Haber Muhteşem

Yüksek bir dağın doruğuna yapılmış “Bin Aynalı Mabet” adlı görkemli bir saray vardı.


Devamını Oku…
04 Mart 2018 - 15:05 'de eklendi ve 367 kez görüntülendi.


Bin Aynalı Mabet
Yüksek bir dağın doruğuna yapılmış “Bin Aynalı Mabet” adlı görkemli bir saray vardı. Her gün yüzlerce hatta binlerce insan sarayın güzelliklerini, ihtişamını görmek için ziyarete gelirlerdi.

İnsanlar bin aynalı salonu çok merak eder oraya girdiklerinde kendilerini bam başka bir dünyada bulurlar en çokta bunu için gelirlerdi. Haftada bir gün saray ziyaret kapanır o gün etrafta kimsecikler olmazdı.

Yine böyle bir gün bir köpek sarayın olduğu dağa tırmandı ve “Bin Aynalı Mabet”e girdi. Sarayın bin aynalı salonuna geçtiğinde aniden bin tane köpek görünce ne yapacağını şaşırdı..Korkarak sırt tüylerini kabarttı, kuyruğunu bacaklarının arasına sıkıştırdı, korkutucu hırlamalarla beraber dişlerini gösterdi ve bin köpek de tüylerini diktiler, kuyruklarını bacaklarının arasına alıp korkunç sesler çıkarıp dişlerini gösterdiler.

Köpek paniğe kapılarak saraydan arkasına bile bakmadan kaçtı. Köpek o andan itibaren bütün dünyanın tehlikeli, korkunç köpeklerle dolu olduğuna inandı ve kalan hayatını korku içinde her an bir yerden saldırıya uğrayacakmış gibi huzursuz ve diken üzerinde geçirdi.

Bir zaman sonra, bir başka köpek gelip dağa tırmandı. O da sarayın merdivenlerinden çıkıp “Bin Aynalı Mabet”e girdi. Sarayın bin aynalı salonuna geldiğinde bin tane köpekle karşılaştı ve çok sevindi.Bin tane arkadaşı olmuştu. Kuyruğunu salladı, neşeyle oradan oraya zıpladı, köpekleri oynamaya çağırdı. Bin köpek de kuyruğunu sallayıp, neşeyle zıplayıp onu oyuna çağırdılar. Bu köpek de saraydan çıktığında tüm dünyanın dost, arkadaş ve sevecen köpeklerle dolu olduğuna inanıyordu.

O da hayatını neşe ve heyecan içinde dostlarını arayıp bularak geçirdi. Kıssadan hisse, Herkes kendince bu hikayeden bir şeyler çıkarabilir. Nasıl bakarsanız, öyle görürsünüz. Ne ekerseniz onu biçersiniz.
Hikayemizi beğendiyseniz paylaşmayı unutmayın.

 


Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız
  • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER