Haber Muhteşem

Tabuttan Çıkan Bütün Aileyi Şok Etti!


Devamını Oku…
11 Kasım 2017 - 2:33 'de eklendi ve 2072 kez görüntülendi.


Tekirdağ’da akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı, meftanın yakınları son bir daha kez yüzünü görmek isteyince tabutu açtılar ve şok geçirdiler…

Cenazeleri tam gömmek üzereydiler ki, aile fertlerinden bazıları cenazeyi son bir kez görmek istediler. Bu isteği yerine getirmek için kefeni açtıklarında ise gördükleri şey herkesi şaşırttı ve ne yapacaklarını bilemediler, işte detaylar…

Tekirdağ Devlet Hastanesi’ne kaldırılan ve vefat eden iki kişinin cenazeleri karıştı, bu durum ise ölen kadının cenazesinde ortaya çıktı.Ölen kadının yakınları, sevdiklerinin son bir kez daha görmek isteyince defin işleminden önce cenaze açıldı ortaya erkek cenazesi çıktı, bunu gören aile bireyleri şoke oldular.
Tekirdağ Devlet Hastanesi’nde aynı gün içerisinde hayatını kaybeden ve mezarlıklar müdürlüğü gasilhanesi tarafından ailelerine teslim edilen, Özgül İçöz ve Fehmi Parapan’ın cenazeleri karıştırıldı.

Bu durum hayatını kaybeden Özgül İçöz’ün yakınları tarafından son anda fark edildi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Kadir Albayrak ise,
“Bizim çalışanlarımızın ve ailelerin ufak bir dikkatsizliği sonucu cenazeler maalesef karışmış. İdari soruşturma başlattık” dedi.Tekirdağ Devlet Hastanesi’nde tedavi gören Özgül İçöz ve Fehmi Parapan, geçen hafta salı günü hayatlarını kaybetmişti.

Ölüm belgelerinin hazırlanması ardından cenazeler gasilhane morguna gönderildi ve oradan ailelerine teslim edildi.
Fakat, Uzunköprü’ye götürülecek olan Özgül İçöz’ün cenazesi hatayla Malkara İlçesi’nde toprağa verilecek olan Fehmi Parapan’ın ailesine teslim edildi.
Malkara’ya bağlı Izgar Mahallesi’nde aynı gün Fehmi Parapan sanılan Özgül İçöz’ün cenazesi toprağa verilmişti.

Ailesinin teslim almasını beklerken, gasilhanede 1 gün daha bekletilen diğer cenaze Edirne’nin Uzunköprü İlçesi’nden gelenlere teslim edildi. Özgül İçöz’e ait olduğu zannedilen cenaze ise tam toprağa verileceği sırada yakınları yüzünü son kez görmek istemesiyle açılan cenazeden erkek cenazesi çıkınca ailesi ve yakınları şok oldu.

Bu durum ise Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğüne bildirildi ve yapılan inceleme sonucu cenazelerin karıştığı anlaşıldı.
Malkara’da toprağa verilen Özgül İçöz ise mezar açılarak tabutla birlikte ailesine teslim edildi.
Fehmi Parapan’ın cenazesi de doğru ailesine teslim edildi. İki aile de Büyükşehir Belediyesi’ne tepki gösterdi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı ise cenazelerin üzerlerine isim yazılmasına rağmen karışmalarıyla ilgili soruşturma başlattıklarını söyledi.

Albayrak’ın açıklamaları şöyle, “Maalesef böyle bir olay olmuş.
Cenazeler aynı anda müdürlüğümüze getirilmiş, tabutların üzerinde isimler de yazıyormuş ama ailelerden biri cenazesini alıp oradan ayrılmış.
Çalışanlarımızın ve ailelerin ufak bir dikkatsizliği sonucu cenazeler maalesef karışmış.
Bir tanesi gömülmemiş, diğeri gömülmüş ve sonra fark edilmiş.
İki aile ile görüştüm.
Üzgünüm tabii ki daha dikkatli olmak lazım. İhmali olan personelle ilgili idari soruşturma başlattık.”


Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız
  • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER