Haber Muhteşem


Bu böcek İnsan eti yiyor, ısırdığı yeri ise 3 gün içinde çürütüyor ve tedavisini ise çoğu kimse bilmiyor… İşte görüldüğü illerBu Böceğe Dikkat, Görüldüğü İlde Büyük Paniğe Sebep Oldu!
26 Temmuz 2017 - 4:44 'de eklendi ve 765 kez görüntülendi.


 

Milas’da çok zehirli olduğu ve et tüketerek hayatta kalan ‘Sarıkız Böceği’ne rastlandı. Uzmanlara göre oldukça tehlikeli olan et ile beslenen örümcek türüne karşı uyarıda bulunuldu.

Zehirli olduğu söylenen sarıkız böceği, Milas’ın Gümüşlük Mahallesi’nde olan bir evin bahçesinde görüldü. Gümüşlük’te oturan bir kişi, sarıkız böceğini telefonla kayda aldı.

Nerelerde Görülüyor!

sarikiz-bocegi

Genel olarak Afrika ülkelerinde bulunduğu söylenen daha sonra 2008-2012 senelerinde Kuzey Irak ve Güneydoğu Bölgesi’nde görülen sarıkız örümceği, kısa süre önce Bodrum’da da rastlandı. Halk dilinde ‘böyü’ ismiyle bilinen böcek, etrafta pek görünmemesiyle biliniyor. Aynı zamanda böcek, insan eti yiyerek hayatta kaldığını gösteren pek çok kaynakta bulunuyor.

Yazılı kaynaklardan edinilen bilgilere göre aşırı rüzgârda meydana çıkan ve genel olarak kurak iklimde bulunmayı seven etçil hayvana karşı uzmanlar herkesin dikkatli olunması gerektiği bildirildi.

Söz konusu bu hayvanın ısırdığı bölgenin 3 gün veya 1 hafta içerisinde çürümeye başlıyor.

Hastalık ilerledikten sonra tedavisinin çok zor olduğu belirtilirken bu böceğin ısırığına maruz kalanların acil bir şekilde amonyak kullanması tavsiye ediliyor.


Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız
  • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER