Haber Muhteşem

Evini dekore ettirmek isteyen bir Japon’un bunun için evinin duvarlarından birini yıkması gerekiyordu.


Devamını Oku…
13 Şubat 2018 - 21:22 'de eklendi ve 3375 kez görüntülendi.


Sizi Sevenleri Asla Terk Etmeyin… Bu hikayenin ana konusunun Japonya’da yaşanan gerçek bir olaydan alıntı olduğu anlatılıyor!

Evini dekore ettirmek isteyen bir Japon’un bunun için evinin duvarlarından birini yıkması gerekiyordu. Bunun için gerekli işlemleri yaptıktan sonra duvarı yıkmaya başladı. Japon evlerinde iki duvar arasında bir çukur boşluk olduğu söyleniyor. Bu duvar yıkılırken içerisindeki boşlukta çok ilginç bir şey fark ediliyor.

Duvar yıkılırken, duvardan girmiş olan bir çivinin oradaki bir canlının ayağına battığı ve o canlının orada sıkışıp kaldığı ortaya çıkıyor. Fakat yıllardır kapalı olan bu duvarın içerisinde sıkışıp kalmış olan bu canlı nasılsa ölmemiş. Hala canlı bir şekilde duvarın içerisinde bekliyor.Adam bunu görünce çok üzülüyor ama aynı zamanda da merak ediyor, bu canlı nasıl yaşamış duvarın içinde, hem de bunca sene. Bu duvara bu çivinin çakılmasının üstünden neredeyse 10 yıl geçmiş. Nasıl olur da bir canlı bunca yıl böyle yaşayabilir?

Karanlık bir duvar boşluğunda nereden yiyecek bulmuş olabilir. Hiç bir canlının böyle bir ortamda tek başına yaşaması mümkün değildi. Bunca yıl burada hiç kıpırdamadan nasıl hayatta kalmayı başarmıştı acaba, ayağındaki çivi hareket etmesini engelliyordu. Adam meraklı bir şekilde bunları düşünürken, çalışmayı bıraktı ve canlıyı incelemeye başladı.

Nereden yiyecek buluyor diye düşünüyordu ki tam o anda canlının eşi bir köşeden çıkıp gelmişti. Hem de ağzında bir yiyecekle… Adam bu inanılmaz manzara karşısında neKaranlık bir duvar boşluğunda hiç kıpırdamadan 10 yıl boyunca yasamak çok zor olmalıydı.Sonra bu kertenkelenin 10 yıldır hiç kıpırdamadan nasıl 10 yıl yaşadığını düşündü -ayak çivilenmişti!!

Böylece çalışmayı bırakır ve kertenkeleyi izlemeye başlar,ne yiyor acaba?Sonra nereden çıktığını fark edemediği başka bir kertenkele gelir ağzında taşıdığı yemekle… Adam bu inanılmaz manzara karşısında neye uğradığını şaşırır ve gözleri yaşarır. Ayağı çivilenmiş, duvarın içerisinde yaşayan bir canlı ve eşi onu terk etmemiş… Hem de bunca yıl boyunca.

Bu hikayeyi ilk duyduğunuzda etkilenmemek elde değil, bu canlıların arasındaki bağı acaba neydi insan merak ediyor eş, arkadaş/dost, kardeş… Bazen hayvanların bizlere örnek olması insanlar için ne anlama geliyor acaba…

SİZİ SEVENLERİ ASLA AMA ASLA TERK ETMEYİN, UNUTMAYIN ONLARI…

Sosyal medyada gerçek bir hikayedir diye paylaşılan bu hikayenin kaynağını herhangi bir haber kaynağında veya bir kitapta tespit edip doğrulayamadık ama önemli olan verdiği mesaj değil mi sizcede?


Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız
  • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER