Haber Muhteşem

Şehrin eğitim camiasındaki tüm öğretmen yönetici ve müdürler “eğitimde başarının sırrı” adlı panelde bir araya gelmişler.


Devamını Oku…
24 Kasım 2017 - 5:52 'de eklendi ve 416 kez görüntülendi.


Şehrin eğitim camiasındaki tüm öğretmen yönetici ve müdürler “eğitimde başarının sırrı” adlı panelde bir araya gelmişler.

Lakin çok çalışıp derece yapan başarılı ve hırslı öğrencilerin ön plana çıkarılıp ödüllendirilmesi ve takdir edilmesiyle genel olarak motivasyonun artacağını bu şekilde okullardaki eğitim seviyesinin yükseleceğini savunanlarla, bireysel başarı ve dereceden ziyada sevgi ve paylaşımla gurup çalışmalarıyla, genel başarıyı ön plana çıkararak topluma daha faydalı nesiller yetişeceğini savunanlar, bir türlü ortak nokta bulamamışlar.

Okul müdürlerinden biri söz alarak ” yarın ilimizdeki en başarılı derece ve birincileriyle övünen okulun son sınıf öğrencilerini yemeğe davet ediyorum, bizim okulun da son sınıf öğrencileri yemekte olacak, bakalım bireysel başarı ve hırs mı, yoksa paylaşma mı daha önemli size ispatlayacağım demiş.Ertesi gün birbirini görmeyen iki ayrı salonda yemek masaları kurulmuş,iki farklı öğrenci gurubu bireyselciler ve paylaşımcılar ayrı salonlarda oturmuşlar, yönetici ve öğretmenler merakla izliyorlarmış.

Her iki salona da çorba servisleri yapılmış, bu çorbaları içmeleri gerekiyormuş. Müdür ise salondakilere 1 metre uzunluğunda kaşıklar vermiş ve çorbayı bununla içmeleri gerektiğini söylemiş. Müdürün dediğine göre sadece bu kaşıklar ile çorba içmelerine izin varmış. Müdür odadaki herkesin şaşkın bakışları arasında herkese afiyet olsun demiş ve izlemeye başlamış.

Misafir sınıftakiler uzun kaşıkları çorbaya daldırsalar da bir türlü ağızlarına yetişmemiş.Bakmışlar bu iş olacak gibi değil. Birer lokma bile alamadan softadan aç kalkmışlar.Diğer sınıftaki her şeyi birlikte başarmayı öğrenen öğrencilerde ise uzun kaşıkları eline alıp çorbaya daldıran karşısındaki arkadaşına uzatmış ve bu şekilde masadan karınları tok kalkmışlar.

Ve müdür yaşananları hayret ve şaşkınlık içinde izleyenler dönerek son sözünü söylemiş “Toplumsal mutluluk ve başarı paylaşmaktan geçer, bölüşürsek tok oluruz bölünürsek yok oluruz.”


Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız
  • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER