Haber Muhteşem

Nerede olursanız olun, anahtar numaranız


Cep Telefonunuzla ilgili Bilmedikleriniz…
24 Nisan 2019 - 14:13 'de eklendi ve 764 kez görüntülendi.


1) Nerede olursanız olun, anahtar numaranız 112… Cep telefonunuz bloke edilmiş olsa bile, bu numarayı her zaman arayabilirsiniz. İnanmazsanız deneyin.

2) Arabanızı kilitlediniz, anahtarı da içeride unuttunuz veya arabanın anahtarını kaybettiniz, evinizden de uzaktasınız. Hemen evinizi arayın, cevap veren kişiye yedek anahtarınızı telefona yaklaştırmasını ve anahtara basmasını isteyin. Elinizdeki telefonu da arabanıza yaklaştırın, telefonu da hoparlöre almayı unutmayın. Hayret! Kapı açıldı, bagajda da bu sistem geçerlidir.

0

3) Eğer telefonunuz çalındıysa, sizin en büyük yardımcınız telefonunuz seri yani IMEI numarasıdır. Bu kodu mutlaka öğrenmel ve saklamalısınız. Peki bunu nasıl öğrenebilirsiniz. Akıllı telefonlarında da eski telefonlarda da *#06# kodunu tuşlayarak öğrenebilirsiniz. Bu numara, dünyada tektir ve sizin telefonunuzun seri numarasıdır. Bunu not edin ve güvenli bir yerde saklayın!

IMEI numarası cihazınızın seri numarasıdır. Telefonunuzun IMEI numarasını kimse ile paylaşmayın, bu numaralar çalıntı veya kaçak yollardan elde edilen telefonlar için kullanılabiliyor. IMEI kopyalama yöntemi ile sahte kayıt altına alınabiliyor.Ayrıca cihazınız çalındığı durumlarda telefonunuza ait IMEI numarası ile hangi ilde hangi numara tarafından kullanıldığı gibi bilgilere ulaşılabildiği gibi isteğiniz doğrultusunda cihazı kullanıma kapattırabilirsiniz.

Telefonunuz çalınırsa, hemen servis sağlayıcınızı arayın ve seri numaranızı bildirin, telefonunuzu böylece bloke edebilirsiniz. SIM kartı değişse bile telefonunuz kullanılamaz hale gelecektir. Bu işlem telefonunuzu geri getirmek ama en azından hırsızın telefonunuzu kullanmasını önlemiş olursunuz. Asıl önemli olan şey ise, eğer bu uygulamayı hepimiz yaparsak, cep telefonu hırsızlıkları azalacak belki de tarihe karışacaktır.

Her gün yeni bir yöntem bulsalar da, karşı yöntemleri öğrenmek ve yaymak da bizim işimiz olmalı. (Kopyalayıp paylaşın, herkese faydalı olun.) Çok Önemli Bilgi Notu paylaşırsanız iyi olur
Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız
  • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER