Haber Muhteşem

Bu hayatta anne ve babaların en değer verdikleri evlatlarıdır. Evlatlarının hayırlı olması için ellerinden gelen her şeyi yaparlar.


Devamını Oku…
05 Mart 2018 - 13:20 'de eklendi ve 19237 kez görüntülendi.


BEŞ ÇEŞİT EVLAT VARDIR!

Bu hayatta anne ve babaların en değer verdikleri evlatlarıdır. Evlatlarının hayırlı olması için ellerinden gelen her şeyi yaparlar. Bu yazımızda evlatlar 5’e ayrılmış ve özelliklerine göre sıralanmış.

1) Anne ve babasına asi olan, hayırsız evlat. Bütün ebeveynlerin en büyük endişesi ve korkusudur. Gözünden sakındığı evladının asi olması en büyük imtihanlarındandır.2) Anne ve babasına asi değildir fakat anne ve babasının dediklerini zorla istemeye istemeye yaparlar. Gönül rızasıyla yapılmayan işin sevabı da az olur veya hiç olmaz.

3) Anne ve babasının dediklerini yapar fakat sonra bu yaptığını onların başına kalkar. Bağırır, çağırır ve anne, babasına eziyet eder. Bunun günahı çoktur, ahirette hesabı çetin olur.

4) Anne ve babasının dediklerini bütün gücüyle, içinden gelerek yerine getirmeye çalışır. Anne ve babasını Cennetin anahtarı gibi görür. Onlara öf bile demez. Böyle hayırlı evlatların karşılığı ahirette inşallah çok iyi olacaktır.5) Anne ve babası nasıl küçükken onları gözünden sakınmış ve daha ihtiyaçlarını onlar bilmezken karşıladıkları gibi anne ve babasının gönlünden geçeni daha onlar söylemeden yerine getirmeye çalışan evlattır.

Böyle hayırlı evladı Allah herkese nasip etsin. Son iki sınıf evlat gerçekten herkesin duasındadırlar. Allah onların ömürlerini bereketli rızklarını geniş ve gönüllerini ferah tutsun. Fazlından onlara sonsuz ikramlar versin.

PAYLAŞALIM HERKES OKUSUN! – 1 kez PAYLAŞ HERKES FAYDALANSIN!

Okuduğunuz için Teşekkür ederiz. Okursanız sadece siz faydalanırsınız fakat paylaşırsanız herkes faydalanır. Lütfen 1 kez paylaşın…

Bu yazıyı beğendiniz mi? Eğer beğendiyseniz arkadaşlarınızla paylaşarak onlarında bu yazıyı okumalarını sağlayabilirsiniz. Eğer Paylaştıysanız sizlere bir kez daha teşekkür ederiz…

Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip edebilirsiniz.


Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız
  • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.
Etiketler :

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER