Haber Muhteşem

Bim’de neden iki kapı var, sebebi nedir, sadece ilginç bir tasarım mı yoksa…


Bim’de İki Kapı Bulunmasının Nedeni….
02 Kasım 2017 - 0:59 'de eklendi ve 3707 kez görüntülendi.


Bunu bilen var mı, çoğu kişi yanlış biliyor, bime girerken neden iki kapıdan geçiyoruz sorusuna çoğu kişi farklı farklı cevaplar veriyor ki bunların neredeyse tamamı yanlış, bakın gerçek cevap neymiş…

Bu soruya verilen ilk cevap şu, Hava sirkülasyonunu engellemek ve yazın içerdeki soğuk havalı kışın ise içerdeki sıcak havayı koruyabilmek için. Ama bu cevaptan sonra fakat dışarıya çıkarken 1 kapı var, sorusu geliyor.

İkinci Soru: “Peki dışarıya çıkarken 1 kapı var, o zaman içerideki sıcaklığı nasıl dengeliyorsunuz?”Bunun sebebi ise, hava sirkülasyonunu korumanın yanında bir de hırsızlara karşı güvenlik sağlıyor, girdiği kapıdan çıkmasını engelliyor.
Çıkışta ise kasa bulunduğu için kasayı atlatmak zor fakat girişte böyle bir şey yok onun için 2 kapılı koruma mevcut.

Tabi bir sebebi daha varmış o da bir hayli ilginç

Mal getiren taşımacılarda girişteki ilk kapının anahtarı bulunuyormuş, böylece getirdikleri malı sabahın erken saatlerinde Bim’in içerisine bırakabiliyorlar, böylece çalışanlar geldiğinde ilk kapının içerisine bırakılan malları alıp marketin raflarına yerleştiriyorlar.Peki bu 2 kapılı sistem aslında nasıl çıkmış merak ettiniz mi?
Güvenlik veya hava sıcaklığının korunması için değilmiş.

Bim’in ilk ruhsat projesinde iki kapının arasında sterilizasyon işlemi yapılması düşünülmüş. Yani hijyeni mükemmel olarak sağlayacak bir sistem.

Fakat bu maddi açıdan büyük yük olacak ki iptal edilmiş. Daha sonra bu proje değiştirilmeden devam edilmiş. Ve ortaya bu harika tasarım çıkmış.


Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız
  • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.
Etiketler :

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER