Haber Muhteşem

Cumhurbaşkanı Erdoğan Talimatı Verdi..


Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Nuray Hafiftaş’ın Cenazesi İçin Flaş Karar!
15 Şubat 2018 - 5:00 'de eklendi ve 2505 kez görüntülendi.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan Nuray Hafiftaş’ın Cenazesi İçin Flaş Karar!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Talimatı Verdi… Türk Halk Müziği Sanatçısı Nuray Hafiftaş kolon kanseri tedavisi için yattığı hastanede yaşamını yitirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla Nuray Hafiftaş’ın cenazesi devlet töreniyle uğurlanacak.

nuray-hafiftas-hastane-2Kolon kanseri tedavisi için hastanede yatan Nuray Hafiftaş 53 yaşında vefat etti, Türk halk müziği sanatçısı Nuray Hafiftaş’ın cenaesi bugün İstanbul’da defnedilecek. Cenaze Zincirlikuyu’da defnedilecek. Edinilen bilgilere göre Nuray Hafiftaş için bugün ikindi vakti Teşvikiye Camii’nde cenaze namazı kılınacak ardından sanatçının cenazesi Zincirlikuyu mezarlığına defnedilecek.

DEVLET TÖRENİYLE UĞURLANACAK Sanatçı Müşerref Akay, gazetecilerin yönelttiği soru üzerine “Sayın Cumhurbaşkanımızın emriyle Nuray Hafiftaş’ın cenazesi devlet töreniyle kalkacak.” dedi.

ÖLÜMÜ BİZİ ŞOKE ETTİ. Edip Akbayram sanatçı Nuray Hafiftaş’ın durumunu öğrenmek ve ziyaret etmek için sanatçı Kubat ile birlikte hastaneye geldiklerini ve vefat haberini bu şekilde öğrendiklerini belirterek “Çok üzüldük. Halk müziğinde çok sevdiğim bir arkadaşımdı. Hepimiz faniyiz ama genç ölüm hepimizi üzüyor. Nuray’ın ölümü de bizi hastanenin kapısında şok etti, sanat camiasının başı sağolsun.” dedi.Kubat: “Türkülerimizin başı sağ olsun” “Nuray’ın, 6 aydır durumu malumdu. Bu sürede sanat camiası Nuray’a gerçekten inanılmaz bir destek verdi. Ailesi adına onun için herkese teşekkür ediyorum. Türkülerimizin başı sağolsun. Görelim dedik ama böyle bir duruma karşılaştık.” diyerek üzüntüsünü dile getirdi.

Peki , tanımayanlar için Nuray Hafiftaş kimdir? 8 Ağustos 1964 doğumlu Türk Halk müziği sanatçısı Nuray Hafiftaş Ardahan iline bağlı Çıldır’da dünyaya geldi. İnternette yer alan bilgilere göre ilk okulu Taksim’de bitirdi.

İtü Devlet Konservatuarı’nı bitirdi ve ardından İstanbul Belediye Konservatuarı İcra Heyetinde dört sene kadrolu devlet sanatçısı olarak çalıştı. Şu ana kadar birçok albüm çıkardı ve 100’ü aşkın söz ve bestesi kendisine ait eserleri bulunmakta.

Bu eserlerinden “ayrılık nikahı” “yalan dünya” ve “isyan ediyorum” şarkılarını Kibariye, “hasret” ile “gurbet” şarkılarını ise İzzet Yıldızhan seslendirdi. Nuray Hafiftaş’ın son çıkardığı albümde ise kendisine ait olan “be hey gafil” ve “yavrular” isimli iki adet bestesi bulunmakta. Türk Halk Müziği klasik sanatçıları literatürüne girmesine sebep olan özellikleri kuşkusuz sadece bunlarla sınırlı değil.

“Eyvah gönül” de ürettikleri eserlerinden, bilinenlerdendir. “Yazı Bir Dert Kışı Bir Dert” ismindeki son albümünün prodüktörlüğünü Yusuf Savaş yapmıştı. İçerisinde 12 tane eser bulunan bu albüm yaklaşık olarak 4 yıl aradan sonra çıkmıştı.

Yazın da albüm çalışmaları yapmayı planlayan Nuray Hafiftaş hayatını kaybetti. Kendisine Allah’tan rahmet sevenlerine baş sağlığı diliyoruz.


Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız
  • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER