Haber Muhteşem

Evlilikte huzurlu ve mutlu olmak için eşlerin birbirlerine söylememesi ve yapmaması gereken çok önemli şeyler bulunmaktadır.


Evli çiftlerin mutlaka dikkat etmesi gereken 7 şey…
25 Ocak 2018 - 10:44 'de eklendi ve 340 kez görüntülendi.


Evlilikte huzurlu ve mutlu olmak için eşlerin birbirlerine söylememesi ve yapmaması gereken çok önemli şeyler bulunmaktadır.

Bunların başında nikaha zarar veren sözler ve davranışlar gelmektedir. Evlilik bağının kutsallğını zedeleyen bu davranışlardan mutlaka kaçınmalısınız… (Bu yazı tavsiye niteliğindedir.)

1- Boşanmak için kullanılan sözler asla söylenmemeli, eşlerin birbirlerine karşı bulundukları eşlik makamını zedeleyici sözler kesinlikle kullanılmamalı. Yani karı-kocanın birbirlerine artık o gözle bakmadıklarını belirten sözlerden mutlaka kaçınılmalı.2- Boşanma tehdit unsuru olarak asla kullanılmamalı, şöyle dersen, şöyle yaparsan boşanırım, boşarım gibi sözlerden kesinlikle kaçınılmalı. Bu tür davranılşar evdeki huzuru ve mutluluğu bozan en ciddi yanlışlardandır. Evliliği bu şekilde tartılma malzemesi yapmak, eşler arasında büyük huzursuzluklara sebep olur, vebale girersiniz.

3- Seni bıraktım, bırakıyorum, bırakacağım, git, defol git, Babanın evine git vb. gibi sözler kavga anında bile söylenmemeli, bu tür sözler nikaha zarar veren sözlerdendir.

Eşler arasındaki saygı ve sevgiyi de yok edebilecek basit gibi görünen ama ciddi olan sözlerdendir. Eşler bu sözlerden kaçınmalı ve asla kullanmamalı.4- Eşler birbirlerine, yakın akrabalarını kast eden kelimelerle hitap etmemelidir. Bu da tehlikeli ve sakıncalı durumlardandır. Şaka bile olsa eşler birbirlerinin eşi olduğunu bildiren sözlerden farklı sözler kullanmamaya dikkat etmelidir.

5- Kinaye ve şaka olarak incitici sözler söylenmemelidir. Unutulmamalıdır ki eşini üzdüğü kadar insan kendisi de üzülür. Mutlu bir yuva için sevgi ve saygı terk edilmemelidir yoksa bir daha düzeltmek mümkün olmayabilir.

6- Boşanma olayı, korkutmak veya kızdırmak için malzeme yapılmamalıdır, insanın kalbi değişir, farklı hallere girer, şaka denilince yapılan işten geri dönemeyebilirsiniz. Eşinizin o durumda düşünceleri ve duyguları değişebilir

7- Eşler birbirlerine karşı iyi huylu, güler yüzlü olmalı, yanlış hareketlerine, saçma gelebilen sözlere ve davranışlara anlayışlı olmalı. Tatlı dilli olmalı.

BİLGİ PAYLAŞTIKÇA ÇOĞALIR – 1 kez PAYLAŞ HERKES FAYDALANSIN


Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız
  • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER