Haber Muhteşem

Bir teknoloji mağazasının yardım hattında kayda alınmış bir telefon konuşması. Bu konuşma sonrası firmaya gelen şikayetle yardım hattındaki eleman işinden kovuluyor.


Devamını Oku…
08 Şubat 2018 - 15:10 'de eklendi ve 310 kez görüntülendi.


Sabır profesyonellik dinlemiyor: Bir teknoloji mağazasının yardım hattında kayda alınmış bir telefon konuşması. Bu konuşma sonrası firmaya gelen şikayetle yardım hattındaki eleman işinden kovuluyor.

Kovulduktan sonra da şirketi kendisini “haksız olarak” işten çıkardı gerekçesiyle mahkemeye veriyor. Yardım hattında müşteri ve teknik destek elemanı arasında şöyle bir konuşma geçiyor.

Yardım hattı, buyurun efendim, size nasıl yardımcı olabilirim? Bir sorunum var. Nasıl bir sorun?
Bilgisayarımı yeni aldım mağazanızdan.Şimdi yazı yazıyordum, birden bütün kelimeler gitti?
Gitti derken?Yok oldu. Ekranda şu anda ne görüyorsunuz? Hiçbir şey. Hiçbir şey mi? Yazdığım hiçbir şey ekrana çıkmıyor. Hala Wordperfect programında mısınız yoksa programdan çıktınız mı?

Bunu nereden bileyim? Ekranda bir “C” harfi görüyor musunuz? Bir “hece” mi? Neyse boş verelim. Başka bir yol deneyelim. Ekranda yanıp sönen bir çizgi var mı? Söyledim ya hiçbir şey gözükmüyor.

Monitör üstünde yanan bir lamba var mi? Monitör ne? Ekranı olan yer, televizyon gibi. Çalıştığını gösteren küçük bir lamba var mı? Bilmiyorum. Pekala bağlantıları kontrol edelim, monitörün arkasına bakın, oraya bir elektrik kablosu giriyor olması lazım. Görebiliyor musunuz?Evet. Harika, o kabloyu takip edin duvarda elektriğe bağlı mı bana söyleyin. Bağlı. Harika. Monitörün arkasına bakınca bağlı olan tek kablo mu gördünüz, yoksa iki tane mi? Görmedim.

Tekrar bakar mısınız, ikinci bir kablonun da bağlı olması lazım. Evet buldum. Tamam, simdi onu takip edin bilgisayara bağlı mı diye bakın. Kabloya ulaşamıyorum. Ulaşmayın, bağlı mı diye bakabilir misiniz? Olmuyor. Bir şekilde bakmayı deneseniz, destek alıp eğilip bilgisayarın arkasına baksanız.

Eğilmek dert değil, karanlık olduğu için bakamıyorum. Karanlık? Ofis karanlık, pencereden gelen ışık yetmiyor. Ofisin ışıklarını yakın. Yanmaz. Neden? Elektrikler kesik. Elektrikler mi kesik. Hay Allah’ım ya…! (kısa bir sessizlik) Bilgisayarın kutusu, kitapları her şeyi duruyor mu?

Evet dolapta. Şimdi bilgisayarı sökün, aynen aldığınızdaki gibi paketleyin ve aldığınız mağazaya iade edin. Durum bu kadar kötü mu? Korkarım ki maalesef öyle.

Hay Allah yenisini mi verecekler, onlara ne demem gerekiyor? Yok iade edip, Ben bilgisayar kullanamayacak kadar aptalım diyeceksiniz…


Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız
  • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER