Haber Muhteşem


Cizre’de yaşandığı söylenen bu olayı herkes okumalı ve paylaşmalı…Devamını Oku…
18 Mart 2018 - 13:41 'de eklendi ve 2957 kez görüntülendi.


Cizre’de yaşandığı söylenen bu olayı herkes okumalı ve paylaşmalı… Fakir kadın ve yaşlı annesi Kırmızı Medrese yolunda ilerlerken kaldırımda kapalı bir poşet bulurlar.

Kadın poşetin içine bakar poşetin içi para dolu, kadıncağız olduğu yere oturur ve şok olur, beklemeye başlar. Belki paranın sahibi parasını aramak için tekrar geri döner.

Kaldırımda oturmaya başlar, bir müddet geçtikten sonra gözünde yaş akan bir adam ağlayarak oradan gelen geçen insanlardan; paramı kaybettim bir poşetin içindeydi böyle bir poşeti gördünüz mü diye sağa sola kaçışıyor. Kadın kaldırımda oturarak adamı seyrediyor.

Artık kadın emin olmuştur bu paraların bu adama ait olduğunu, -Amca diyor poşetin rengi nedir içinde ne var ki sen bu kadar üzgün şekilde arıyorsun.

-Evimi sattım tapudan gelirken yolda siyah poşetin içinde 50 milyar var paramı düşürdüm, paramı arıyorum. -Kadın hemen çarık (çarşafının) altında poşeti çıkararak adama verir.

-Adam bu sefer Sevincinden göz yaşı dökmeye başlar poşetin içinden bir miktar para çıkartıp kadına vermek ister, kadın bu paraları almaz, kadın adama şöyle der:
-Ben bunu Allah için yaptım, der ve evine gider.

Akşama doğru kadının eşi eve gelince -Hanım bugün beni Allah korudu. -Kadın hayırdır der, – Bugün mezarlıkta patlamamış mayına bastım mayın patlamadı. Demek ki verilmiş bir sadakamız varmış.

-Kadın ağlamaya başlar. Allaha hamdu senalar ederek. Başından geçen olayı eşine söyler. “Demek ki Rabbim Seni bizlere bağışladı.der ağlamaya devam eder.“

Sadaka, Allah’ın rızâsına niyet ederek ve karşılık beklemeden her türlü iyilikte, ihsânda bulunmadır. Öyleyse “Her iyilik sadakadır.” Sadaka belayı defeder, hikmetini Allah bilir bize düşen iyiliktir…

OKUDUYSANIZ BEĞENİP PAYLAŞALIM


Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız
  • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.
Etiketler :

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER