Haber Muhteşem

Doğum Sırasında Bebeğinin Yüzünü Gören Annenin Verdiği Karardan Hepimiz Ders Almalıyız


Devamını Oku…
14 Kasım 2017 - 0:52 'de eklendi ve 2249 kez görüntülendi.


Brenna’nın hikâyesi zorlukları bitmek bilmeyen mücadeleleri  aşmak ile ilgili. Ayrıca anne ve babaların koşulsuz sevgisi minik bebeğin yaşamında  önemli bir rol oynuyor.

Ne yazık ki  buna benzer olaylarda birçok aile zorluklardan yılıp çocuklarından vazgeçiyorlar. Bu hikayede de bir anne çocuğunun engelli olması nedeniyle çocuğundan vazgeçiyor.

Anne ve babaların ne olursa olsun çocuklarının yanında sonuna kadar durabilmeleri çok önemli. Böyle ebeveynler ailenin ne kadar önemli olduğunu bizlere hatırlatıyorlar. İşte zorluklara karşı mücadele eden  harika bir ailenin hikayesi.minik-bebek

Courtney ve Evan Westlake çiftinin Connor adlı bir oğulları vardı. Courtney’nin yeniden  hamile olduğunu öğrenen  aile sevinçten havalara uçtu. Aile, hayatlarının yeniden bebek bezleri, bebek oyuncakları ve bebek battaniyeleri ile dolu olacağını bildiğinden çok heyecanlıydı.

Bebeği olacağını öğrenen her aile gibi onlar da bir an önce ultrasonda bebeklerinin görüntüsünü görmek istiyordu. Her rutin kontrolün ardından içleri rahattı çünkü doktorları bebeklerinin çok sağlıklı olduğunu söylüyordu.minik-bebek6

Hamileliğin ilerleyen döneminde  Courney ve Evan çifti oğullarına bir kız kardeşi olacağı müjdesini verdi! Genç çiftin hayatı çok güzel gidiyordu. Kızlarının kime benzeyeceğini hayal edip durdular. Evan, “Şimdiden gelin babası olmayı öğrenmem gerekiyor” diyerek aralarında  şakalaşıyorlardı.

Yılbaşından hemen önce büyük gün gelip çatmıştı. Minik  kız doğmuştu. Ancak ailenin bütün hevesi kursağında kalmıştı. Yeni doğan kızları Brenna’nın yüzünde  kalın ve sarı renkte bir kabul vardı. Minik bebek hareket edemiyordu, ateşi çok yüksekti ve vücudunda yaralar vardı.

minik-bebek5

Brenna acilen yoğun bakım ünitesine kaldırıldı. Yoksa ölebilirdi. Courtney ve Evan çifti bebeklerini doğduktan  2 hafta sonra kucaklarına alabildiler. Brenna adlı bebek nadir görünen kalıtsal bir deri bozukluğu olan Harlequin tipi iktiyozis ile doğmuştu. Hastalığa sahip olan bebeklerin derileri normal bebeklere göre 14 kat daha hızlı gelişiyor.

Vücutta kızarmalara sebep olan hastalık ayrıca gözleri, ağzı, burnu ve kulakları da etkiliyordu. Son olarak hastalık son derece ölümcüldü. Courtney ve Evan çifti Harlequin tipi iktiyozis hastalığına sahip bebeklerinin önünde zorlu bir dönem olduğunu biliyorlardı. Duygu yüklü yolculukları o zaman başladı.

minik-bebek4

Courtney bebeği ile dışarıya çıktığında bebeği görenler rahatsız edici yorumlar yapıyor ve sorular soruyorlardı. Anne doğal olarak çok üzülüyordu. Fakat Brenna’yı görünce şaşıran çocukları da Brenna normal gözükmediği için anlıyordu.

Fakat bazen diğer insanların  bebeğe yaptıkları yorumlar Courtney’i rahatsız ediyordu. Anne, diğer annelerin çocuklarını Brenna’nın yanından uzaklaştırdığını görünce çok üzülüyordu. Courtney, “Neden bu kadar ayrımcılık yapmak zorundalar?

Neden bundan bir ders çıkarmıyorlar? Neden çocuklarına onların da şanssız bir şekilde böyle doğabileceğini ancak böyle görünmenin kötü bir şey olmadığını söylemiyorlar?” diye sitem ediyordu kendi kendine.

minik-bebek3

Courtney insanların bebeğiyle yakından ilgilenmelerini ve ondan kaçmak yerine onunla konuşmalarını istiyordu. Buna rağmen Brenna kendinden emin bir kız olarak yetiştirildi.

Öz güveni ailesinden geliyordu. Kızlarına farklı görünüyor diye hiçbir zaman hayata küsmemeyi öğretmişlerdi. Ağabeyi Connor da kız kardeşini çok seviyordu. Onu her zaman koruyup kolluyordu. Courtney, “İnsanlar neden farklı görünen kişiler hakkında bu kadar acımasızlar?

Neden korkuyorlar? Mesela yanıma gelip bana Brenna’nın kaç yaşında olduğunu sorabilirler. Küçük bir çocuk annesine Brenna’nın neden farklı göründüğünü sorduğunda neden annesi ‘Bilmiyorum ancak insanların dış görünüşleri önemli değildir. Herkes eşittir’ demiyor ki?” dedi.

Hayatları bir hayli zor olsa da Evan, Courtney ve Connor Westlake, Brenna ile gurur duyuyorlar. Her akşam baba Evan, tedavisinde önemli bir yere sahip olduğundan kızını yüzmeye götürüyor.

minik-bebek1

Bebeği dünyaya gelmeden önce kız babası olmak hakkında şakalar yapan adamın şimdi tek isteği kızının yüzündeki anormalliklerin iyileşmesiydi. Rahatsızlığı nedeniyle Brenna’nın saçı çok büyümüyor. Fakat babası yine de her gün kızının saçlarını taramayı ihmal etmiyor.

Birçok açıdan Brenna tıpkı diğer çocuklar gibi. Ailesini çok seviyor, oyun oynamaya bayılıyor ve ailesi gece onu uyutmadan kendisine hikaye okuyor. Hayata kötü bir başlangıç yapmış olsa da anne ve babası Brenna’nın istediği her şeyi yapabileceğini düşünüyor.

minik-bebek2

Courtney kişisel Blessed by Brenna adlı bloğunda her gün Brenna hakkında yazılar yazıyor. Yine anne 2016’nın Ağustos ayında yayınladığı A Different Beautiful (Farklı Bir Güzellik) adlı  kitabında çocuğundan bahsediyor. Aile, hikayelerinin çocukları değişik  görünen diğer aileleri de motive edeceğini düşünüyor.


Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız
  • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER