Haber Muhteşem

Ceviz ve Ceviz kurdunun hikayesini duymuş muydunuz?


Ceviz Kurdunun Hikayesi…
16 Haziran 2018 - 18:56 'de eklendi ve 1558 kez görüntülendi.


Ceviz ve Ceviz kurdunun hikayesini duymuş muydunuz? Hikayede derler ki, ceviz kurdu zayıf ve cılız bir halde iken gözüne kestirdiği cevizin kabuğunda bir delik açar ve içine girer başlar cevizin içini yemeğe. Yedikçe yer yedikçe yer. Buraya kadar her şey yolunda gitmektedir.

Fakat sonra başlar şişmanlamaya, karnı büyür, hareket edemez olur. Girerken açtığı delik ise artık onun için çok küçük kalmıştır. Karnını doyurmuş bir ve ihtiyacı olan yiyeceği alıp gitmek ister fakat gidemez.

İçi giden cevizin kabuğu da kurumuş ve sertleşmiştir. Deliği genişletmek ister kurtçuk ama başaramaz. Kurtçuk oturur ve başla düşünmeye, buradan çıkmanın tek yolu zayıflamayı beklemektir. Aç kaldıkça zayıflar zayıfladıkça geldiği eski cılız haline döner.Ve sonra artık cevizin içine girdiği cılızlığa dönmüştür. Girdiği delikten çıkar gider fakat bir bakar ki etrafına artık mevsim bitmiştir. Ortada aç ve cılız bir kurtçuk ve için yenilip bitirilmiş boş, kuru bir ceviz kalmıştır.

İşte bazı insanlarda bu hikayedeki kurtçuk gibidirler. Dünyayı yerken hiç bir şey umurlarında değildir ama sonu…

Madem konu cevizden açıldı öyleyse Cevizin kendisi ve kabuğu hatta yapraklarında ne faydalar olduğunu biliyor muydunuz?Cevizin içeriğinde bulunan sodyum, potasyum, gümüş iyonu, yağ, tuz, albümin, Karbonhidratlar, B1, B2, B3, B6 ve E vitaminlerinden dolayı  insan sağlığı bakımından oldukça etkili bir besindir. Fakat siz siz olun, ceviz kabuğuna giren kurtçuğun durumuna düşmeyin.

BİLGİ PAYLAŞTIKÇA ÇOĞALIR – 1 kez PAYLAŞ HERKES FAYDALANSIN

Okuduğunuz için Teşekkür ederiz. Okursanız sadece siz faydalanırsınız fakat paylaşırsanız herkes faydalanır. Lütfen 1 kez paylaşın…

Bu haberi beğendiniz mi? Eğer beğendiyseniz arkadaşlarınızla paylaşarak onların da bu haberi okumalarını sağlayabilirsiniz. Eğer Paylaştıysanız sizlere bir kez daha teşekkür ederiz…

Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip edebilirsiniz.


Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız
  • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER