Haber Muhteşem

Büyük bir şirketin üst düzey yöneticilerinden biri, bir gün balonla dolaşmaya çıkar.


Devamını Oku…
02 Mayıs 2018 - 0:06 'de eklendi ve 248 kez görüntülendi.


Yönetici ve Mühendis (Al birini vur ötekine); Büyük bir şirketin üst düzey yöneticilerinden biri, bir gün balonla dolaşmaya çıkar.

Daha önceden birkaç tecrübesi olmuş balonu indirmiş kaldırmış, kendini pilot zannedip yanına kimseyi de almaz.

Arkadaşlarına da hava atacak ya, tek başına havalandırır balonu. Aksilik bu ya, hava bozar bir müddet sonra ve balon fırtınaya yakalanıp, yağmur rüzgar derken kararan havada bir yana sürüklenir, üstelik pusulasını da aşağıya düşürür ve nihayetinde ne tarafa gittiğini de bilmeden kaybolur.Bir şehrin üzerine gelir, ancak nerede olduğunu konusunda hiç bir fikri yoktur. İnmek için uygun bir yer ararken bir gökdelenin tepesinde elindeki evrakları karıştırıp, bir şeyler yazan çizen bir adam görür.

Ona doğru yaklaşıp alçalır ve uzaktan bağırarak sorar; “Pardon beyefendi. Fırtınaya yakalanıp sürüklendim.

Pusulamı da düşürüp kaybettim. Ben neredeyim acaba?” diye Başını çevirip bakan adam, hiç istifini bozmadan “Yerden 150 metre yükseklikte bir balonun içindesin” der.Yönetici sinirlenir: “Tamam anlaşıldı. Sen mühendissin değil mi?” diye tekrar sorar. “Evet. Nereden bildin?”” der adam. “Çünkü, belli ki durumumdan başım dertte ve sana bir soru soruyorum.

Verdiğin cevap % 100 doğru fakat hiç bir işime yaramıyor. Neden? Benim sorduğum soruya aradığım cevabının verdiğin cevap olmadığını sende biliyorsun”

Bu sefer mühendis sorar “Sen de yöneticisin değil mi?” diye
Yönetici cevap verir “Evet, sen nereden bildin?”

Mühendis “Çünkü yerden 150 metre yükseklikte bir balonun içinde kaybolmuşsun. Pusulan yok, berbat durumdasın. Fakat bu şimdi benim suçum oldu”

Okuduğunuz için Teşekkür ederiz. Okursanız sadece siz faydalanırsınız fakat paylaşırsanız herkes faydalanır. Lütfen 1 kez paylaşın…

Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip edebilirsiniz.


Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız
  • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.
Etiketler :

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER