Haber Muhteşem

Belediyede Evlendiler Ama Görevlinin Yaptığı Hata Herkesi Şoka Uğrattı.


Belediyede Binasında Evlenen Genç Çift Görevlinin Hatası Yüzünden Gözyaşlarına Boğuldular…
13 Ekim 2017 - 6:31 'de eklendi ve 1037 kez görüntülendi.


Deniz ile Safiye evlenmeye karar verdiler, nikahlarını ise düğünlerinden önce kıyılmasını istiyorlardı.

18 Temmuz’da belediyenin nikah salonunda nikahları kıyıldı ve düğün hazırlıklarına başladılar.

0

Sonra kimliklerini değiştirmek için nüfus müdürlüğüne gittiler ve hayatlarının şokunu yaşadılar. Yeni gelin safiye gözyaşlarını tutmadı başladı ağlamaya, olan şey herkesi şoka uğratıyor…

Aydın’da ki sürücü kursunda  eğitmen olarak görev yapan Deniz Akkan ile Denizli’de oturan Safiye Uytun 1 yıllık  beraberliklerinden sonra evlenme kararı aldılar.Daha sonra 18 Temmuz’da evlendiler. Deniz ve Safiye çifti, 9 Ağustos’ta  kimliklerini kimliklerdeki medeni hali  değiştirtmek için Karacasu Nüfus Müdürlüğüne gittiler.

Belediyede Evlendiler Ama Görevlinin Yaptığı Hata Herkesi Şoka Uğrattı.6

Çift,  müdürlük görevlilerin bilgisayarda  dosyalarına ulaşamadıkları için “Siz evli değilsiniz” cevabını verdiler.Yaşanan şoktan sonra Deniz Akkan yaşadıklarına anlam kazandırmaya çalışırken, Safiye Uytun gözyaşlarına boğuldu.

Nüfus Müdürlüğündeki görevlilerin ilk kez böyle bir şey yaşadıklarını  belirttiklerini anlatan  Deniz Akkan, yasal yollara başvuracağını söyledi.

Belediyeden Nüfus Müdürlüğüne önce “Onlar burada evlenmemiş” denildiğini söyleyen Deniz Akkan, “Elimizde fotoğraflar var, nasıl burada evlenmemişiz” diye sordu.

Yapılan çalışmaların ardından Karacasu Belediyesi çiftin Karacasu’da dünya evine girdiğini kabul ederken nikahın ardından Nüfus Müdürlüğüne iletilmesi  gereken dosyanın iletilmediği anlaşıldı. Dosyaya ne olduğunu  bilmediklerini belirten Akkan,

“O tarihlerde evlenen herkesin dosyası gönderilmiş, bizimki nasıl gönderilmiyor.

Bizimki nasıl unutuluyor. Oradaki memurları ne kadar suçlayabiliriz bilemiyorum.

Belediyedeki memurların bilerek yapacaklarına inanmıyorum. Kanuni haklarımızı da arayacağız” diye konuştu.

Evlilik cüzdanı haricinde  evli olduklarına dair herhangi bir  resmi belge bulunmadığını anlatan Deniz Akkan, “Ben bu 20 gün içinde ölseydim benim eşim bekar mı kalacaktı? Hiç evlenmemiş mi gözükecekti. Bunun cevabını bilmiyoruz.

Evlilik cüzdanı dışında resmiyette hiçbir şey gözükmüyor. Nüfus cüzdanımızı değiştirmeye gitmesek böyle bir durumdan haberdar olamayacaktık” dedi.


Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız
  • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER