Haber Muhteşem

Bir kadın,komşularından birisi hakkında bir dedikoduyu yayıp duruyordu. Birkaç gün içinde bütün köy dedikoduyu duydu.


DEDİKODU YAPMANIN KÖTÜLÜĞÜ
19 Haziran 2018 - 0:28 'de eklendi ve 2033 kez görüntülendi.


Bir kadın,komşularından birisi hakkında bir dedikoduyu yayıp duruyordu. Birkaç gün içinde bütün köy dedikoduyu duydu.

Dedikodunun kurbanı, derinden yaralandı ve incindi. Dedikoducu kadın daha sonra yaptığından pişman oldu ve çok üzüldü. Hatasını nasıl tamir edebileceğini sormak için
bilgeye gitti. “Pazara git.”dedi bilge. “Bir tavuk al ve onu kestir.

Eve dönerken tüylerini yol ve yol boyunca yere at.” Nasihatın garipliğine şaşırsa da,
denileni yaptı kadın. Ertesi gün bilge bu defa şu tavsiyede bulundu:“Şimdi git ve dün attığın bütün o tüyleri topla ve bana getir.” Kadın aynı yolu izledi,
ama umutsuzluk ve korku içinde gördü ki, rüzgar bütün tüyleri uçurup götürmüştü.
Saatler süren arayışın sonunda elinde sadece birkaç tüyle dönebildi.

“Görüyorsun.” dedi yaşlı bilge. “Onları yere atmak mümkün, ama geri toplamak imkansız. Dedikodu da öyle. Dedikodu yapmak ne kadar kolaysa, dedikoduyla işlediğin hatayı telafi etmen de o kadar zordur.”

PAYLAŞALIM HERKES OKUSUN DOSTLARHayat İçin Çok Önemli Püf Noktaları! 1) Biriyle tanıştığınızda bir veya 2 saat içinde o kişi hakkında ne düşünüyorsanız büyük ihtimalle 1,2 yıl sonra da aynı şey düşünürsünüz. Çünkü kişiliklerini konuşma sırasında belli etmeyen insanları tanımak için çok zamana değil farklı olaylara ihtiyacınız vardır.

Sohbeti, muhabbeti çok hoş olan o kişinin gerçek yüzünü daha fazla sohbet ederek öğrenemezsiniz. Bir kişinin karakteri, haksızlığa uğradığında, yolculuğa çıktığında, alış veriş yaptığında ortaya çıkar. Birini tanımak istiyorsanız olaylar karşısında nasıl tepki verdiğine dikkat etmelisiniz.

2) Uyumadan önce yüzde 90 olarak başımıza gelen veya geleceğini zannettiğimiz şeyleri düşünürüz. Zihnimiz bu boş zamanı böyle değerlendirmeye çalışabilmektedir.

3) Çocuklarımızla yaptığımız sohbetler onların iç sesleri haline gelmekte. Onlar ile yaptığımız konuşmalara dikkat etmeliyiz.

4) Arkadaşlarınızın arkadaşları hakkında nasıl konuştuğuna bakın, muhtemelen sizin hakkında da öyle konuşuyorlar. Siz yanınızdan ayrıldıktan sonra size karşı da aynı tavrı takınıyorlar.

5) Gece geç saatlere kadar oturanların, erkenden yatanlara oranla ruh ve sinir rahatsızlıklarına sahip oldukları veya ruh ve sinir hastalığına yakalanmakta oldukları belirtilmektedir. Gün ışığı sağlığımız ve psikolojimiz için çok önemlidir.


Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız
  • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER