Haber Muhteşem

Tasarruf için öneriler…


Faturalarınızı Yüzde 50 Daha Az Ödeyin!
13 Kasım 2017 - 0:20 'de eklendi ve 654 kez görüntülendi.


Kış geldi gelecek, havalar soğumaya başladı, faturalarda aynı oranda yükselme dönemine girdi. Bunları Yapın Daha Az Fatura Ödeyin…

Bir ailenin en büyük giderlerinden olan faturaları azaltmak gerçekten mümkün. kalemlerinden birini oluşturan faturaları azaltmak mümkün.

Faturaları azaltmak için yapmanız gerekenlerin başında yalıtım geliyor. Yalıtım deyince hemen “nasıl yapacağız” demeyin. Yalıtım için daha az masraflı yöntemlerde bulunmaktadır.Bina yalıtımı masraflı ve çok faydalı olsada evinizde de herhangi bir ücret ödemeden yalıtım yapabilirsiniz.

Tabiki yalıtım denilince akla önce bina yalıtımı gelir ve gerçekten çok faydalıdır. Ama bütün binanın anlaşması gerekiyor veya kiracı olabilirsiniz.

Yani eğer bina yalıtımı sizin için mümkün değilse bu yöntemleri uygulayarak, yalıtımınıza büyük katlı sağlayabilirsiniz. -Güneş gören pencere perdesini kapatmayın, güneşi evinizin içerisinde tutun ve ısısı katkı sağlasın.
-Radyatörün önünü asla kapatmayın, perde veya koltuk varsa önünden çekin. -Radyatörün arkasına yalıtım levhası yerleştirin ve ısı duvardan dışarıya gitmesin.-Pencereler ve kapılar ısı ciddi miktarda ısı kaybına sebep olur, bunları önlemek için pencere bandı ve sünger kullanabilirsiniz, onlar da yoksa havlu ile kapı aralıklarını kapatmanız da fayda sağlar.

-Çift camlı pencere yaptırırsanız harcadığınız masrafı kendisi kurtarır. -Oturduğunuz odada çamaşır kurutmayın. -Odayı havalandırdığınız sırada kalorifer veya sobayı kapatın.
-Radyatörlerde su sızıntısı olmamasına özen gösterin. -Evde olmadığınız zamanlarda vanayı kısın ya da Kapatın. Bina yalıtımı ve bu ince detaylı ihmal etmezseniz faturalarınızda yüzde 50 oranında azalma olacaktır.

Türkiye’de enerji tüketiminin yüzde 37’si binalar tarafından yapılıyor. Bu binalarda yapılacak yatırım hem kendi cebimizde hemde ülke olarak ciddi kazanca dönüşebilmektedir.

Binalarda tüketilen enerjinin yüzde 80’i de ısıtma ve soğutma için harcanıyor.
Isı yalıtrmı yaptırmanın size maliyeti ise toplam bina maliyetinin yüzde 3-5’ine ancak denk geldiği uzmanlar tarafından aktarılıyor.


Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız
  • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER