Donmuş Limonun Harika Faydaları! Bakın Neler Yapılıyor!


Limonu dondurarak kabuklarıyla birlikte tüketildiğinde en önemli hastalıklardan biri olan kansere ciddi şekilde etkili olduğunu biliyor muydunuz?


Donmuş Limonun Harika Faydaları! Bakın Neler Yapılıyor!
16 Ocak 2018 - 14:09 'de eklendi ve 1717 kez görüntülendi.


Limonu dondurarak kabuklarıyla birlikte tüketildiğinde en önemli hastalıklardan biri olan kansere ciddi şekilde etkili olduğunu biliyor muydunuz?

Dünyada bulunan en büyük ilaç şirketlerinin bir tanesinin bildirdiğinine göre 1970’lerden günümüze kadar gerçekleştirilen testlere göre 12 kanser türüne limonun olum yönde etkili olduğu kanıtlanmıştır.

Ararlarında kalın bağırsak, prostat, akciğer, pankreas ve meme gibi olsukça ciddi kanser türleri olan bu testlerin neticesinde limonun kanseri engelleyici ve ortadan kaldırıcı etkisi bulunduğu sonucuna varılmıştır.Limon bizim mutfağımızda genellikle suyunu sıkarak kullanıyoruz. Böylece sadece suyundan yararlanıyoruz. Ancak limon kabuğunun bilhassa kanseri engelleyici etkisi bulunduğunu bilmemizde yarar var.

Dondurulmuş limon Kanser riskine karşı oldukça etkili; Donmuş ve rendelenmiş limon kanser hücrelerini yok etmesiyle öne çıkıyor. Bu bakımdan kemoterapiden çok daha etkili olduğu belirtilmektedir. Donmuş limondan dolayı limonun kabuğu ile beraber her şekilde faydalanmış olursunuz.

Hazırlanışı: Dondurulmuş limon hazırlamak için ilk olarak limonu iyice temizleyin. Daha sonra buzdolabında 1 gün bırakalım. Sürenin sonunda limonu kabuklarıyla beraber rendeden geçirin. Limonu bu haliyle yemeklerde ve salatalarda kullanımı hem değişik bir lezzet verecektir hemde sağlığınıza katkıda bulunacaktır.Dondurulmuş Limon Faydaları; Dondurulmuş limonun bedenimizdeki zararlı toksinleri ortadan kaldırıcı ve vücut dinçleştiricini artırıcı etkiye sahiptir. Bütün dünya da limon ağacından sağlanan bileşikler kanseri tedavi etmek amaçlı ciddi bir yere sahiptir. Kemo-terapi uygulanan pek çok maddeden 10.000 kat daha fazla tedavi edici etkisi bulunmaktadır.

Okuduğunuz için Teşekkür ederiz. Okursanız sadece siz faydalanırsınız fakat paylaşırsanız herkes faydalanır. Lütfen 1 kez paylaşın…

Bu bilgiler size yardımcı oldu mu? Öyleyse arkadaşlarınızla paylaşarak başkalarınında faydalanmasına yardımcı olabilirsiniz. Eğer Paylaştıysanız sizlere bir kez daha teşekkür ederiz…

Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip edebilirsiniz.


Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız
  • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

İLGİLİ HABERLER