Haber Muhteşem

Son birkaç aydır, değişik ortamlarda güvendiğim dostlardan, cep telefonlarından aranıldıklarına ve nahoş zamanlar yaşadıklarına dair uyarılar aldım.


Emekli bir Cumhuriyet Başsavcısından Uyarı; “Bu tuzağa sakın düşmeyin”
26 Şubat 2018 - 5:08 'de eklendi ve 11657 kez görüntülendi.


Lütfen bu yazıyı okuduktan sonra paylaşarak insanların bilgilenmesini sağlayalım;

Son birkaç aydır, değişik ortamlarda güvendiğim dostlardan, cep telefonlarından aranıldıklarına ve nahoş zamanlar yaşadıklarına dair uyarılar aldım. İleteceğim örnek bunlardan sadece biri. Sarsılmayın ama mümkün olduğunca bilgi vermemeye çalışın.

“Dün sabah cep telefonumdan arandım: – Burası … Sigorta Kurumu. Muzaffer Candaner ile mi görüşüyoruz? – Evet. – Size vereceğim bilgiler doğru ise lütfen onaylayınız.Sonra, tek tek adresimi, doğum tarihimi, ev telefon numaramı, medeni halimi, emekli olduğumu ve en önemlisi kimlik numaramı söylediler; doğru olduğu için benden de ‘evet’ cevabını aldılar.

Akabinde görüşme şöyle devam etti: – Şu anda kullandığınız kredi kartı x bankasına ait.

– Evet de bütün bunları ne için soruyorsunuz? – Bunları size bir poliçeden okuyoruz. İki yıllık bir kaza sigortası yaptırmışsınız. İlk yılı kampanya idi. İkinci yılının primini ödememişsiniz. Tutarı (x) kadar. Şimdi bize kredi kartınızın numarasını verin, tahsilâtını yapacağız.– Peki benim de bir sorum var. Ben emekli başsavcıyım. Şimdi bulunduğunuz şehrin emniyet müdürlüğüne telefon edeceğim. (…) Yutkunma sesi ve telefon kapandı.”

Kaza sigortası, poliçe tamamen uydurma. Ama anlatılanlar gerçek. Ne yazık ki bütün kişisel bilgiler ortalarda dolaşıyor. Size de böyle bir piyango çıkarsa, ne olursunuz bilmem… (Paylaşalım lütfen.. Kimse tuzağa düşmesin…)

Sosyal medyada “Emekli bir Cumhuriyet Başsavcısından Uyarı” şeklinde paylaşılan bu olay Tilda LEVİ’nin yazısında anlatılan bir hadisedir. Dolandırıcıların oyunlarını bozmak aslında bu kadar kolay. Fakat bazen insanın basireti bağlanabiliyor. Dikkatli ve uyanık olmak için bu yazıyı herkesle paylaşalım…

Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip edebilirsiniz.

Bu bilgiler size yardımcı oldu mu? Öyleyse arkadaşlarınızla paylaşarak başkalarınında faydalanmasına yardımcı olabilirsiniz.


Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız
  • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER