

Çocukları sevinçle koşarak ” babacığım” diye üzerine atlayıp sarılırlar,işte onların gözünde güveni, kendisini tebessümle karşılayan eşinde sevgi ve aşkı, ve nihayetinde de evinde huzuru görür. Hiç zaman kaybetmeden tuvalin karşısında evinin ve ailesinin resminin yaparak en güzel resmini tamamlar ve tablosuna “YUVAM” adını verir.


Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız
  • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER