Haber Muhteşem

Ne Kadar Talihlisiniz?


Devamını Oku…
09 Mayıs 2018 - 16:54 'de eklendi ve 289 kez görüntülendi.


Ne Kadar Talihlisiniz? “Eşim 5700 ben ise 3200 TL maaş alıyoruz.Benim aldığım maaş sadece kiraya gidiyor. Faturalar, krediler filan derken eşimin maaşı da yarıya düşüyor…”

Diye devam edip, ağlanan ve menuniyetsizliğini ifade eden, ekmeğin kaç para olduğundan haberi olmayan talihsizlerle beraber yaşıyoruz, bu ülkede. Doğuştan kendilerini haklı ve hak sahibi gören bu insanlar kimin torunları hangi zihniyetin çocukları anlamak mümkün değil. Onlar talihsizliklerine yana dursunlar, siz ne kadar talihlisiniz,hiç düşündünüz mü?

Eğer başınızı sokacak bir eviniz, uyuyacak bir yatağınız, dolabınızda yiyecek bir şeyleriniz varsa, inanın sadece bu sahip olduklarınızla, bu dünyada yaşayan insanların yüzde yetmişinden daha iyi durumdasınız demektir.



Bunun yanında bir işiniz, cebinizde paranız, kenarda saklı biraz da birikmişiniz varsa, (kendinize ait eviniz arabanız bile demeden) varlıklısınız, zenginsiniz, hatta refah açısından dünyada ki ilk yüzde 10 içindesiniz.

Bir pazartesi sabahı kalktığınızda kendinizi sağlıklı hissettiğinizde, işinize gitmek için hazırlandığınızda, çocuklarınızı okullarına gönderebildiğinizde, belkide hafta sonunu göremeyecek on binlerce insandan daha talihli olduğunuz açıktır.

Eğer bir savaşın korkunçluğunun içinde yaşamamış, en yakınlarınızı kaybedip, herşeyinizi bırakıp göç etmek zorunda kalmamışsanız,savaşın zulmünü, işkence acılarını, açlık ve sefaletini yaşamamışsanız, bu dünyada yaşayan beş yüz milyon insandan daha önde olduğunuzu unutmayın.



Ve hâlâ ailenizle birlikte iseniz, onlarla yakınsanız,bu şansa sahip olmayan milyonlarca insan olduğunu da bilin. Ve eğer bu yazıyı okuyabiliyorsanız, bu dünyada okuyacak hiç bir şeyi olmayan iki milyar insandan çok ama çok talihli olduğunuzu aklınızdan çıkarmayın.

BİLGİ PAYLAŞTIKÇA ÇOĞALIR – 1 kez PAYLAŞ HERKES FAYDALANSIN

Okuduğunuz için Teşekkür ederiz. Okursanız sadece siz faydalanırsınız fakat paylaşırsanız herkes faydalanır. Lütfen 1 kez paylaşın…

Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip edebilirsiniz.


Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız
  • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER