Haber Muhteşem

Temmuz 2018 emekli maaşları ne kadar olacak?


Devamını Oku…
17 Şubat 2018 - 7:44 'de eklendi ve 2017 kez görüntülendi.


Temmuz 2018 emekli maaşları ne kadar olacak? Emekli maaşlarına Temmuz ayı zam oranı belli oldu. Yaklaşık 9 milyon emekliyi yakından ilgilendiren Temmuz 2018 emekli maaşı zam oranları nihayet belli oldu.

Geçtiğimiz günlerde Resmi Gazete’de yayınlanan 2018 yılı programının sosyal güvenlik kuruluşları ile ilgili başlığı altında, 2018 yılı hedeflerinin yanında SSK ve Bağ Kur emeklili aylıklarının önceki altı aylık enflasyon tahmini göre ne kadar artırılacağı bilgisine yer verildi.

Resmi Gazete’de yayınlanan 2018 programına göre, maaşlarına Ocak’ta yüzde 5,69 zam alan emekliler Temmuz’da yüzde 4,02 artış olacak. SSK, Bağ-Kur ve memur emeklilerinin gözleri yeni yılda yapılacak maaş zamlarında.SSK ve Bağ-Kur emeklileri, Temmuz zammı için enflasyon verilerini takibe aldı.Ocak’ta maaşları yüzde 5.69 artırılan SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin Temmuz zammının oranını ise bu yılın ilk 6 aylık döneminde gerçekleşen enflasyon belirleyecek.

Zam oranı, 3 Temmuz’da Türkiye İstatistik Kurumu’nun enflasyon verilerini açıklamasıyla ortaya çıkacak.Yani bu açıklanan 4,02’lik oran 6 aylık enflasyon rakamlarında olabilecek değişiklikliklere göre farklılık gösterebilir.Bu oran, gerçekleşen enflasyon verilerine göre artabilecek ya da azalabilecek.

Merkez Bankası, 2018 enflasyon tahminini yüzde 7’den yüzde 7.9’a yükseltti. Bu da zam oranının artabileceğini gösterdi.Emekliler aynı ay içerisinde zamlı maaşlarını alacak. Tabloları inceleyen emekliler, bu tahmine göre ellerine geçecek parayı görebilecek.Yüzde 4.02’lik tahmin gerçekleşirse, SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaşında 180 liraya varan artış gerçekleşecek. Buna göre 1000 tl maaş alan bir emekli temmuz 2018 itibarıyla 1040,20 tl zamlı maaş alacak. Halen en yüksek emekli aylığı 4 bin 481 lira 25 kuruş seviyesinde. Bu maaş, yüzde 180,15 lira artışla 4 bin 661,40 tl’ye yükselecek.

BİLGİ PAYLAŞTIKÇA ÇOĞALIR – 1 kez PAYLAŞ HERKES FAYDALANSIN

Okuduğunuz için Teşekkür ederiz. Okursanız sadece siz faydalanırsınız fakat paylaşırsanız herkes faydalanır. Lütfen 1 kez paylaşın…

Bu haberi beğendiniz mi? Eğer beğendiyseniz arkadaşlarınızla paylaşarak onlarında bu haberi okumalarını sağlayabilirsiniz. Eğer Paylaştıysanız sizlere bir kez daha teşekkür ederiz…

Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip edebilirsiniz.


Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız
  • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.
Etiketler :

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER