Haber Muhteşem

Sam Ballard…


Bir İddia Uğruna Sümüklü Böcek Yedi, Hayatı Zindana Döndü!
30 Ocak 2019 - 1:01 'de eklendi ve 9080 kez görüntülendi.


Sam Ballard isimli genç, 2010 yılında arkadaşlarıyla birlikte katıldığı bir doğum günü partisinde girdiğini bir iddia sonucunda sümüklü böcek yedi. Aktarılanlara göre arkadaşlarıyla birlikteyken içlerinden birini yiyebilir misin diye meydan okumasına karşılık verdi ve sümüklü böceği yedi.

Bir diğer arkadaşı ise nasıl olduğunu anlamadım bir anda yesem mi dediğini ve sonra sümüklü böceği yediğini gördüm demişti. 19 yaşında iken yaptığı bu hata hayatının birden bire bambaşka bir hale gelmesine sebep oldu. Sümüklü böcek yedikten birkaç gün sonra midesinde bir ağrı hissetmeye başladı.

0

Artan ağrılarının kontrol ettirmek için gittiği doktora gittiğinde sümüklü böceğin içine sıçan Angiostrongylus cantonensis isimli bir parazit sebebiyle hastalandığını öğrendi. Durumu hızlı bir şekilde ilerledi ve hastalığı ağırlaştı.

Vücuduna giren akciğer kurdunun teşhis edilmesinin ardından tedaviye başlandı.  19 yaşındaki genç 420 gün boyunca komada kaldı ve uyandığında sinir sistemine saldıran parazit sebebiyle felç kalmıştı.sumuklu-bocek

3 yıl boyunca komada yaşam mücadelesi vermiş ve uyanmıştı. 3 yıl boyunca komada kaldıktan sonra hastaneden çıkan genç, tekerlekli sandalyesiyle birlikte tekrar arkadaşlarıyla buluştu. Arkadaşları Sam’e olan desteklerini hiç bir zaman terk etmediler.

Annesinin yaptığı açıklamaya göre Sam, hastalığı sebebiyle arkadaşlarını suçlamamış ve annesine son sözleri “Seni seviyorum” olmuştu. Katia Ballard, Sam’in arkadaşlarını suçlamadıklarını, yaşadıkları olayın oğlunun hayatını tamamen alt üst ettiğini, kendi hayatını alt üst ettiğini, hayatlarının çok zorlaştığını ve çok kötü günler geçirdiklerini söyledi.Bu tür parazitler sıçanlarda, sürüngenlerde, kabuklu veya kabuklsuz sümüklü böceklerde bulunabilir. Bu tür canlılar enfeksiyon kapmış sürüngenlerin dışlarını yiyebiliyorlar.

Sam’in arkadaşları, “Team Ballard” diye başlattıkları kampanya ile Sam’in devamlı bakım görmesi için yardım topladılar fakat toplanan miktar yeterli bir rakama ulaşmayı başaramadı. Sam Ballard 2018 yılında hayatını kaybetti.


Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız
  • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER