Haber Muhteşem http://www.habermuhtesem.com Haberin Merkezi Wed, 18 Oct 2017 15:22:00 +0000 tr-TR hourly 1 http://cdn.habermuhtesem.com/uploads/2016/11/cropped-hayret-türkiye-1-1-32x32.png Haber Muhteşem http://www.habermuhtesem.com 32 32 119102149 Oturacak Koltukları Bile… http://www.habermuhtesem.com/oturacak-koltuklari-bile-1964.html http://www.habermuhtesem.com/oturacak-koltuklari-bile-1964.html#respond Wed, 18 Oct 2017 15:22:00 +0000 http://www.habermuhtesem.com/?p=1964 Devamını Oku...

Oturacak Koltukları Bile… yazısı ilk önce Haber Muhteşem üzerinde ortaya çıktı.

]]>
Bugün yaşadığım bir olaydır diye başlayan hikayenin gerçek olduğu söyleniyor sosyal medyada.

Bir kadın kızını okuldan alıyor ve parka oynatmaya götürüyor. Orada gördüğü bir kız ile arkadaş oluyorlar. Ve kadın şöyle anlatıyor.

Kızımla okul çıkışı parka gitti bir çocuk ile arkadaş oldu oynamaya başladılar sonra kız tutturdu evime gidelim Zeynep bebeğimi görün diye, Ecrin isimli bu kızın ısrarlarına dayanamadık ve evine gittik. İnanılması güç bir durumdaydılar, evde doğru dürüst oturacak koltuk bile yok, fakirliğin ötesinde bir şey. Babası inşaat amelesi annesi ise rahatsız. Kızım çok üzüldü, paramız var mı diye sordu arkadaşıma koltuk alalım dedi.

Tamam dedim ve birlikte bir mobilya mağazasına gittik ve ne eksikleri aldık ama hesap çok yüklü geldi, 12 bin lira hesabı ödeyemeyeceğim için taksit yaptırdık.

Sonra eve geldik ve eşimle durumu konuştum, hem o gariplere yardım etmiştik hem de kızım çok mutlu olmuş ve bir hayat dersi almıştı. Ailece konuştuk ve neyse bu yaz tatile gidemeyeceğiz dedik. Asıl olay ise sonra oluyor…

Yardım ettiğim ailenin amelelik yapan babası inşaatında çalıştığı patronuna durumu anlatıyor ve patronu beni arıyor, hocam bir hafta bizim şirkette personele eğitim verin, ücret olarak da 30 bin lira ödeyelim. Bu teklife şok olmuştum ve kabul ettim.

Sonuç ise, siz yeter ki gönülden iyilik yapmaya niyetli olun, gücünüz yettiği kadar fakat iyi ve güzel niyetle yapın iyiliğinizi. Allah size nereden hayırlı bir kapı açacak bilemezsiniz, yeter ki yüreğiniz temiz olsun.

Sosyal medyada binlerce defa paylaşılan bu hikayeyi çok beğendiğimiz için sizlerle paylaşıyoruz, gerçek mi değil mi doğrusunu Allah bilir, ibret almak isteyenler için gerçekten güzel bir hikaye. Fakat olayı anlatanın kim olduğunu bulamadık, bu hikaye doğru olmasa bile buna benzer öyle çok olay yaşanıyor ki çevremizde saymakla bitmez.

Allah gönlünüze göre versin, bu güzel hikayeyi sevdiklerinizle paylaşmayı ihmal etmeyin…

Oturacak Koltukları Bile… yazısı ilk önce Haber Muhteşem üzerinde ortaya çıktı.

]]>
http://www.habermuhtesem.com/oturacak-koltuklari-bile-1964.html/feed 0 1964
Zengin Bir Adam Evinin Balkonundan Aşağı Baktı… – Şükrün Önemi http://www.habermuhtesem.com/zengin-bir-adam-evinin-balkonundan-asagi-bakti-1959.html http://www.habermuhtesem.com/zengin-bir-adam-evinin-balkonundan-asagi-bakti-1959.html#respond Tue, 17 Oct 2017 06:33:45 +0000 http://www.habermuhtesem.com/?p=1959 Şükretmek...

Zengin Bir Adam Evinin Balkonundan Aşağı Baktı… – Şükrün Önemi yazısı ilk önce Haber Muhteşem üzerinde ortaya çıktı.

]]>
Zengin Bir Adam Evinin Balkonundan Aşağı Baktı… – Şükrün Önemi

Zengin bir adam güzel evinin balkonunda oturuyordu, sonra aşağıda çöp kutularını karıştıran yoksul birini gördü ve Allah’a şükürler olsun ne hallerde insanlar var diye düşünüdü ve Elhamdülillah dedi.

O fakir adam ise el arabasına koyduğu şeylerle birlikte yürümeye devam ederken, sokak sokak geziyordu o sırada evinin önünde oturan bedensel engelli birini gördü ve o yoksul adam haline şükretti, Allah’a şükürler olsun ki, bedensel bir engelim yok dedi.

Sonra engelli adamın önünden bir ambülans geçti ve o bedenseller engelli kişi Allah’a şükürler olsun ki hasta değilim diye dua etti.

Hasta ise hastaneye vardığında hayatını kaybetmiş birinin götürüldüğünü gördü ve Allah’a şükürler olsun ki hayattayım Elhamdülillah dedi.

Her ne halde olursak olalım, Allah’a şükredecek öyle çok sebebimiz var ki, yeter ki görmeyi bilelim… Öyleyse ne halde olursanız olun, Tam da ŞU ANDA Allah’a şükredin.

Rabbim hastalara maddi ve manevi şifa versin, nimetlerin kıyametini bilmeyi nasip etsin.

Her şeye rağmen hayatta olanlar bu hayatın ücreti olan şükretmeyi, Allah’a teşekkür etmeyi ihmal etmesinler. Şuan ben bunları yazabiliyorum ve siz şuanda bunları okuyabiliyorsunuz, belki de bir başkası size okuyor ve siz dinliyorsunuz. Bunun için Allah’a şükürler olsun…

Bu güzelliği sevdiklerinizle paylaşın ve onlarında hakikati hatırlamalarına vesile olun.

Bazen insan, Allah’ın verdiği nimetleri unutabilir, ne güzel nimetlere sahip olduğunu hatırlatacak dostlara ihtiyacı vardır. Lütfen paylaş…

Okuduğunuz için teşekkürler.

Zengin Bir Adam Evinin Balkonundan Aşağı Baktı… – Şükrün Önemi yazısı ilk önce Haber Muhteşem üzerinde ortaya çıktı.

]]>
http://www.habermuhtesem.com/zengin-bir-adam-evinin-balkonundan-asagi-bakti-1959.html/feed 0 1959
Seyit Onbaşı’nın Köyüne Döndüğü gün… http://www.habermuhtesem.com/seyit-onbasinin-koyune-dondugu-gun-1955.html http://www.habermuhtesem.com/seyit-onbasinin-koyune-dondugu-gun-1955.html#respond Mon, 16 Oct 2017 16:55:47 +0000 http://www.habermuhtesem.com/?p=1955 Devamını Oku...

Seyit Onbaşı’nın Köyüne Döndüğü gün… yazısı ilk önce Haber Muhteşem üzerinde ortaya çıktı.

]]>
Efsaneleşmiş Kurtuluş Savaşı kahramanlarından Seyit Onbaşı’nın bu hikayesini daha önce okumuş muydunuz?

Namı diğer Kocaseyit, asıl ismi ise Seyit Ali Çubuk. Çanakkale’de o 276 kiloluk top mermisini çatışmasıyla meşhur olmuş.

O mermi ki İngiliz zırlısını vuruyor.
1889’da Balıkesir Havran’da bir orman köyü olam Manastır köyünde doğmuş, yörük evladı.
Gözleri mavi boyu kısaca.

Gariban bir anadolu köylüsü. Keçi güdermiş, odun kömürü satar.

1909 yılında askere alınır, 1912’de Balkan Savaşı, 1914’te ise Birinci Dünya Savaşında Çanakkale cephesinde topçu eri olarak hizmet etmekte vatana.

Hadise malum, koca top mermisini tek başına sırtladığı ve düşman gemisini batırdığı şeklinde.

Fakat tarihçiler şöyle anlatıyor. İngiliz’in Queen Elizabeth zırhlı gemisi, Mecidiye Tabyasını vuruyor, bu tabya ki düşman gemilerini vurmak için orada.

Karşı atış ile tabyayı vuruyorlar ve geriye sadece iki er ve tabya komutanı kalıyor.

Bu erlerden biride Seyit Ali, 276 kiloluk mermiyi rivayete göre tek başına sırtlıyor ve 3. denemesinde Ocean gemisini dümeninden vurmayı başarır.

Mermiyi taşırken Niğdeli Ali isimli erden de yardım aldığı belirtiliyor.

Ocean gemisi dümenden vurulunca yönünü şaşırır ve mayına çarpar, batar. Bir başka rivayete göre Seyit Ali, Fransız Bouvet zırhlısını vurmuştur. Bazı tarihçiler ise bu hadisenin efsane olduğunu söyler. Düşman gemilerinin mayınlar sebebiyle battığını aktarırlar.

Ortaya bir kahramanlık olmalı ki Seyit Ali, onbaşı rütmesine yükseltirmiş ve çift tayın ile ödüllendirilmiş. Fakat istememiş Seyit Onbaşı, kursağından geçmemiş.

1909’da gittiği askerden 1918’de onbaşı olarak köyüne döner Seyit Ali

1915’ten sonra 3 yıl daha Çanakkale’de görev yapar 1918’de terhis olur. Evine döner ve o bu hikayenin asıl konusu orada yaşanmaktadır.

Çanakkale’den yola çıkar ve Havran’daki köyüne kadar 145 kilometreyi 13 günde yayan olarak yürür ve köyüne varır.

Köyde herkes onu öldü bilmektedir. Evine gelir fakat eve giremez, çünkü karısı 9 yıldır başkasıyla evlenmiştir belki diye düşünür.

Akşamdan evinin kapısını izler sabaha kadar. Sabah koyunları çıkarmak için gelen bir akrabası ile karşılaşır ve şu konuşmanın geçtiği aktarılır,

-Sen kimsin?
-Ben Seyidim.
-Biz seni öldü biliyoruz.
-İşte sağ döndüm. Benim hanım evli mi?
-Hayır evli değil. Bir çocuğun var içeride, çocuğu korkutursun. Bağırarak git, haberi olsun.

Sonra eve girer ve karısının ismini söyler, 8 yaşında bir kız çocuğu kapıya gelir, sonra içeri girer, annesine kapıda sakallı bir adam olduğunu ve korktuğunu söyler,

Annesi gelir kapıya bakar ve korkma kızım o senin babandır der.

Tam 9 yıl sonra işte kızıyla böyle tanışır.

Seyit Onbaşı’nın Köyüne Döndüğü gün… yazısı ilk önce Haber Muhteşem üzerinde ortaya çıktı.

]]>
http://www.habermuhtesem.com/seyit-onbasinin-koyune-dondugu-gun-1955.html/feed 0 1955
Müge Anlı, Katili Canlı Yayında Ağırlamış! http://www.habermuhtesem.com/muge-anli-katili-canli-yayinda-agirlamis-1949.html http://www.habermuhtesem.com/muge-anli-katili-canli-yayinda-agirlamis-1949.html#respond Mon, 16 Oct 2017 07:18:42 +0000 http://www.habermuhtesem.com/?p=1949 Müge Anlı'nın araştırdığı kayıp vakasının arkasından cinayet çıktı.

Müge Anlı, Katili Canlı Yayında Ağırlamış! yazısı ilk önce Haber Muhteşem üzerinde ortaya çıktı.

]]>
Üniversite öğrencisi Ramazan Işık, Konya’da yaşıyordu ve iki haftadır kendisinden haber alınamıyordu.

Taksi şöferlüğüde yapan Işık, uzun süredir kayıptı. Olay Müge Anlı’nın Müge Anlı ile Tatlı Sert programına konu olmuştu.

Ramazan Işık’ın katili programa katılan kişi çıktı.

Müge Anlı

Ekranların çok izlenen programlarından olan Müge Anlı ile Tatlı Sert’te günlerdir Ramazan Işık aranıyordu, programa katılan ve Ramazan’ın arkadaşıyım diyen şahsın Ramazanı öldürüp dereye attığı ortaya çıktı.

Müge Anlı’nın araştırdığı kayıp vakasının arkasından cinayet çıktı.

Kayıp Ramazan Işık’ın arkadaşı olduğunu söyleyen Murat isimli şahıs, “Benim de arkadaşım, ben de duyunca perişan oldum” demişti fakat taksisini kulanmak için Ramazan’ı öldürdüğü ortaya çıktı.

Olay ise şöyle gelişmiş,

Murat isimli şahıs hapisten kaçtı ve bir arkadaşı ile uyuşturucu kullanıyordu, daha sonra Ramazan’ın taksisini arayarak “Bizi Gebze’ye götür” dedi ve taksi çağırdı.

Ramazan Işık iki kişiyi aldı Gebze’ye götürdü.

Gebze’ye geldikten sonra “Biz Antalya’ya gitmek istiyoruz bizi Antalya’ya götür” diyen Murat, Ramazan tarafından “hayır” cevabını alınca arkadaşıyla birlikte Ramazan Işık’ı öldürdü ve cesedini dereye attı. Taksiyi de çalarak Antalya’ya gitti.

Böylece Müge Anlı’da bir dosya daha kapandı.

Müge Anlı, Katili Canlı Yayında Ağırlamış! yazısı ilk önce Haber Muhteşem üzerinde ortaya çıktı.

]]>
http://www.habermuhtesem.com/muge-anli-katili-canli-yayinda-agirlamis-1949.html/feed 0 1949
Hamile Kadına Doktorun Yaptığı Şok Eden Teklif – İbretlik Hikaye http://www.habermuhtesem.com/hamile-kadina-doktorun-yaptigi-sok-eden-teklif-ibretlik-hikaye-1945.html http://www.habermuhtesem.com/hamile-kadina-doktorun-yaptigi-sok-eden-teklif-ibretlik-hikaye-1945.html#respond Mon, 16 Oct 2017 06:13:37 +0000 http://www.habermuhtesem.com/?p=1945 Hamile Bir Kadının Doktorundan İstediğine Aldığı Şaşırtan Cevap! – İbretlik Hikaye

Hamile Kadına Doktorun Yaptığı Şok Eden Teklif – İbretlik Hikaye yazısı ilk önce Haber Muhteşem üzerinde ortaya çıktı.

]]>
Hamile bir kadın doktorunu aradı ve,

-Doktor, çok ciddi bir sorunumuz var, bebeği daha 1 yaşında ve ben tekrardan hamile kaldım ama başka bir çocuk istemiyorum.

-Benden ne istiyorsun dedi doktor.

-Kürtaj olmak istiyorum diye cevap verdi kadın.

-Doktor ise biraz düşündü ve kadına dedi ki bak benim aklıma iyi bir fikir geldi hem de daha az riskli… Bu teklif ise kadını çılgına döndürdü çünkü…

Doktor gerekmediği halde, herhangi bir sağlık sorunu olmadan yapılan kürtaja kesinlikle karşıydı ve kadına bir ders vermek istiyordu.

Kadınla konuşmaya devam etti, ve sordu

-Bir anne için bütün çocukları eşittir değil mi hanımefendi? dedi.

– Kadında tabi ki öyledir diye cevap verdi.

Doktor ise peki karnındaki çocuğun yerine diğer çocuğunu aldırmaya ne dersin, hem ameliyata da gerek yok.

Kadın bu lafları duyunca ne diyeceğini şaşırdı şoke oldu.

Ve kızdı böyle bir şey nasıl söylerdi doktor?

-Kadın Aman Allah’ım siz nasıl böyle bir şeyi söyleyebilirsiniz. Bir çocuğa böyle bir şey yapmak büyük bir suçtur dedi.

-Doktorda evet bende tam olarak onu diyorum. Anne rahmindeki çocuk da bir canlıdır dedi. Kadın ise yaptığı karşısında üzüntüye boğuldu ve ağlamaya başladı.

İstediği şeyden pişman olmuştu…

Hamile Kadına Doktorun Yaptığı Şok Eden Teklif – İbretlik Hikaye yazısı ilk önce Haber Muhteşem üzerinde ortaya çıktı.

]]>
http://www.habermuhtesem.com/hamile-kadina-doktorun-yaptigi-sok-eden-teklif-ibretlik-hikaye-1945.html/feed 0 1945
LC Waikiki’nin sahibi bakın kim çıktı! Kim olduğunu öğrenince şaşıracaksınız… http://www.habermuhtesem.com/lc-waikikinin-sahibi-bakin-kim-cikti-kim-oldugunu-ogrenince-sasiracaksiniz-1940.html http://www.habermuhtesem.com/lc-waikikinin-sahibi-bakin-kim-cikti-kim-oldugunu-ogrenince-sasiracaksiniz-1940.html#respond Mon, 16 Oct 2017 05:59:59 +0000 http://www.habermuhtesem.com/?p=1940 LC Waikiki'nin Sahibi Bakın Kim Çıktı?

LC Waikiki’nin sahibi bakın kim çıktı! Kim olduğunu öğrenince şaşıracaksınız… yazısı ilk önce Haber Muhteşem üzerinde ortaya çıktı.

]]>
LC  Waikiki’nin sahibi bakın kim çıktı! Kim olduğunu öğrenince şaşıracaksınız…

Yabancı firma zannedenler bile vardı…

LCW mağazaları Türkiye’nin her tarafına dağılmış ve yıllardır çalışmakta fakat sahibi pek bilinmiyor. Merak edenler için..

Uzun senelerdir  sahipleri hakkında pek çok şey konuşuldu ve yazıldı…

Fakat kimliği yeni yeni ortaya çıkıyor…

LC Waikiki'nin sahibi bak¦-n kim +ğ¦-kt¦-3

Mustafa Küçük kimdir?

Forbes’ın bu yıl  11.’sini düzenlediği ülkemizin  en zenginleri  listesi’ne göre ilk defa  milyarder olan Mustafa Küçük, 1963’de Malatya Doğanşehir’de dünyaya geldi.

LC Waikiki'nin sahibi bak¦-n kim +ğ¦-kt¦-4

Eğitimin sınırlı olmasına rağmen yaşadığı  ilçeden üniversiteyi kazanabilen  2 kişiden biri oldu.

1986’da, yüksek lisans eğitimi esnasında arkadaşının ailesinin küçük bir atölyesinde işe başladı. 1987 tarihinde Tema Tekstil’in teklifi bir atölyede kendi işini kurdu.

LC Waikiki'nin sahibi bak¦-n kim +ğ¦-kt¦-5

Kendi işini kurduğunda, bir şoför ve bir sekreter ile beraber 3 kişilerdi.

Bir dönem tedarikçi firmalarla çalıştı. Zamanla nakış, baskı, etiket, boyahane yatırımı yaptı…

Mustafa Küçük, 1988 tarihinde Tema Tekstil’in Genel Müdürlüğünden sonra Tema Holding’in Genel Koordinatörlük yaptı.

2000 tarihinde Taha Holding’te perakende ve üretim gruplarının yollarını ayırmasıyla  perakende sektöründe Tema Grubu’nun CEO’luğunu yaptı.

LC Waikiki’nin sahibi bakın kim çıktı! Kim olduğunu öğrenince şaşıracaksınız… yazısı ilk önce Haber Muhteşem üzerinde ortaya çıktı.

]]>
http://www.habermuhtesem.com/lc-waikikinin-sahibi-bakin-kim-cikti-kim-oldugunu-ogrenince-sasiracaksiniz-1940.html/feed 0 1940
Evlendikten 2 Ay Sonra Başlarına Gelen Olay Adeta Kan Dondurdu! http://www.habermuhtesem.com/evlendikten-2-ay-sonra-baslarina-gelen-olay-adeta-kan-dondurdu-1936.html http://www.habermuhtesem.com/evlendikten-2-ay-sonra-baslarina-gelen-olay-adeta-kan-dondurdu-1936.html#respond Mon, 16 Oct 2017 05:30:32 +0000 http://www.habermuhtesem.com/?p=1936 Tam 2 Ay Önce Evlenmişlerdi, Kan Donduran Olay!

Evlendikten 2 Ay Sonra Başlarına Gelen Olay Adeta Kan Dondurdu! yazısı ilk önce Haber Muhteşem üzerinde ortaya çıktı.

]]>
Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız

 • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin…

 • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Adana’da kanınızı donduracak bir olay meydana geldi.

Evlendikten tam 2 ay sonra öyle bir şey oldu ki…

Duyanların kanı donuyor, şok oluyorlar…

Korkunç olay Seyhan ilçesinde saat sabah 06.00’da meydana geldi. Bilcan Abik ve İlhan Demir yaklaşık olaydan 2 ay önce birlikte kaçmışlar ve evlenmişlerdi.

Olaydan önceki akşam ise ise Demir ailesi 2 katlı evlerinin damına çıkmış ve burada akşam sohbeti yapmışardı.

Abik bir süre sonra uyumak isteğini belirterek eve inmişti.
Kocası Demir ise misafirleri ile ilgilendi ve misafirleri gittikten sonra havanın sıcak olması sebebiyle evin damında yattığını belirtmişti.

ODAYA GİRDİĞİNDE KORKUNÇ MANZARA İLE KARŞILAŞTI

Demir, Sabah saat 06.00’da kalkarak eşinin yanına gitmek için damdan indi ve eve geçti, yatak odasına girmek için hareket ettiği sırada odanın kapısını açamadı.

Kapı kilitliydi, bunun üzerine kapıyı zorladı ve açtı, karşılaştığı görüntü karşısında şok geçirdi.

Eşi kendisini tavandaki demire fular ile asmıştı.
Olay yerine çağırılan yardım ekipleri genç kadını kendini astığı yerden indirdiler ve öldüğünü söylediler.

Genç kadının cenazesi otopsi için adli tıp kurumunun morguna götürüldü.

İKİ AİLE BİRBİRİNİ SUÇLADI

İlhan Demir, eşiyle  mutlu olduklarını neden intihar ettiğini anlamadığını söyledi.

Genç kadının ailesi ile kocasının ailesi arasında kavga çıktı, birbirlerine taş atan grubu araya giren vatandaşlar ayırdı. Olay sırasında bir kişi de başından yaralandı.

Kavga yatıştıktan sonra cenaze yakınları tarafından Küçükoba Mezarlığı’na götürülerek defnedildi.

Evlendikten 2 Ay Sonra Başlarına Gelen Olay Adeta Kan Dondurdu! yazısı ilk önce Haber Muhteşem üzerinde ortaya çıktı.

]]>
http://www.habermuhtesem.com/evlendikten-2-ay-sonra-baslarina-gelen-olay-adeta-kan-dondurdu-1936.html/feed 0 1936
7 Aylık Bebeğin Başına Gelen Üzücü Olay! http://www.habermuhtesem.com/7-aylik-bebegin-basina-gelen-uzucu-olay-1927.html http://www.habermuhtesem.com/7-aylik-bebegin-basina-gelen-uzucu-olay-1927.html#respond Sun, 15 Oct 2017 07:09:47 +0000 http://www.habermuhtesem.com/?p=1927 Kahramanmaraş, Elbistan'da Suriyeli göçmen bir ailenin bebeği olan 7 aylık Meryem İsmail hayatını kaybetti.

7 Aylık Bebeğin Başına Gelen Üzücü Olay! yazısı ilk önce Haber Muhteşem üzerinde ortaya çıktı.

]]>
7 aylık Meryem bebeği beşiğine yatırdılar ve uyudular, sabaha kadar hiç bir ses duymadı annesi, sabah kalktığında Meryem bebek hareketsizdi. Kadıncağız ne yapacağını şaşırdı, beşiğin içinde yatan bebeğe ne olmuş olabilirdi, bir kaç saniye sonra olanı anladı, feryat etmeye başladı, işte o acı olay…

Kahramanmaraş, Elbistan’da Suriyeli göçmen bir ailenin bebeği olan 7 aylık Meryem İsmail hayatını kaybetti.

Bebeğin başının, beşiğinin demir kısmına sıkışması sonrası hayatını kaybettiği aktarıldı.

Olay Yeşilyurt Mahallesi’nde sabah saatlerinde meydana geldi.

İddiaya göre Hüseyin ve İman İsmail çifti sabah kalkıp bebeklerini kontrol ettiklerinde başını beşiğin korkuluklarına sıkışmış halde buldular.

Bebekleri hareketsiz yatıyordu, hemen çocuklarını aldılar ve hastaneye koştular.

Elbistan Devlet Hastanesi’nde yapılan kontrol gösterdi ki Meryem bebek hayatını kaybetmişti.

Hüseyin ve İman İsmail, aldıkları acı haber sonrası sinir krizi geçirdiler.

Minik bebeğin bedeni, ölüm sebebinin kesin olarak anlaşılması için otopsi işleminin gerçekleştirileceği Malatya Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız

aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin…

Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

7 Aylık Bebeğin Başına Gelen Üzücü Olay! yazısı ilk önce Haber Muhteşem üzerinde ortaya çıktı.

]]>
http://www.habermuhtesem.com/7-aylik-bebegin-basina-gelen-uzucu-olay-1927.html/feed 0 1927
Karnında Ağrı Olduğu Şikayetiyle Doktora Gitti, 5 Kilo Ur Çıktı! http://www.habermuhtesem.com/karninda-agri-oldugu-sikayetiyle-doktora-gitti-5-kilo-ur-cikti-1924.html http://www.habermuhtesem.com/karninda-agri-oldugu-sikayetiyle-doktora-gitti-5-kilo-ur-cikti-1924.html#respond Sat, 14 Oct 2017 13:27:14 +0000 http://www.habermuhtesem.com/?p=1924 Karnındaki ağrı ve yanma sebebiyle doktora başvuran kadın ameliyata alındı.

Karnında Ağrı Olduğu Şikayetiyle Doktora Gitti, 5 Kilo Ur Çıktı! yazısı ilk önce Haber Muhteşem üzerinde ortaya çıktı.

]]>
Denizli’de bir hanım, karnındaki bir şişkinlik ve midesindeki yanma sebebiyle doktora gitti koyulan teşhis sonrası hemen ameliyata alındı ve bir saat süren bir operasyon geçirdi.

Afyonkarahisar, Dazkırı ilçesinde yaşayan Kadriye Gürten isimli kadının, midesinde yanma ve karnında şişkinlik var. Bunun için Denizli Cerrahi Hastanesine gitti ve doktora göründü. Doktor tarafından yapılan müdahale sonrasında Kadriye hanımın ameliyat olması gerektiğine karar verildi.

Ameliyat bir saat kadar sürdü ve operasyon ile kadının rahminden 5 kilo kadar bir ur yani tümör çıkartıldı. Hastanın bir gün müşahede alıntı kalmadı gerektiği belirtildi. Daha sonra ise taburcu edildi.

Hastanın karın ağrısı ve mide yanması şikayetiyle geldiğini belirten uzman doktor, yapılan muayene ile hastanın karnında ur tespit edilidğini ve yapılan operasyon ile urun temizlendiğini belirtiyor.

Karnında Ağrı Olduğu Şikayetiyle Doktora Gitti, 5 Kilo Ur Çıktı! yazısı ilk önce Haber Muhteşem üzerinde ortaya çıktı.

]]>
http://www.habermuhtesem.com/karninda-agri-oldugu-sikayetiyle-doktora-gitti-5-kilo-ur-cikti-1924.html/feed 0 1924
İnternette Tanıştı Bakın Başına Neler Geldi, Aman Dikkat! http://www.habermuhtesem.com/internette-tanisti-bakin-basina-neler-geldi-aman-dikkat-1921.html http://www.habermuhtesem.com/internette-tanisti-bakin-basina-neler-geldi-aman-dikkat-1921.html#respond Sat, 14 Oct 2017 12:05:51 +0000 http://www.habermuhtesem.com/?p=1921 İnternette Biriyle Tanışan Kadının Başına Gelenler. İbret Alınması Gereken Bir Hikaye

İnternette Tanıştı Bakın Başına Neler Geldi, Aman Dikkat! yazısı ilk önce Haber Muhteşem üzerinde ortaya çıktı.

]]>
Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız

 • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin…

 • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Herkesin Okuması Gereken İbretlik Bir Hikaye…

Mutlaka Okuyun ve Paylaşın

İnternette Tanışan Kadının Başına Gelenler. İbret Alınması Gereken Bir Hikaye

Ben 28 yaşında güzel bir işe sahip dul bir kadınım. Bundan yaklaşık 7 ay öncesinde internet aracılığı ile bir erkek ile tanıştım.

Bir süre mesajlaştıktan sonra birbirimize iyice alışmıştık. Artık rüyalarıma girmeye başlamıştı.

Daha sonra buluşma kararı aldık. Söylediği her söz şiir gibi geliyordu. Hem yakışıklı hemde her zaman şık giyinmesi beni çok etkiliyordu.

O kadar muhteşem bir görünüşü vardı ki her anlamda, ona kısa zamanda aşık oldum. Çünkü eski eşim çok çektirmişti.

Şansın ilk kez benden yana olduğunu düşünüyordum. Ancak çok yanıldığımı bir süre sonra anladım. Benim onu sevdiğimi anladıktan sonra benden sürekli para istemeye başladı. Bende sevdiğim için hiç kötü düşünmedim.

Çünkü aldığı parayı fazla süre geçmeden bana geri veriyordu. Böyle yapması bende ona karşı güven oluşturdu.

Fakat bir gün büyük bir telaşla beni aradı. Acil ödemem var, lütfen bana yardım et rica ediyorum. Yarın geri veririm dedi. İstediği para oldukça fazlaydı bende bankadan çekip ona verdim.

Bu para hemen hemen benim senelerdir biriktirdiğim paranın tümüydü. Parayı ona verdikten sonra uzunca bir süre hiç görmedim.

Oturduğu evden taşınmıştı ve telefonları da hep kapalıydı. Bundan yaklaşık bir ay önce beni yine aradı.

Kusura bakma ani bir işim vardı, seni haberdar edemedim hemen gitmek zorunda kaldım.

Merak etme, kısa sürede geri döneceğim,’ dedi.

Ancak artık ona inanmıyordum ve en başından beri beni kandırarak tuzak kurduğunu anlamıştım.

Şimdi elimden hiç bir şey gelmediği için sürekli ağlıyorum. Bu konuda ne yapmam gerektiğini öğrenmek istiyorum.

Kıymetli kardeşim, ne yazık ki sizinle aynı durumda olan pek çok insan var. Lütfen artık bu gibi tuzaklara düşmeyin! Sosyal medya karşıtı birisi asla değilim.

Ama, tamamen o insanı tanımadan başlayan ilişkilerin sonrasında böyle hayal kırıklıkları ve mağduriyetler yaşanıyor.

Artık olan olmuş, şimdi sizin yapmanız gereken hakkınızı sonuna kadar aramalısınız.

Sizi yeniden arama sebebi bir süre daha oyalamak amaçlıdır. Hakkınızı sonuna kadar aramalısınız ki bu insan başka birininde canını yakmasın.

Oturduğunuz ilin  Cumhuriyet Savcılığına başınızdan geçenleri anlatan bir dilekçeyle müracaat edebilirsiniz.  TCK’nın yaşadığınız mağduriyetle ilgili maddesi:

MADDE 157. –(1) Hileli davranışlarla bir kimseyi aldatıp, ona ya da  başkasının zararına vererek, kendisine ya da başka birine bir fayda  sağlayan kişiye bir seneden beş seneye  kadar hapis ve beşbin güne kadar adlî para cezası alır.

Bununla birlikte o kişiye  maddi ve manevi tazminat davası açabilirsiniz. Bu gibi davalarda mal varlıklarına tedbir konulmasını istemenizde  fayda var.

İnternette Tanıştı Bakın Başına Neler Geldi, Aman Dikkat! yazısı ilk önce Haber Muhteşem üzerinde ortaya çıktı.

]]>
http://www.habermuhtesem.com/internette-tanisti-bakin-basina-neler-geldi-aman-dikkat-1921.html/feed 0 1921
Şehit annesi hayatını kaybetti, vasiyetinde ise oğlunun yanına http://www.habermuhtesem.com/sehit-annesi-hayatini-kaybetti-vasiyetinde-ise-oglunun-yanina-1917.html http://www.habermuhtesem.com/sehit-annesi-hayatini-kaybetti-vasiyetinde-ise-oglunun-yanina-1917.html#respond Sat, 14 Oct 2017 10:02:07 +0000 http://www.habermuhtesem.com/?p=1917 Sakarya mezarlıklar müdürü, başından geçen bu ilginç olayı anlatıyor, dinleyenleri çok şaşırtan olayın detayları haberimizde...

Şehit annesi hayatını kaybetti, vasiyetinde ise oğlunun yanına yazısı ilk önce Haber Muhteşem üzerinde ortaya çıktı.

]]>
Ali imran suresi 185. ayetinde dediği gibi, “Her canlı ölümü tadacaktır.” ve hepimizin gideceği son yer olan mezarlıklar sessizliği kadar ilginç ve ibretlik olaylara da sahne olabiliyor.

Sakarya mezarlıklar müdürü, başından geçen ilginç olayları anlattı.

Şehit annesi hayatını kaybetti, vasiyetinde ise oğlunun yanına gömülmek istediğin yazmıştı, mezarcı şehidin mezarını açmaya başladığı sırada öyle bir şey oldu ki, çığlık çığlığa kaçmaya başladı…

İşte Yaşadıklarını şöyle anlatıyor

Başına onlarca ilginç olay gelen mezarlıklar müdürü, miras kavgalarına, gelin kaynana çekememezliği yüzünden yerleri değişen mezarlara ve en ilginci yıllar sonra mezarı açılan şehidin bozulmamış cesedi.

Mezarlık başında çok ilginç olaylara şahit olan Sakarya Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Şube Müdürü Erhan Yanmaz, 27 yıl imam hatip olarak görev yaptıktan sonra Mezarlıklar Müdürlüğü’nde göreve başlamış, gasilhanede başından geçen birçok ilginç olaya birde mezarlıklar eklenmiş, gasilhanede başından geçenleri,

“Gasilhanede öyle olaylar oluyor ki annesi, babası burada yıkanırken kardeşler miras kavgasına giriyorlar. ‘Ev senin, araba benim. Tarla senin, arsa benim. Sen baktın, bakmadın’ diyerek yumruk yumruğa kavga edenler oluyor.

Ayırmak için polis bile çağırdığımız oldu. Kız kardeşlerin ağabeylerini bile dövdüğüne şahitlik ettim. Çok sıkıntı çektiğimiz zamanlar oluyor.” diye anlatıyor.

“ŞEHİDİN BOZULMAMIŞ CENAZESİNİ GÖREN MEZARCI KAÇTI”

Mezarlıklar Şube Müdürü Erhan Yanmaz, bir mezarcının başından gelen olayı şöyle anlatıyor, vefat eden bir kadın deprem şehidi olan oğlunun mezarına gömülmek istediğini vasiyet ediyor ve vefat eden bu kadını oğlunun kabrine gömmek için mezarı kazmaya başlayan mezarcı ibretlik bir olay ile karşılaşıyor.

Kabri açan mezarcının başından geçenleri şöyle anlatıyor,

Görevli mezarı kazmaya başlıyor. Tahtaları kenara atarken bir bakıyor ceset olduğu gibi duruyor. O hali görünce mezarcı kaçmaya başlıyor. Sorumlu beni arayıp ‘müdürüm mezarcı kaçıyor’ dedi.

Ben de ‘mezarlıktan başka kaçılacak yer yok. Nereye kaçıyor. Bırak kaçsın buluruz. Mezar kazdığı yere git bak’ dedim. Mezar başına gidince cesedin olduğu gibi durduğunu bana söyledi.

Ben de ‘hemen sıfırdan gömer gibi tahtalarını üzerine koy, toprakla kapa’ dedim.

Onlar Allah’ın emniyeti altında. Yanında boş bir yer vardı. Annesini de onun yanına gömdük. Durumu yakınlarına anlatınca herkes ağladı.” dedi.

Bir başka mezarcının da mezar kazımı sırasında bayıldığını söyleyen Yanmaz olayı şöyle anlatıyor, “Mezar yeri kazılırken yandaki mezarda açılma olmuş. Tahtaların arasından kefenli bir ceset gözükmüş. Mezarcı bayılmış. Biz mezarcıyı aradık. Ancak ulaşamadık.

Cenaze yakınları mezara bakmaya geldiğinde mezarcıyı baygın bulmuşlar. Mezarcı uyandığında açılan mezardan çok güzel bir kokunun geldiğini ve sonrasında kendinden geçtiğini söyledi.

Mezarı açılan kadının cenazesi hiç bozulmamış. Yakınları kadının doğumda bebeğiyle öldüğünü söylediler.”

Zaman zaman vatandaşların ilginç taleplerle kendilerine başvurduğunu ifade eden Yanmaz, bir gelinin kaynanasının mezarının kaldırılması için istekte bulunduğunu belirtti.

Talep karşısında büyük şaşkınlık yaşadıklarını anlatan Yanmaz, yaşanan olayı şöyle aktardı: “Bir gün otururken dışarıdan bağırma sesleri geldi.Baktığımda evli bir çift gelmişti. ‘Niye bağırıyorsunuz? Ne oldu? Yardımcı olalım’ dedim.

Gelin ‘Emirdağ Mezarlığı’nda kayınpederim ile kaynanam yatıyor. Kayınpederim orada dursun. Kaynanamı oradan çıkartın. Başka yere götürün’ dedi. ‘Ne istiyorsun kaynanandan.

Zaten vefat etmiş, toprağa girmiş’ diye sordum. ‘Ben ondan çok çektim.

Onun yanında yatmam. Onun oradan çıkartılmasını istiyorum. Ben yatacağım orada.

Onu çıkartın nereye istiyorsanız oraya götürün’ dedi. Bunun üzerine ‘Tapusu sizin üzerinize değil. Söz sahibi değilsiniz burada. Sen git beyinle başka bir yerden al.

Kusura bakmayın burası otel değil.

Onları rahat bırakın’ diyerek gönderdim. Sonra beni belediyeye gidip şikayet ettiler.”

Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız

 • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin…

 • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Şehit annesi hayatını kaybetti, vasiyetinde ise oğlunun yanına yazısı ilk önce Haber Muhteşem üzerinde ortaya çıktı.

]]>
http://www.habermuhtesem.com/sehit-annesi-hayatini-kaybetti-vasiyetinde-ise-oglunun-yanina-1917.html/feed 0 1917
Belediyede Binasında Evlenen Genç Çift Görevlinin Hatası Yüzünden Gözyaşlarına Boğuldular… http://www.habermuhtesem.com/belediyede-binasinda-evlenen-genc-cift-gorevlinin-hatasi-yuzunden-gozyaslarina-boguldular-1908.html http://www.habermuhtesem.com/belediyede-binasinda-evlenen-genc-cift-gorevlinin-hatasi-yuzunden-gozyaslarina-boguldular-1908.html#respond Fri, 13 Oct 2017 03:31:19 +0000 http://www.habermuhtesem.com/?p=1908 Belediyede Evlendiler Ama Görevlinin Yaptığı Hata Herkesi Şoka Uğrattı.

Belediyede Binasında Evlenen Genç Çift Görevlinin Hatası Yüzünden Gözyaşlarına Boğuldular… yazısı ilk önce Haber Muhteşem üzerinde ortaya çıktı.

]]>
Deniz ile Safiye evlenmeye karar verdiler, nikahlarını ise düğünlerinden önce kıyılmasını istiyorlardı.

18 Temmuz’da belediyenin nikah salonunda nikahları kıyıldı ve düğün hazırlıklarına başladılar.

Sonra kimliklerini değiştirmek için nüfus müdürlüğüne gittiler ve hayatlarının şokunu yaşadılar. Yeni gelin safiye gözyaşlarını tutmadı başladı ağlamaya, olan şey herkesi şoka uğratıyor…

Aydın’da ki sürücü kursunda  eğitmen olarak görev yapan Deniz Akkan ile Denizli’de oturan Safiye Uytun 1 yıllık  beraberliklerinden sonra evlenme kararı aldılar.

Daha sonra 18 Temmuz’da evlendiler. Deniz ve Safiye çifti, 9 Ağustos’ta  kimliklerini kimliklerdeki medeni hali  değiştirtmek için Karacasu Nüfus Müdürlüğüne gittiler.

Belediyede Evlendiler Ama Görevlinin Yaptığı Hata Herkesi Şoka Uğrattı.6

Çift,  müdürlük görevlilerin bilgisayarda  dosyalarına ulaşamadıkları için “Siz evli değilsiniz” cevabını verdiler.

Yaşanan şoktan sonra Deniz Akkan yaşadıklarına anlam kazandırmaya çalışırken, Safiye Uytun gözyaşlarına boğuldu.

Nüfus Müdürlüğündeki görevlilerin ilk kez böyle bir şey yaşadıklarını  belirttiklerini anlatan  Deniz Akkan, yasal yollara başvuracağını söyledi.

Belediyeden Nüfus Müdürlüğüne önce “Onlar burada evlenmemiş” denildiğini söyleyen Deniz Akkan, “Elimizde fotoğraflar var, nasıl burada evlenmemişiz” diye sordu.

Yapılan çalışmaların ardından Karacasu Belediyesi çiftin Karacasu’da dünya evine girdiğini kabul ederken nikahın ardından Nüfus Müdürlüğüne iletilmesi  gereken dosyanın iletilmediği anlaşıldı. Dosyaya ne olduğunu  bilmediklerini belirten Akkan,

“O tarihlerde evlenen herkesin dosyası gönderilmiş, bizimki nasıl gönderilmiyor.

Bizimki nasıl unutuluyor. Oradaki memurları ne kadar suçlayabiliriz bilemiyorum.

Belediyedeki memurların bilerek yapacaklarına inanmıyorum. Kanuni haklarımızı da arayacağız” diye konuştu.

Evlilik cüzdanı haricinde  evli olduklarına dair herhangi bir  resmi belge bulunmadığını anlatan Deniz Akkan, “Ben bu 20 gün içinde ölseydim benim eşim bekar mı kalacaktı? Hiç evlenmemiş mi gözükecekti. Bunun cevabını bilmiyoruz.

Evlilik cüzdanı dışında resmiyette hiçbir şey gözükmüyor. Nüfus cüzdanımızı değiştirmeye gitmesek böyle bir durumdan haberdar olamayacaktık” dedi.

Belediyede Binasında Evlenen Genç Çift Görevlinin Hatası Yüzünden Gözyaşlarına Boğuldular… yazısı ilk önce Haber Muhteşem üzerinde ortaya çıktı.

]]>
http://www.habermuhtesem.com/belediyede-binasinda-evlenen-genc-cift-gorevlinin-hatasi-yuzunden-gozyaslarina-boguldular-1908.html/feed 0 1908
Cünüp Halindeyken Uyursanız Ne Olur, Cünüp Olarak Uyunur mu? http://www.habermuhtesem.com/cunup-halindeyken-uyursaniz-ne-olur-cunup-olarak-uyunur-mu-1903.html http://www.habermuhtesem.com/cunup-halindeyken-uyursaniz-ne-olur-cunup-olarak-uyunur-mu-1903.html#respond Fri, 13 Oct 2017 02:39:24 +0000 http://www.habermuhtesem.com/?p=1903 Cünüp Olarak Uyumak Caiz midir? Uyursanız ne olur...

Cünüp Halindeyken Uyursanız Ne Olur, Cünüp Olarak Uyunur mu? yazısı ilk önce Haber Muhteşem üzerinde ortaya çıktı.

]]>
“Cünüp Olarak Uyumak Caiz midir, cünüp olarak uyumanın günahı var mıdır?” sorusunun cevabı için haberimizi okuyabilirsiniz.

Cünüp haliyle ilgili olarka halk arasında birçok söylenti dolaşmaktadır, bunlar bazen doğru bilgiler olurken bazen de çok abartılı ve yanlış şeyler olabiliyor. Gelin önce bu hal nedir ve temizlik içi ne yapmalıyızdan başlayalım ve en doğru bilgiyi öğrenelim.

Gusül, Allah’ın müslümanlar için emrettiği en önemli maddî-manevî temizliktir.

 • Cenâb-ı Hak,”…cünüb iseniz hemen (tamâmen) yıkanıp temizlenin!…” (Maide, 6) buyurmaktadır.

Peki Cünüb bir şekilde uyursanız ne olur, bunun günahı var mıdır?

 

boy abdesti

Gusletmek manasına gelecek olan yıkanmayı da Hz. Peygamber (asm) tatbikatıyla bizlere öğretmiştir.

 • Gusül hem maddi hem de manevi temizliktir. Kir-pas gibi ibadete mani olmayan kirlerden değildir. Namazda kirli paslı olmamak iyidir fakat cünüb iken kesinlikle namaz kılınmaz yani bu yönüyle cünüb hali diğer kirlerden farklıdır.

Cünüb olan kişi ilk fırsatta gusletmelidir ancak içinde bulunduğu namaz vaktinin çıkmasına kadar müsaadesi vardır, daha fazla geciktirilmesinin vebali vardır.

Gudayf b. Haris (ra) şöyle demiştir:

 • “Âişe’ye (ra): Ne dersin? Resûlullah (asm) cünüplükten dolayı, gecenin başında mı, yoksa sonunda mı yıkanırdı? dedim.
 • Bazen başında bazen de sonunda guslederdi, dedi.
  Allahu Ekber… Genişlik (kolaylık) veren Allah’a hamd olsun, dedim.
 • (Nesâî, tahâre 140, 141, gusl b; Ahmed b. Hanbel.Vl, 47)
 • Bu hadise göre cünüp olan kişinin hemen gusül alması farz değildir, diğer namaz vaktine kadar süresi varıdr.
 • Gecenin sonuna kadar guslü tehir ve terk etmesi caizdir. Ancak guslü geciktirmemek iyidir,
 • Resûlullah (asm)’ın gecenin sonuna kadar tehir etmesi ümmetine bir kolaylıktır ve hemen gusül abdesti almanın farz olmadığını gösterir.

Abdestin İnanılmaz Tıbbi Faydaları 2Cünüp olan kimse, hemen yıkanmaz da, gusletmeyi namaz vaktine kadar tehir ederse, günahkâr olmaz. Muhıyt’te de böyledir. (Fetevayi Hindiyye)

Şeyh Siracüddin el-Hindi (ra) diyor ki :

 • Abdestsiz olana abdest almak, cünüp olana gusletmek, aybaşı halinden veya lohusalıktan temizlenen kadına boy abdesti almak, henüz namaz vakti girmeden vâcib değildir.
  Bahrirâik ve Fetâvâ-yi Hindiyye’de de bu husus açıklanmıştır. (Kaynaklarıyla İslam Fıkhı)

Gusül Alırken Dikkat Etmeniz Gereken 13 Şey 5

GUSÜL GEREKTİĞİ DURUMDA UYUMAK VEYA YEMEK YEMEK İSTEYEN KİŞİ NE YAPMALIDIR?

Ebû Seleme’den rivayet edilir,

 • Ben, Âişe’ye, Peygamber (asm) cünüb iken uyur muydu? diye sordum.
 • Âişe (ra): Evet, abdest alır, uyurdu, dedi. (Buhari)
  İbn Umer şöyle demiştir:
 • Umer ibn Hattâb, ResûlulIah’a: Birimiz cünüb iken uykuya varabilir mi? diye sordu.
 • Resûlullah (asm): “Evet, herhangi biriniz abdest aldıktan sonra (isterse) cünüb iken de yatsın” buyurdu. (Buhari)
 • Âişe’den (ra), cünüblük halini kasdederek şöyle demiştir;
 • “Resûlullah (asm) (bir şey) yemek veya uyumak istediği zaman abdest alırdı.”
 • (Müslim, hayz 27; Tirmizî, tahâre 107; İbn Mâce, tahâre 100)

Buradan anlaşıldığına göre namaz vakti geçmeden, namaz abdesti alınarak uyunabilir ve yemek yenebilir fakat bir sonraki namaz vaktini geçirmemek gerekmektedir. En uzun vakit yatsı ile sabah arasında olduğu için bu durum orda mümkündür fakat gündüz vakti namaz vakitleri çok kısa olduğu için en kısa zamanda gusletmek gereklidir.

Gusül Alırken Dikkat Etmeniz Gereken 13 Şey 6Abdest almaksızın yatmamak, imamlardan Evzâî, Ebû Hanîfe, Muhammed, Mâlik, Şafiî, Ahmed ibn Hanbel, îshâk ibn Râhûye, Abdullah ibn Mübarek ve daha başkalarının mezhebidir.

 • Bâzıları emredilen abdesti, cinsî münâsebet ile hâsıl olan ezayı, yânî eller ile husûsî uzuvları yıkamağa hami etmişlerdir. Dâvûd Zahirî ile Mâlikîler’den bâzıları bunu vâcib görmüşlerdir
 • Cünüb kimsenin abdesti almaksızın uyumasında be’s görmeyenler de çoktur: S
 • evrî, İbnu’l-Müseyyeb, Ebû Yûsuf gibi. Bunların delilleri Resûlullah’ın abdest almaksızın uykuya vardığına dâir olan diğer hadîslerdir. (Sahih-i Buhari ve Tercemesi)

sorusorcevapbul.com dan yararlanılmıştır.

Cünüp Halindeyken Uyursanız Ne Olur, Cünüp Olarak Uyunur mu? yazısı ilk önce Haber Muhteşem üzerinde ortaya çıktı.

]]>
http://www.habermuhtesem.com/cunup-halindeyken-uyursaniz-ne-olur-cunup-olarak-uyunur-mu-1903.html/feed 0 1903
Çocuğunun babası olmadığından şüphelendi, Test Yaptırdı Sonuç ise… http://www.habermuhtesem.com/cocugunun-babasi-olmadigindan-suphelendi-test-yaptirdi-sonuc-ise-1900.html http://www.habermuhtesem.com/cocugunun-babasi-olmadigindan-suphelendi-test-yaptirdi-sonuc-ise-1900.html#respond Fri, 13 Oct 2017 02:27:23 +0000 http://www.habermuhtesem.com/?p=1900 Devamını Oku...

Çocuğunun babası olmadığından şüphelendi, Test Yaptırdı Sonuç ise… yazısı ilk önce Haber Muhteşem üzerinde ortaya çıktı.

]]>
Çocuğunun babası olmadığından şüphelendi ve test yaptırdı.

 • Gerçeği öğrenince şoka uğradı, eşine çocuğun babasının kim olduğunu sordu, öyle bir cevap aldı ki… Öyle sıradan tanımadığı biri değil en yakınlarından…

Aman Allah’ım bu nasıl bir şey böyle

Çocuğunun babası olmadığından2

Eşine ‘O çocuk kimden’ diye sordu, eşinden ‘Ortağına sor’ cevabını alınca gitti . Ortağına tam 5 kurşun sıktı.

Kağıthane’de henüz tespit edilemeyen bir sebepten ötürü çocuğunun kendisinden olmadığını düşünen babanın DNA testi yaptırdı ve sonuç olarak çocuğunun babası çıkmadığını öğrendiği iddia edildi.

Daha sonra olay karşısında ne yapacağını şaşıran adam eşine bu nasıl olur diye sordu. Aldığı cevap sonrasında ise…

Çocuğunun babası olmadığından5

Seyrantepe Mahallesi’nde meydana gelen olayda edinilen fakat teyit edilememiş bilgilere göre, Matbaacı Okan A. 3 yaşında olan çocuğunun kendisinden olmadığını öğrendi ve eşi Esra A.’ya testi gösterdi ve eşinenden bir açıklama istedi, eşi ise çocuğun babası kim sorusuna git ortağın Cemil Ş.’ye sor dedi.

Çocuğunun babası olmadığından4

BEŞ EL ATEŞ ETTİ

 • Ruhsatsız bir silahla işlenen ciyatte, Okan A. ortağı Cemil Ş.’ye 5 el ateş etti, çevredeki vatandaşların yetkilileri çağırması sonucu ambulansla hastaneye kaldırılan Cemil Ş. hayatını kaybetti.

Olay yerinden kaçan Okan A. ise Kağıthane Asayiş Büro Amirliği ekiplerinin çalışması ile yakalandı ve adliyeye sevk edildi, buradaki işlemlerin sonucunda cezaevine gönderildi.

Çocuğunun babası olmadığından şüphelendi, Test Yaptırdı Sonuç ise… yazısı ilk önce Haber Muhteşem üzerinde ortaya çıktı.

]]>
http://www.habermuhtesem.com/cocugunun-babasi-olmadigindan-suphelendi-test-yaptirdi-sonuc-ise-1900.html/feed 0 1900
Barış Manço’dan Fransız Spikere İbretlik Cevap! http://www.habermuhtesem.com/baris-mancodan-fransiz-spikere-ibretlik-cevap-1895.html http://www.habermuhtesem.com/baris-mancodan-fransiz-spikere-ibretlik-cevap-1895.html#respond Wed, 11 Oct 2017 10:32:47 +0000 http://www.habermuhtesem.com/?p=1895 Devamını Oku.

Barış Manço’dan Fransız Spikere İbretlik Cevap! yazısı ilk önce Haber Muhteşem üzerinde ortaya çıktı.

]]>
Barış Manço’nun Verdiği İbretlik

Barış Manço’nun bir fransız televizyonunda canlı yayında, Türklere hakaret eden ırkçı bir spikere verdiği cevap yıllardan beri konuşuluyor. Öyle ibretlik bir cevap vermiş ki hala unutulmamış, bilmeyenler ve yeniden hatırlamak isteyenler için bu olayı sizlerle tekrardan paylaşıyoruz.

Fransız spikerin Türkler hakkında söylediği kötü ifadelere dayanamayan Barış Manço şu cevabı verir ve hem izleyenleri hem de bu olayı dinleyenleri şaşkına uğratan o ibretlik sözleri söyler… Fransız spiker Türklerin barbar, savaşçı ve medeniyetsiz olduğundan bahsetmeye çalışmıştır fakat Barış Manço, adamın iddiasını çürütmek için şunu der,

-Yanınızda kâğıt para var mı?
Spiker şaşırır ve şöyle der,

-Evet var ama n’olacak.
Ve Barış Manço o ibretlik cevabı vermeye başlar…

Bu olaydan az bir süre önce Barış Manço Anahtar isimi şarkısını söylemiştir ve bu şarkıda şöyle bir dize vardır.

Beş Akif- bir Saat Kulesi,
iki Kule-bir Fatih,

beş Fatih-bir Mevlana,
İki Mevlana-bir Sinan

(Barış Manço / Anahtar şarkısı / Darısı Başınıza Albümü / 1992).
Bu şarkı aslında Türkiye’de kullanılan paraların sembolleridir, hem matematik hem de kültürün ifade edildiği bir parçadır. O dönemdeki paralarda resmi olan kişilerin banknot değerleri üzerinden yola çıkılarak yazılmış bir eserdir.

Sonra adamın kendi ülkesindeki paralarda olan kişileri sorar,

Spiker cevap verir şu parada şu general var bu parada bu amiral, komutan vs. diye devam eder konuşma.
İşte en çarpıcı cevap buradadır. Barış Manço kendi ülkesinin paralara bastığı insanları tanıtacak ve aradaki kültür ve medeniyet farkını ispat ederek spikerin yaptığı hatasını anlamasını sağlayacaktı ki şu sözleri söyler.

Sonra Manço, cebindeki paraları çıkartır ve başlar anlatmaya.
Bu parada fotoğrafı olan kişi Mehmet Akif Ersoy’dur. (Şairdir)

Bu fotoğraftaki kişi Mevlana’dır. (Düşünürdür)
Bu paradaki fotoğrafı olan kişi Fatih Sultan Mehmet’dir. (Komutan fakat Adaletin Sembolüdür)

Mimar Sinan, düşünür şair
Bizim paralarımız bunlar. Biz Türkler ince ruhlu, kibar, medeni insanlar olduğumuz için paralarımızın arkasına şairlerimizin, düşünürlerimizin, bilim adamlarımızın fotoğraflarını bastık.

“Siz Fransızlar kendiniz barbar, vahşi olduğunuz için paralarınızın arkasına hep savaş Adamlarının fotoğraflarını basmışsınız!” der

Barış Manço’nun verdiği bu harikulade cevap sonrasında televizyon yöneticileri apar topar yayını keserler ve spikeri değiştirirler, yerine gelen spiker hem Barış Manço’dan hem de hakaret ettikleri Türk milletinden özür dilerler.
Her sanatçımızın vatanını ve milletini doğru tanıması, doğru tanıtması ve hakkını savunacak bir zihniyete sahip olması dileğiyle sözleri yıllardan beri Türk milletinin duası ve arzusu olmuş bir durumdur.

Not: Programın video kaydı olmadığı için bu hadise hikayeleştirilmiştir, kaynak olarak ise Barış Manço’nun bir üniversitede yaptığı söyleşiden, yakınlarının hatıra olarak aktarmalarından yararlanılmıştır. Kullanılan kelimeler, ifade tarzları birebir değildir.

Barış Manço’dan Fransız Spikere İbretlik Cevap! yazısı ilk önce Haber Muhteşem üzerinde ortaya çıktı.

]]>
http://www.habermuhtesem.com/baris-mancodan-fransiz-spikere-ibretlik-cevap-1895.html/feed 0 1895
Kadın 36 yaşındaydı, bekardı, çocuğunu doğurunca soluğu jandarmada aldı ve… http://www.habermuhtesem.com/kadin-36-yasindaydi-bekardi-cocugunu-dogurunca-solugu-jandarmada-aldi-1871.html http://www.habermuhtesem.com/kadin-36-yasindaydi-bekardi-cocugunu-dogurunca-solugu-jandarmada-aldi-1871.html#respond Fri, 06 Oct 2017 02:21:04 +0000 http://www.habermuhtesem.com/?p=1871 Genç kadının söyledikleri jandarmayı şok etti, öz kızının dedikleri duyulunca da...

Kadın 36 yaşındaydı, bekardı, çocuğunu doğurunca soluğu jandarmada aldı ve… yazısı ilk önce Haber Muhteşem üzerinde ortaya çıktı.

]]>
Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız

 • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin…

 • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

kadin-36-yasindaydi-bekardi

Genç bir kız doğum yaptıktan 1 hafta sonra… Ne evliydi ne de başka bir şey… Sonraki gün gizlice jandarmaya gitti, komutanın yanına gitti ve başladı olayları anlatmaya. Sonra mahalleli duydu olanları, Amca dedikleri yaşlı adam böyle bir şeyi nasıl yapabilirdi, Oysa bilmiyorlardı işi aslını, Yaşlı adam açmadı kapıyı, zorla içeri girdiler ve inanılmaz bir manzara ile karşılaştılar…

 

Genç kadının söyledikleri jandarmayı3

Yaşlı adamın öz kızı cinsel saldırıda bulunduğunu söyledi, adam ilaç içti ve intihar etti. SAMSUN, Bafra’da öz kızına cinsel saldırıda bulunduğu öne sürülen 62 yaşındaki Osman A. ilaç içerek hayatına son verdi. Olay, Bafra’nın Fener Mahallesi’nde meydana geldi.

Genç kadının söyledikleri jandarmayı2

Doğum yaptıktan 1 hafta sonra jandarmaya giden 36 yaşındaki L.A isimli kadın öz babasından şikayetçi oldu. İfadesinde öz babasının cinsel saldırısında bulunduğunu söyledi. Kadının jandarmaya gittiği duyulmuş olmalı ki aynı vakitlerde Osman A.’nın ilaç içip intihar ettiği bildirildi.

 

Genç kadının söyledikleri jandarmayı1

Olayı duyan mahalleli ve adamın komşuları, 62 yaşındaki Osman A.’nın evine gittiler. Fakat kapı açılmıyordu, hemen jandarmaya ve sağlık ekiplerine haber verildi. Eve zorla girmeyi başaran ekipler Osman A.’ya ilk olarak gerekli müdahaleleri yaptılar fakat öldüğü tespit edildi.

 

cenaze

Cenazesi ise cenaze aracıyla otopsi yapılması için Bafra Devlet Hastanesinin morguna kaldırıldı. Kızı ise bebeğiyle birlikte bölgedeki bir kadın sığınma evine yerleştirildi. Jandarmanın olayla ilgili soruşturması devam ediyor. L.A.’nın çocuğunun kimden olduğu henüz net olarak açıklanmadı.

Kadın 36 yaşındaydı, bekardı, çocuğunu doğurunca soluğu jandarmada aldı ve… yazısı ilk önce Haber Muhteşem üzerinde ortaya çıktı.

]]>
http://www.habermuhtesem.com/kadin-36-yasindaydi-bekardi-cocugunu-dogurunca-solugu-jandarmada-aldi-1871.html/feed 0 1871
Bir bebeği olan kadın ikincisine hamile kaldı ve çocuğunu istemedi – ibretlik hikaye http://www.habermuhtesem.com/bir-bebegi-olan-kadin-ikincisine-hamile-kaldi-cocugunu-istemedi-ibretlik-hikaye-1868.html http://www.habermuhtesem.com/bir-bebegi-olan-kadin-ikincisine-hamile-kaldi-cocugunu-istemedi-ibretlik-hikaye-1868.html#respond Thu, 05 Oct 2017 04:23:03 +0000 http://www.habermuhtesem.com/?p=1868 Hamile bir kadın doktorunu aradı ve,

-Doktor, çok ciddi bir sorunumuz var, bebeği daha 1 yaşında ve ben tekrardan hamile kaldım ama başka bir çocuk istemiyorum.
-Benden ne istiyorsun dedi doktor.
-Kürtaj olmak istiyorum diye cevap verdi kadın.
-Doktor ise biraz düşündü ve kadına dedi ki bak benim aklıma iyi bir fikir geldi hem de daha az riskli... Bu teklif ise kadını çılgına döndürdü çünkü...

Bir bebeği olan kadın ikincisine hamile kaldı ve çocuğunu istemedi – ibretlik hikaye yazısı ilk önce Haber Muhteşem üzerinde ortaya çıktı.

]]>
Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız

 • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin…

 • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

bir-bebegi-olan-kadin-ikincisine

Kadın 2. çocuğuna hamile kaldı hemen jinekoloğunu aradı ve çocuğu istemediğini söyledi, doktor 5 dakika sonra size döneceğim dedi. Sonra kadını aradı ve öyle bir teklifde bulundu ki kadın çılgına döndü. Bakın doktor ne teklif ediyor, Aman Allah’ım bu nasıl bir teklif böyle…

 

gülen-bebek

Doktor gerekmediği halde, herhangi bir sağlık sorunu olmadan yapılan kürtaja kesinlikle karşıydı ve kadına bir ders vermek istiyordu.

 • Kadınla konuşmaya devam etti, ve sordu

-Bir anne için bütün çocukları eşittir değil mi hanımefendi? dedi.

 

Hamile Bir Kadının Doktorundan1

– Kadında tabi ki öyledir diye cevap verdi.

 • Doktor ise peki karnındaki çocuğun yerine diğer çocuğunu aldırmaya ne dersin, hem ameliyata da gerek yok.
 • Kadın bu lafları duyunca ne diyeceğini şaşırdı şoke oldu.
 • Ve kızdı böyle bir şey nasıl söylerdi doktor?

 

Hamile Bir Kadının Doktorundan İstediğine2

-Kadın Aman Allah’ım siz nasıl böyle bir şeyi söyleyebilirsiniz. Bir çocuğa böyle bir şey yapmak büyük bir suçtur dedi.

 • -Doktorda evet bende tam olarak onu diyorum. Anne rahmindeki çocuk da bir canlıdır dedi. Kadın ise yaptığı karşısında üzüntüye boğuldu ve ağlamaya başladı.

İstediği şeyden pişman olmuştu…

Bir bebeği olan kadın ikincisine hamile kaldı ve çocuğunu istemedi – ibretlik hikaye yazısı ilk önce Haber Muhteşem üzerinde ortaya çıktı.

]]>
http://www.habermuhtesem.com/bir-bebegi-olan-kadin-ikincisine-hamile-kaldi-cocugunu-istemedi-ibretlik-hikaye-1868.html/feed 0 1868
Erkek çocuk isteyen adamın eşine yaptığı büyük haksızlık – ibretlik hikaye http://www.habermuhtesem.com/erkek-cocuk-isteyen-adamin-esine-yaptigi-buyuk-haksizlik-ibretlik-hikaye-1865.html http://www.habermuhtesem.com/erkek-cocuk-isteyen-adamin-esine-yaptigi-buyuk-haksizlik-ibretlik-hikaye-1865.html#respond Sun, 01 Oct 2017 06:51:42 +0000 http://www.habermuhtesem.com/?p=1865 Hamile Karısına Erkek Olmazsa Defol Git Dedi! - İbretlik Hikaye

Erkek çocuk isteyen adamın eşine yaptığı büyük haksızlık – ibretlik hikaye yazısı ilk önce Haber Muhteşem üzerinde ortaya çıktı.

]]>
Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız

 • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin…

 • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Evlendik, 3 tane kızımız oldu… Ama eşim erkek çocuk istiyordu, derken 7. çocuğumuzda kız oldu. En sonunda eşim çok kızdı ve dedi ki, “bu çocukta kız olursa gözüme gözükme, pılını pırtını topla git artık bu evden…” Doğum anına kadar bebeğin cinsiyetini sormadım. Doğumda ise bebeği gören hemşire şok oldu. Sebebi ise bildiğiniz gibi değil…

Koca  bir erkek çocuğunun olmasını çok istiyor. 7 tane  kız çocuğundan sonra erkek bir evlat istemesi  belki de kendince  haklıydı ancak Allah’ın vermeyince kimsenin elinden bir şey gelmez.

Köylüler hep kız çocuğu  olduğu için, soyunu sürdürecek  bir erkek çocuklarının olması gerektiğini konuşuyorlardı. Bu da adamın  çok zoruna gidiyordu. Erkek istedikçe Allah hep kız çocuğu nasip etti. Ancak 8. erkek olacak dedi!

Karısına artık  kızmaya başladı. ”bana bir erkek çocuk veremedin” diye bağırıyordu. Sanki bu eşinin yapabileceği bir şeymiş gibi   konuşması kadını dahada üzüyordu. Kadında  istiyordu bir erkek çocuğu olmasını ama ne yapabilirdi ki. Allah ol derse bu olur.

Kadının doğurmasına  çok az süre  kalmıştı. Kocası oldukça   heyecanlıydı . Kahveye gitmeden önce eşine telkinde bulunmayı unutmadı. ”eğer bu çocukta  kız doğarsa doğru ananın evine  git artık” dedi. Gebeliği boyunca “Ne olur Allah’ım bu defa erkek evlat ver” diye dua ediyordu..

Doğum için ebe çağırdılar. Kocası  kahveye gitti. Kadın eşi evden çıkarken gözlerindeki o hırsı gördü.

Bebeğin kız olmasından çok korkuyordu. Bir yandan da ağrı çekiyor  bir yandan da  ”ya kız olursa” diye  korkuyor.

Ebe eve geldi. Doğum için gerekenleri hazırladılar. Canının acısını dahi  anlayamadı!

Ebe  kadına devamlı rahat doğurabilmesi için telkinlerde bulunuyordu. Ebe bebeği görünce çok sevindi…

Çünkü dünyaya gelen  bebek erkekti. Evde bulunanlar bebeğin babasına hemen haber verdiler.

Müjde verilmesi için. Haberi duyan  adam büyük sevinç yaşadı. ”işte bu yaaa, herkese benden bir çaaaay”diye bağırdı. Ardından koşarak eve geldi. Eşini tebrik etmeden çocuğu sordu! eşi daha bebeği  görmemişti.

Kocası büyük bir heyecanla  bebeği sordu! ”Hemen oğlumu bana getirin” dedi.

Sevinçli babanın kucağına bebeği verdiler. Kız mı erkek mi diye görmek istiyordu…

Çocuğun üzerini açınca olduğu yerde kalakaldı. Evet çocuk  erkekti. Ancak bebeğin bir kolu ve bir bacağı yoktu! Öteki  kolunun da yarısı yoktu . Adam o an şaşkınlıktan dona kalmıştı!

Kendi kendine şöyle düşündü; ”Sen hayırlı ve sağlıklı çocuk istemedin, erkek çocuk yapmak karımın elinde değildi, Allah beni büyük bir  imtihanla sınadı  ve al sana erkek evlat” diye düşündü.

Allah’tan isterken hep hayırlı  olanı istemek gerek. Allah’ın verdiğine şükretmeli ve dua ederken ne istediğimize dikkat etmemiz  gerekiyor.

Bir çocuğun tırnağını dahi yaratamazken nasıl olur da cinsiyetini kadınların elindeymiş gibi düşünülebilir ki, onun için Allah’tan çocuk veya herhangi bir şey isterken hayırlı olanını istemek gerekiyor.

Allah’ın verdiğine tevekkül etmeliyiz. Rabbim her şeyin hayırlısını nasip etsin inşaAllah…

Erkek çocuk isteyen adamın eşine yaptığı büyük haksızlık – ibretlik hikaye yazısı ilk önce Haber Muhteşem üzerinde ortaya çıktı.

]]>
http://www.habermuhtesem.com/erkek-cocuk-isteyen-adamin-esine-yaptigi-buyuk-haksizlik-ibretlik-hikaye-1865.html/feed 0 1865
Estetik ameliyatın kötü gitmesi sonucu gözü bu hale geldi. http://www.habermuhtesem.com/estetik-ameliyatin-kotu-gitmesi-sonucu-gozu-hale-geldi-1859.html http://www.habermuhtesem.com/estetik-ameliyatin-kotu-gitmesi-sonucu-gozu-hale-geldi-1859.html#respond Sun, 01 Oct 2017 04:07:08 +0000 http://www.habermuhtesem.com/?p=1859 Genç Kadının Gözünün Geldiği Hali Görenler Şok Oluyor!
Genç kadın gözünün rengini değiştirmek için veya gözüne dövme yaptırmak gayesiyle bir kliniğe gidiyor orada geçirdiği operasyon sonucunda bu kötü hale geliyor. Gerçekten çok üzücü olan bu durum sonrası kadın ne yapacağını şaşırıyor ve soluğu hastanede alıyor, bu durumu ise sosyal medyadan paylaşıyor.

Estetik ameliyatın kötü gitmesi sonucu gözü bu hale geldi. yazısı ilk önce Haber Muhteşem üzerinde ortaya çıktı.

]]>
Genç Kadının Gözünün Geldiği Hali Görenler

Yaptığı Şey Sonrası Gözü Bu Hale Geldi, Görenler Hayrete Düştü ama Son Pişmanlık Fayda Verir mi, Yaptığı Şeye İnanamayacaksınız….

 • Genç bir kadın gözleri için estetik bir ameliyat olmuştu, bu ameliyat sonrasında karşılaştığı durum gerçekten çok ilginç bir hal aldı. Ameliyat sonrası gözlerinde bir gariplik fark etti ve…

 

Genç Kadının Gözünün Geldiği Hali Görenler3

Gözünü renklerdirmek için bir ameliyata girdi ama şimdi gözünü kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya. Kanada’da yaşayan Catt Gallinger isimli 24 yaşındaki kadın, gözünün beyaz kısmını renklendirmek için ameliyat oldu.

 

Genç Kadının Gözünün Geldiği Hali Görenler2

Genç kadın ameliyatlar sonrasında gözüne enjekte edilmiş olan mor sıvının akmaya başlamasıyla ne yapacağını şaşırdı gerçekten endişe etmesine sebep olacak ciddi bir durum ile karşı karşıya kalmıştı…

Fakat ameliyatlar başarılı geçmedi ve gözüne enjekte edilen mor sıvı akmaya başladı ve ortaya bu kötü görüntü çıktı. Genç kadının doktoru ise şu açıklamayı yaptı…

 

Genç Kadının Gözünün Geldiği Hali Görenler4

Ameliyatın kötü sonuç vermesiyle genç kadının gözünü kaybetme tehlikesi olduğunu açıkladı. Gallinger, facebook hesabından gözünün durumuyla ilgili fotoğraflar ve bilgiler paylaştı.

 

Genç Kadının Gözünün Geldiği Hali Görenler1

Paylaştığı fotoğraflarda gözüne enjekte edilen sıvının nasıl aktığı ve gözünü ne hale getirdiği net bir şekilde gözüküyor.

 • Göz damlası kullandıktan sonra görme kaybı yaşamaya başladığı belirtiliyor.

Genç kadın modellik kariyerinin sona erdiği ve tedavi için yüzlerce dolar harcadığını söylüyor.

Estetik ameliyatın kötü gitmesi sonucu gözü bu hale geldi. yazısı ilk önce Haber Muhteşem üzerinde ortaya çıktı.

]]>
http://www.habermuhtesem.com/estetik-ameliyatin-kotu-gitmesi-sonucu-gozu-hale-geldi-1859.html/feed 0 1859
Damat bey düğünün tam ortasında geline döndü ve her şey itiraf etti. http://www.habermuhtesem.com/damay-bey-dugunun-tam-ortasinda-geline-dondu-her-sey-itiraf-etti-1858.html http://www.habermuhtesem.com/damay-bey-dugunun-tam-ortasinda-geline-dondu-her-sey-itiraf-etti-1858.html#respond Sun, 01 Oct 2017 04:06:12 +0000 http://www.habermuhtesem.com/?p=1858 Damat düğünün ortasında geline döndü ve itiraf etti!

Damat bey düğünün tam ortasında geline döndü ve her şey itiraf etti. yazısı ilk önce Haber Muhteşem üzerinde ortaya çıktı.

]]>
Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız

 • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin…

 • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

damat-dugunun-ortasinda-geline

Damat, düğünün ortasında, geline döndü ve bir başkasını sevdiğini itiraf etti, herkes şok içerisindeydi, sonra bakın ne oldu… ama Zannettiğiniz gibi değil, Şok olacaksınız…

 

Damat düğünün ortasında geline4

Jefferson ve Jessica çifti en mutlu günlerinde düğünlerindeydiler, damat konuşma yapmak için kalktı ve eline mikrofonu aldı her şey çok güzel gidiyordu ki, damat eşine döndü ve kimsenin aklına gelmeyecek şeyler söylemeye başladı, kimse ne olduğunu anlayamadı, herkes şaşkınlık içindeydi.

 

Damat düğünün ortasında geline2

Damat, geline dönüp bir başkasına aşık olduğunu söylediğinde herkes şaşkına dönmüştü, nasıl tepki vereceklerini şaşırdılar, düğünün iptal olacağını zannediyorlardı ki, gerçek ortaya çıktı. İşte o gerçek bakın neymiş, bu olay yüzünüzü güldürecek.

 

Damat düğünün ortasında geline3

Jefferson herkesin içerisinde küçük bir kız çocuğunun önünde diz çöktü ve konuşmasına devam etmeye başladı. Gelinin 8 yaşındaki kızını ölene dek seveceğini ve babalık edeceğini göz yaşlarını içinde söyledi ve yemin etti. Annesiyle evlenerek artık babası olan adam, kızını ne kadar çok sevdiğini ve onun için yapacağı şeyleri saymaya başlamıştı. Herkes ne olduğunu anlamıştı ve gözyaşlarını tutamıyorlardı. Küçük kız ise gözyaşları içerisinde babasını şunları söyledi…

 

Damat düğünün ortasında geline1

Annesiyle evlenerek babası olan Jefferson seni her zaman bir baba olarak seveceğim ve yanında olacağım dedikten sonra küçük kız Giovanna da mikrofonu eline aldı ve yeni babasına gözyaşları içerisinde teşekkür etti.

Damat bey düğünün tam ortasında geline döndü ve her şey itiraf etti. yazısı ilk önce Haber Muhteşem üzerinde ortaya çıktı.

]]>
http://www.habermuhtesem.com/damay-bey-dugunun-tam-ortasinda-geline-dondu-her-sey-itiraf-etti-1858.html/feed 0 1858
Sigortası olmayan ev hanımlarına müjde… http://www.habermuhtesem.com/sigortasi-olmayan-ev-hanimlarina-mujde-1854.html http://www.habermuhtesem.com/sigortasi-olmayan-ev-hanimlarina-mujde-1854.html#respond Thu, 07 Sep 2017 17:37:42 +0000 http://www.habermuhtesem.com/?p=1854 Ev Hanımlarına Büyük Müjde! 25 Yıl Evli Kalan Emekli Olacak! Teklif Meclis'te

Sigortası olmayan ev hanımlarına müjde… yazısı ilk önce Haber Muhteşem üzerinde ortaya çıktı.

]]>
Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız

 • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin…

 • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

25 yıl evli kalan emekli olacak! Teklif mecliste…

 • Ama bir şartı var…

Meclisten geçerse Cumhurbaşkanı tarafından onaylanması gerekir ondan sonra ise vatandaşlarımıza müjde olacak…

Etkilenen birçok kişi için Muhteşem yasa teklifi sevinçle karşılandı, çok zahmetli işler yapan fakat maddi güvenliği olmayan ev hanımlarına müjde…

Sigortası olmayan ev hanımlarının emekli olmaları için Meclis’e kanun teklifi sunuldu.

Teklif Meclis’ten geçerse,  evlilik süresinde  en az 25 senesini  tamamlayan hanımlar yararlanabilecek.

Fakat herkes değil, bu şarta sahip olanlar, bakın o şart neymiş…

Edinilen  bilgiye  göre CHP Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara’nın  verdiği  teklifin gerekçesi,

“Bu kanun teklifi düşük gelirli hanelerde primleri ödeme imkanı olmadığı için herhangi bir şekilde sigortalı olamayan ve belli bir süre sigortalı olarak sosyal güvenlik sisteminde kaydı bulunduğu halde şu an sigorta ile bağı bulunmayan ve prim ödeyemeyen ev kadınlarının yaşlılık aylığı alabilmelerinin önü açılmaktadır” ifade edildi.

Meclis’e sunulan teklife göre; SGK ile hiç  bir ilgisi  bulunmayan  kadınlardan, evlilik sürelerinde  en az 25 senesini  doldurmuş olma koşulu aranıyor.

Hiçbir şekilde maaş  ve geliri olmayan  kadınlar, kanunda belirtilen  yaş sınırı ve prim gün sayısı esas alınmak koşuluyla ve kanunda belirlenen kazanç sınırları içerisinde hesaplanacak miktarı bir defada ya da  borçlanarak  yaşlılık maaşı almaya hak kazanacak.

Sigortası olmayan ev hanımlarına müjde… yazısı ilk önce Haber Muhteşem üzerinde ortaya çıktı.

]]>
http://www.habermuhtesem.com/sigortasi-olmayan-ev-hanimlarina-mujde-1854.html/feed 0 1854
Acı Haber Geldi! Ünlü Sanatçı Hastaneye Kaldırıldı! http://www.habermuhtesem.com/aci-haber-geldi-unlu-sanatci-hastaneye-kaldirildi-1850.html http://www.habermuhtesem.com/aci-haber-geldi-unlu-sanatci-hastaneye-kaldirildi-1850.html#respond Wed, 06 Sep 2017 00:29:08 +0000 http://www.habermuhtesem.com/?p=1850 Acı haber geldi! Ünlü sanatçı hastaneye kaldırıldı! Solunum güçlüğü yaşayan sanatçı hastaneye kaldırıldı.

Acı Haber Geldi! Ünlü Sanatçı Hastaneye Kaldırıldı! yazısı ilk önce Haber Muhteşem üzerinde ortaya çıktı.

]]>
unlu-sanatci-hastaneye-kaldirildi1

Acı haber geldi!

 • Ünlü sanatçı hastaneye kaldırıldı! Solunum güçlüğü yaşayan sanatçı hastaneye kaldırıldı.
 • Sanat dünyasının ileri gelenlerinden olan, ünlü bestekar ilerlemiş yaşın getirdiği zorluklar ile mücadele ediyordu. Ve gelen haber ile sevenleri üzüldü. Ünlü sanatçı rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı.

 

Ünlü sanatçı hastaneye kaldırıldı3 (2)Besteci  ve sanatçı Prof. Dr. Alaeddin Yavaşça, hastalığından dolayı hastaneye kaldırıldı. İki senedir Bodrum’da yaşayan 91 yaşındaki Prof. Dr. Alaeddin Yavaşça, rahatsızlandı. Yavaşça, Bodrum Devlet Hastanesi’de tedavi altına alındı.

 

Ünlü sanatçı hastaneye kaldırıldı3 (1)Yavaşça’nın yaşlılık nedeniyle  solunum güçlüğü çektiği edinilen bilgiler arasında. Tedavi altına alınan ünlü sanatçının tüm   tetkiklerinin tamamlandığı, tedavisinin halen sürdüğü belirtildi.

 

Ünlü sanatçı hastaneye kaldırıldı4Eşi, “Yaşına bağlı bir takım sıkıntılar yaşadı. Onun için hastaneye başvurduk. Hastane yetkilileri bize ilgi gösterdi ve 1-2 gün misafir edelim dedi. Yapılan tetkikler iyi netice verdi. Tahlillerin hepsi iyi çıkıyor.” dedi.

Acı Haber Geldi! Ünlü Sanatçı Hastaneye Kaldırıldı! yazısı ilk önce Haber Muhteşem üzerinde ortaya çıktı.

]]>
http://www.habermuhtesem.com/aci-haber-geldi-unlu-sanatci-hastaneye-kaldirildi-1850.html/feed 0 1850
Marmara Kazım’ın oğlu meğerse kendisinden daha ünlüymüş, bakın kim… http://www.habermuhtesem.com/marmara-kazimin-oglu-megerse-kendisinden-daha-unluymus-bakin-kim-1846.html http://www.habermuhtesem.com/marmara-kazimin-oglu-megerse-kendisinden-daha-unluymus-bakin-kim-1846.html#respond Thu, 31 Aug 2017 09:08:48 +0000 http://www.habermuhtesem.com/?p=1846 Marmara Kazım’ın oğlu meğer ondan daha ünlü! Peki Oğlu Kim?

Hala kahkahalar ile seyrettiğimiz yıllar geçmesine rağmen hiçbir zaman eskide kalmış bir film demeden izlediğimiz ve kaç sefer seyretmiş olursak olalım asla sıkıcı gelmeyen Sakar Şakir filminde “Yanıyorsun Fuat Abi” repliği ile hayatımıza giren...

Marmara Kazım’ın oğlu meğerse kendisinden daha ünlüymüş, bakın kim… yazısı ilk önce Haber Muhteşem üzerinde ortaya çıktı.

]]>
Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız

 • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin…

 • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

marmara-kazım4

Hala kahkahalar ile seyrettiğimiz yıllar geçmesine rağmen hiçbir zaman eskide kalmış bir film demeden izlediğimiz ve kaç sefer seyretmiş olursak olalım asla sıkıcı gelmeyen Sakar Şakir filminde “Yanıyorsun Fuat Abi” repliği ile hayatımıza giren…

 

marmara-kazım2

Eski yeşilçam oyuncularının magazin falan filan ile işleri olmadığından Marmara Kazım’ın hayatıyla ilgili az bilinen bir özelliği ortaya çıktı.
marmara-kazım3

Yıllarca Yeşilçam’ın aranan oyuncuları arasında olan Macit Flordun’un oğlu da kendisi gibi oyuncu oldu.

 • Oğlunun kim olduğunu duyunca çok şaşıracaksınız….

 

marmara-kazım5

O oyuncu Tardu Flordun’dan başkası değil. Evdeki Yabancı, Binbir Gece ve en son ATV’de Eve Dönüş dizisi gibi önemli yapımlarda babası gibi başarılı şekilde üstlendiği rolleri oynuyor.

Marmara Kazım’ın oğlu meğerse kendisinden daha ünlüymüş, bakın kim… yazısı ilk önce Haber Muhteşem üzerinde ortaya çıktı.

]]>
http://www.habermuhtesem.com/marmara-kazimin-oglu-megerse-kendisinden-daha-unluymus-bakin-kim-1846.html/feed 0 1846
Hastalığı Son Anda Teşhis Edildi ve Kurtuldu! http://www.habermuhtesem.com/hastaligi-son-anda-teshis-edildi-kurtuldu-1843.html http://www.habermuhtesem.com/hastaligi-son-anda-teshis-edildi-kurtuldu-1843.html#respond Thu, 31 Aug 2017 07:39:10 +0000 http://www.habermuhtesem.com/?p=1843 Günden Güne Karşı Şişen Bebeğin Mucize Kurtuluşu!

Hastalığı Son Anda Teşhis Edildi ve Kurtuldu! yazısı ilk önce Haber Muhteşem üzerinde ortaya çıktı.

]]>
Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız

 • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin…

 • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

gunden-gune-karsi-sisen-bebegin-mucize-kurtulusu1-2

Bebeğin karnı doğumdan kısa bir süre sonra şişmeye başladı aile ne yapacağını şaşırdı, doktorlar testleri yaptılar ve o acı haberi verdiler… Aile öyle üzüldü ki babası kendi canını vermeye hazırdı ki harika bir şey oldu…

Hastalığı Son Anda Teşhis Edildi ve Kurtuldu! yazısı ilk önce Haber Muhteşem üzerinde ortaya çıktı.

]]>
http://www.habermuhtesem.com/hastaligi-son-anda-teshis-edildi-kurtuldu-1843.html/feed 0 1843
Devlet Tam 150 Bin TL Verecek! Bakın Kimlere… http://www.habermuhtesem.com/devlet-tam-150-bin-tl-verecek-bakin-kimlere-1840.html http://www.habermuhtesem.com/devlet-tam-150-bin-tl-verecek-bakin-kimlere-1840.html#respond Thu, 31 Aug 2017 07:27:02 +0000 http://www.habermuhtesem.com/?p=1840 Devletten destek alarak proje ve planlarınızı hayata geçirebilirsiniz...

Devlet Tam 150 Bin TL Verecek! Bakın Kimlere… yazısı ilk önce Haber Muhteşem üzerinde ortaya çıktı.

]]>
Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız

 • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin…

 • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

devletten-tam-150-bin-lira

Devletten 150 bin tl destek geliyor, Bu şartlara sahip, çalışması ve planı olan kişilere devlet destek verecek ve projelerini hayata geçirmelerinde yardımcı olacak… Bakın kimlere ve hangi şartlar ile…

Devlet Tam 150 Bin TL Verecek! Bakın Kimlere… yazısı ilk önce Haber Muhteşem üzerinde ortaya çıktı.

]]>
http://www.habermuhtesem.com/devlet-tam-150-bin-tl-verecek-bakin-kimlere-1840.html/feed 0 1840
Tıp Dünyası Bu Mucizeyi Konuşuyor! 2 Adet Aspirin Bir Bardak Suyun İçinde Ezerek Eritin ve Sonra… http://www.habermuhtesem.com/tip-dunyasi-mucizeyi-konusuyor-2-adet-aspirin-bir-bardak-suyun-icinde-ezerek-eritin-sonra-1837.html http://www.habermuhtesem.com/tip-dunyasi-mucizeyi-konusuyor-2-adet-aspirin-bir-bardak-suyun-icinde-ezerek-eritin-sonra-1837.html#respond Thu, 31 Aug 2017 06:56:56 +0000 http://www.habermuhtesem.com/?p=1837 Alternatif Tıp Dünyası Bu Mucizeyi Konuşuyor! 2 Adet Aspirin Bir Bardak Suyun İçinde Ezerek Eritin ve Sonra…

Tıp Dünyası Bu Mucizeyi Konuşuyor! 2 Adet Aspirin Bir Bardak Suyun İçinde Ezerek Eritin ve Sonra… yazısı ilk önce Haber Muhteşem üzerinde ortaya çıktı.

]]>
Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız

 • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin…

 • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

t%c2%a6-p-d-nyas%c2%a6-bu-mucizeyi-konusuyor-1

Tıp dünyası bu mucizeyi konuşuyor! 2 adet aspirin bir bardak suyun içinde ezerek eritin ve sonra… İnanılmaz ama gerçek mutlaka deneyin!

Tıp Dünyası Bu Mucizeyi Konuşuyor! 2 Adet Aspirin Bir Bardak Suyun İçinde Ezerek Eritin ve Sonra… yazısı ilk önce Haber Muhteşem üzerinde ortaya çıktı.

]]>
http://www.habermuhtesem.com/tip-dunyasi-mucizeyi-konusuyor-2-adet-aspirin-bir-bardak-suyun-icinde-ezerek-eritin-sonra-1837.html/feed 0 1837
Şok İddia! Ölümün Üç Ay Önceden Başladığını Biliyor Muydunuz? İşte O Belirtiler… http://www.habermuhtesem.com/sok-iddia-olumun-uc-ay-onceden-basladigini-biliyor-muydunuz-iste-belirtiler-1834.html http://www.habermuhtesem.com/sok-iddia-olumun-uc-ay-onceden-basladigini-biliyor-muydunuz-iste-belirtiler-1834.html#respond Thu, 31 Aug 2017 06:27:21 +0000 http://www.habermuhtesem.com/?p=1834 Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin… Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Ölümün üç ay önceden başladığını iddia ettiler, sizce bu doğru olabilir mi? İşte Detaylar… İnsanın ölüme yaklaşıkça vücudunda belirli değişiklikler olduğunu biliyor muydunuz? Peki bunlar ölümün habercisi olabilir mi? […]

Şok İddia! Ölümün Üç Ay Önceden Başladığını Biliyor Muydunuz? İşte O Belirtiler… yazısı ilk önce Haber Muhteşem üzerinde ortaya çıktı.

]]>
Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız

 • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin…

 • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

ul-m-n-g-ay-anceden-baslad%c2%a6-%c2%a6s%c2%a6-n%c2%a6-biliyor-muydunuz1

Ölümün üç ay önceden başladığını iddia ettiler, sizce bu doğru olabilir mi? İşte Detaylar…

 • İnsanın ölüme yaklaşıkça vücudunda belirli değişiklikler olduğunu biliyor muydunuz?

Peki bunlar ölümün habercisi olabilir mi?

 • Ölüm sürecinde meydana gelebilecek  bazı olaylar…

İşte o belirtiler…

Şok İddia! Ölümün Üç Ay Önceden Başladığını Biliyor Muydunuz? İşte O Belirtiler… yazısı ilk önce Haber Muhteşem üzerinde ortaya çıktı.

]]>
http://www.habermuhtesem.com/sok-iddia-olumun-uc-ay-onceden-basladigini-biliyor-muydunuz-iste-belirtiler-1834.html/feed 0 1834
Fatma Demir’in Katili Hakkında Şok İddia! http://www.habermuhtesem.com/fatma-demirin-katili-hakkinda-sok-iddia-1829.html http://www.habermuhtesem.com/fatma-demirin-katili-hakkinda-sok-iddia-1829.html#respond Thu, 31 Aug 2017 05:13:35 +0000 http://www.habermuhtesem.com/?p=1829 Fatma Demir'in Katili Gelinlerinden Hangisi, Yoksa Katil Bir Başkası mı?

Fatma Demir’in Katili Hakkında Şok İddia! yazısı ilk önce Haber Muhteşem üzerinde ortaya çıktı.

]]>
Her gün paylaştığımız faydalı bilgiler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız

 • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin…

 • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Fatma Demir’in Katili

Fatma Demir’in Katili Hakkında Şok İddia!

Fatma Demir’in Katili Gelinlerinden Hangisi, Yoksa Katil Bir Başkası mı?

 • Öyle bir detay ortaya çıktı ki herkesi ikna etti. Meydana gelen yeni bir gelişme katilin kim olduğu hakkında birçok kişiyi inandırdı fakat hala net sonuç ortaya çıkmadı!

Fatma Demir’in kızı Havva Erkol olayı ATV ekibiyle paylaşarak annesinin katillerinin ortaya çıkmasını isterken artık sabredemediğini suçluların cezalandırılmasını istedi.

 • Sonra mahkemede öyle bir hareket yaptı ki, dedikodular aldı başını gitti…

Fatma Demir’in Katili Hakkında Şok İddia! yazısı ilk önce Haber Muhteşem üzerinde ortaya çıktı.

]]>
http://www.habermuhtesem.com/fatma-demirin-katili-hakkinda-sok-iddia-1829.html/feed 0 1829
Çocuklar Duymasın Ekibinden Üzücü Bir Haber Geldi! http://www.habermuhtesem.com/cocuklar-duymasin-ekibinden-uzucu-bir-haber-geldi-1826.html http://www.habermuhtesem.com/cocuklar-duymasin-ekibinden-uzucu-bir-haber-geldi-1826.html#respond Thu, 31 Aug 2017 05:11:27 +0000 http://www.habermuhtesem.com/?p=1826 Çocuklar Duymasın Ekibinden Vatan Şaşmaz'dan Sonra Türkiye'yi Üzüntüye Boğan Bir Haber Daha...

Çocuklar Duymasın Ekibinden Üzücü Bir Haber Geldi! yazısı ilk önce Haber Muhteşem üzerinde ortaya çıktı.

]]>
Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız

 • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin…

 • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

cocuklar-duymasin-ekibinden-vatan-sasmazdan-sonra-turkiyeyi-uzuntuye-bogan-bir-haber-daha-1

Çocuklar Duymasın Ekibinden Vatan Şaşmaz’dan Sonra Türkiye’yi Üzüntüye Boğan Bir Haber Daha…

 • Çocuklar duymasın ekibi, geçtiğimiz günlerde alınan Vatan Şaşmaz’ın haberiyle yıkılmıştı, sosyal medyada verdikleri mesajlar onbinler tarafından paylaşılmıştı fakat…
 • Çocuklar Duymasın ekibinden Vatan Şaşmaz’dan sonra Türkiye’yi üzüntüye boğan bir haber daha…

Çocuklar Duymasın Ekibinden Üzücü Bir Haber Geldi! yazısı ilk önce Haber Muhteşem üzerinde ortaya çıktı.

]]>
http://www.habermuhtesem.com/cocuklar-duymasin-ekibinden-uzucu-bir-haber-geldi-1826.html/feed 0 1826
Kadının midesinden çıkan şey duyanları şaşırtıyor. http://www.habermuhtesem.com/kadinin-midesinden-cikan-sey-duyanlari-sasirtiyor-1821.html http://www.habermuhtesem.com/kadinin-midesinden-cikan-sey-duyanlari-sasirtiyor-1821.html#respond Sun, 27 Aug 2017 04:29:21 +0000 http://www.habermuhtesem.com/?p=1821 Midesinden Öyle Bir Şey Çıktı Ki, Şaşırmamak Elde Değil...

Kadının midesinden çıkan şey duyanları şaşırtıyor. yazısı ilk önce Haber Muhteşem üzerinde ortaya çıktı.

]]>
Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız

 • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin…

 • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

kadinin-midesinden-cikan-sey

2 çocuk annesi Hanım Dalkılıç, aylar önce soğuk bir kış vaktinde bal peteği yemişti. Bu şey o zaman girdi vücuduna. Kocaman bir şeydi nasıl fark edemedi bilinmiyor. Aylar sonra vücudu tepki vermeye başladı, ağrılar dayanılmaz olunca doktora gitti. Ultrason, tomografi derken gördükleri şey şok etti, hemde karaciğerine doğru ilerliyordu, mutlaka alınması lazımdı…

Kadının midesinden çıkan şey duyanları şaşırtıyor. yazısı ilk önce Haber Muhteşem üzerinde ortaya çıktı.

]]>
http://www.habermuhtesem.com/kadinin-midesinden-cikan-sey-duyanlari-sasirtiyor-1821.html/feed 0 1821
Yaşlı Bir Adamla Evlenen Kızın Başına Gelen Olay – (İbretlik Hikaye) http://www.habermuhtesem.com/yasli-bir-adamla-evlenen-kizin-basina-gelen-olay-ibretlik-hikaye-1818.html http://www.habermuhtesem.com/yasli-bir-adamla-evlenen-kizin-basina-gelen-olay-ibretlik-hikaye-1818.html#respond Sun, 27 Aug 2017 04:26:33 +0000 http://www.habermuhtesem.com/?p=1818 Kendisinden Yaşça Büyük Bir Adamla Evlenen Kızın Başından Geçen Olay - (İbretlik Hikaye)

Yaşlı Bir Adamla Evlenen Kızın Başına Gelen Olay – (İbretlik Hikaye) yazısı ilk önce Haber Muhteşem üzerinde ortaya çıktı.

]]>
Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız

 • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin…

 • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Kendisinden Yaşça Büyük Bir Adamla

20’li yaşlardaki genç bir kız, dedesi yaşlarında bir adamla evlenir ve herkesin diline düşerler, yaşlı adam çocuk sahibi olmak istiyordur ama herkes dalga geçer… Bu yaşta çocuğu mu olacakmış derler ve kahkahayı basarlar, 1 sene sonra 1 çocukları olur sonra 1 çocukları daha… Sonra ise 3. çocuk ama bu sefer hemşire şaşkındır, hemen ihtiyar adamın yanına koşar ve der ki…

Yaşlı Bir Adamla Evlenen Kızın Başına Gelen Olay – (İbretlik Hikaye) yazısı ilk önce Haber Muhteşem üzerinde ortaya çıktı.

]]>
http://www.habermuhtesem.com/yasli-bir-adamla-evlenen-kizin-basina-gelen-olay-ibretlik-hikaye-1818.html/feed 0 1818
Kocası kendisine soğuk davranan kadın ne yapmalı? http://www.habermuhtesem.com/kocasi-kendisine-soguk-davranan-kadin-ne-yapmali-1815.html http://www.habermuhtesem.com/kocasi-kendisine-soguk-davranan-kadin-ne-yapmali-1815.html#respond Sun, 27 Aug 2017 03:46:06 +0000 http://www.habermuhtesem.com/?p=1815 Kocası Kendisine Soğuk Davranan Kadına 5 Tavsiye! Bu tavsiyeleri okuyup mutlu ve huzurlu bir yuva için sağlıklı davranışları öğrenebilirsiniz.

Kocası kendisine soğuk davranan kadın ne yapmalı? yazısı ilk önce Haber Muhteşem üzerinde ortaya çıktı.

]]>
 

Kocası soğuk davranan kadına 5 tavsiye! Eşinizi çok seviyorsunuz, ama siz her şeyi yapmanıza rağmen yinede eşiniz size soğuk davranıyorsa bu tavsiyeleri deneyin kardeşlerim.

 • Denemekten zarar gelmez…

Selamünaleyküm ben 4 senelik evliyim eşim imam görücü usulüyle evlendik kocam 27 yaşında ben 23 kocam evlenmeden önce herhangi bir bayanla konuşmamış benimle tanıştığında dahi içine kapanık biriydi. Eşimin  beni sevdiğinden emin olsam da  evlendiğimizden bu yana aramızda bir  soğukluk  var pek çok şey denediysem de  bu problemi aşamıyorum bu durum  kavgalara sebep oluyor.

Ama kocam  bu durumu bir problem olarak kabul etmiyor, bundan dolayı yardım almakta istemiyor. 2 yaşında bir oğlum var bizim yaşadığımız bu iletişimsizlikten çocuğumda  etkileniyor. Kocam sürekli bahaneler üretiyor üniversiteye gittiği için kafam dolu deyip beni susturuyor. Çoğu zaman  haftalarca ben istemesem o istemiyor. Bana yardımcı olabilir misiniz bu konuda ne yapabilirim. Allah rızası için yardım edin. Kocamı  çok seviyorum bu sıkıntının  evliliğimizi bitirmesinden çok korkuyorum. Çünkü her kadın sevdiği kişi  tarafından arzulanmak ister…

 

 • Ve aleykum Selam
  Kısa bir sürede aşılabilecek bir problem  içinde bulunmuyorsunuz. Uzun süreli çözümde de en çok size rol düşüyor. En iyi yardımı siz kendinize yapabilirsiniz, başka birinin size önemli ölçüde yardımı olmaz aslında. Kendinizi önemsenmiyor  gibi kabullenmeyin. Kocanızın genelde bir cinsellik ihtiyacı yetersizliği var gibi görünüyor.
 • Bu durumda  sizin için bir nimettir esasen. Sizi beğenmediği veya sevmediği  için böyle yapıyor olsaydı bir başka sıkıntı (yani başka bir kadın) ile uğraşmak zorunda kalacaktınız, probleminizin  çözümü de ona göre daha da zor olacaktı. Bu konuyu devamlı bir şekilde irdeleyerek yara haline getirmemelisiniz. Bir süre için mesela üç beş ay bu konuyu hiç irdelemeyin. Büyük olasılıkla o sizi itecek duruma gelecektir. Siz üstüne düştükçe o kaçıyor.

 

Kocas¦- so¦şuk davranan kad¦-na 5 tavsiye3Kocanızın beğendiği renkleri, sevdiği yemekleri,hoşuna giden şakaları, birlikte  olmaktan keyif aldığı akrabalarını öğrenin.Eşinize  onlarla yaklaşın. Mesela eşiniz gri renkten hoşlanıyorsa siz gri giyinin. Dayısıyla bir ortamda bulunmak onu mutlu ediyorsa  dayısını ziyaret etmeyi isteyin. Dayısının eşi ile aranızı daha sıcak bir hale geliştirin. Bu konuyu bilenlerin sayısı armasın. Eşinizle yaşadığınız bu konuyu kimseye anlatmayın. Hem başkalarının size doğru dürüst bir faydası olmayacağı gibi hem de kendinizde daha da derinleşen bir hastalığa( yaraya) dönüşecektir bu durum.

 

Kocas¦- so¦şuk davranan kad¦-na 5 tavsiye5

 • En mühim  göreviniz de şu olsun:
  Eşinizin uyku derinliği takvimini tespit edin. Yani uykuya hemen mi dalıyor yoksa saatler ilerledikçe mi dalıyor bunu anlamaya çalışın. Mesela kimisi  yatağa yattığı anda uykusu hemen derinleşir bazısının da ilerleyen saatlerde uykusu derinleşebiliyor.
 • Eşinizin  uykusunun en hafif olduğu zaman dilimi ise o zamanda kendinizi eşinize sunun. Kendinizi eşinize sunarken kaba bir şekilde yapmayın. Kedinin sütün etrafındaki  hali gibi bir durum size küçük bir örnek olabilir.
  Ve dua edin. Allah’a yalvarın, çok çok dua edin. Kur’an ayetleri okuyun. Şeytan sizden de eşinizden de uzak kalmaz başka şekilde. Allah’a emanet olun.

Kocası kendisine soğuk davranan kadın ne yapmalı? yazısı ilk önce Haber Muhteşem üzerinde ortaya çıktı.

]]>
http://www.habermuhtesem.com/kocasi-kendisine-soguk-davranan-kadin-ne-yapmali-1815.html/feed 0 1815
Daha önce böyle bir boşanma davası duymadınız… http://www.habermuhtesem.com/daha-once-boyle-bir-bosanma-davasi-duymadiniz-1812.html http://www.habermuhtesem.com/daha-once-boyle-bir-bosanma-davasi-duymadiniz-1812.html#respond Sun, 27 Aug 2017 03:43:25 +0000 http://www.habermuhtesem.com/?p=1812 Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin… Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Karısına Boşanma Davası Açan Adam Hayatının Şokunu Yaşadı, Karısının mahkemede öyle şeyler anlattı ki… Hakim şok olarak öyle bir şey söyledi ki herkes şaşırdı…

Daha önce böyle bir boşanma davası duymadınız… yazısı ilk önce Haber Muhteşem üzerinde ortaya çıktı.

]]>
Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız

 • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin…

 • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

akil-almaz-bosanma-davasi-1-1

Karısına Boşanma Davası Açan Adam Hayatının Şokunu Yaşadı, Karısının mahkemede öyle şeyler anlattı ki…

 • Hakim şok olarak öyle bir şey söyledi ki herkes şaşırdı…

Daha önce böyle bir boşanma davası duymadınız… yazısı ilk önce Haber Muhteşem üzerinde ortaya çıktı.

]]>
http://www.habermuhtesem.com/daha-once-boyle-bir-bosanma-davasi-duymadiniz-1812.html/feed 0 1812
Tekirdağ’da akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı http://www.habermuhtesem.com/tekirdagda-akillara-durgunluk-veren-bir-olay-yasandi-1808.html http://www.habermuhtesem.com/tekirdagda-akillara-durgunluk-veren-bir-olay-yasandi-1808.html#respond Sat, 26 Aug 2017 05:02:40 +0000 http://www.habermuhtesem.com/?p=1808 Cenazede meydana gelen olay meftanın yakınlarını hem üzdü hem de şaşırttı.

Tekirdağ’da akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı yazısı ilk önce Haber Muhteşem üzerinde ortaya çıktı.

]]>
Her gün paylaştığımız ilginç haberler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız

 • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin…

 • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

tabuttan-cikan-butun-aileyi-sok-etti-2

Tekirdağ’da akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı, meftanın yakınları son bir daha kez yüzünü görmek isteyince tabutu açtılar ve şok geçirdiler…

 • Cenazeleri tam gömmek üzereydiler ki, aile fertlerinden bazıları cenazeyi son bir kez görmek istediler. Bu isteği yerine getirmek için kefeni açtıklarında ise gördükleri şey herkesi şaşırttı ve ne yapacaklarını bilemediler, işte detaylar…

Tekirdağ’da akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı yazısı ilk önce Haber Muhteşem üzerinde ortaya çıktı.

]]>
http://www.habermuhtesem.com/tekirdagda-akillara-durgunluk-veren-bir-olay-yasandi-1808.html/feed 0 1808
Eski Diziler Neden Tekrar Yayınlanma Başladı? – Bir Tahmin Düşünce Yazısı http://www.habermuhtesem.com/eski-diziler-tekrar-yayinlanma-basladi-bir-tahmin-dusunce-yazisi-1805.html http://www.habermuhtesem.com/eski-diziler-tekrar-yayinlanma-basladi-bir-tahmin-dusunce-yazisi-1805.html#respond Sat, 26 Aug 2017 04:23:36 +0000 http://www.habermuhtesem.com/?p=1805 Eski diziler bir bir ekranlara geri dönmeye başladı peki neden? Bu iyi bir şey mi yoksa kötü sonuçları olabilecek mi şey mi? Bir bakalım...

Eski Diziler Neden Tekrar Yayınlanma Başladı? – Bir Tahmin Düşünce Yazısı yazısı ilk önce Haber Muhteşem üzerinde ortaya çıktı.

]]>
Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız

 • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin…

 • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

eski-diziler

“Çocuklar Duymasın” ve “Türk Malı” dizileri tekrar başladı, “Mahallenin Muhtarları” ve “Akasya Durağı”nın ise yeniden çekileceği söylentileri dolaşıyor. Bayramdan sonra “Avrupa Yakası” ve “Yalan Dünya” dizilerinin bölümleri her gece yayınlanmaya başladı. Tehlikenin farkında mısınız? Bütün bunlar ne anlama geliyor, bakın büyük tehlike nedir…

Eski Diziler Neden Tekrar Yayınlanma Başladı? – Bir Tahmin Düşünce Yazısı yazısı ilk önce Haber Muhteşem üzerinde ortaya çıktı.

]]>
http://www.habermuhtesem.com/eski-diziler-tekrar-yayinlanma-basladi-bir-tahmin-dusunce-yazisi-1805.html/feed 0 1805
Film Gibi Cinayet Olayı, Katil Öyle Bir Oyun Oynamış ki… http://www.habermuhtesem.com/film-gibi-cinayet-olayi-katil-oyle-bir-oyun-oynamis-ki-1799.html http://www.habermuhtesem.com/film-gibi-cinayet-olayi-katil-oyle-bir-oyun-oynamis-ki-1799.html#respond Wed, 09 Aug 2017 03:02:44 +0000 http://www.habermuhtesem.com/?p=1799 Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin… Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Film Gibi Cinayet Olayı, Katil Öyle Bir Oyun Oynamış ki… Aynur Ö.’nün kocası canice öldürülmüştü, Sami Y. yeğeninin evine gitti, karısına sarıldı, ‘Kim bu caniliği yapmış gülüm’ diyerek acılı […]

Film Gibi Cinayet Olayı, Katil Öyle Bir Oyun Oynamış ki… yazısı ilk önce Haber Muhteşem üzerinde ortaya çıktı.

]]>
Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız

 • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin…

 • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Film Gibi Cinayet Olayı, Katil Öyle Bir Oyun Oynamış ki...1

Film Gibi Cinayet Olayı, Katil Öyle Bir Oyun Oynamış ki… Aynur Ö.’nün kocası canice öldürülmüştü, Sami Y. yeğeninin evine gitti, karısına sarıldı, ‘Kim bu caniliği yapmış gülüm’ diyerek acılı kadını teselli etmeye bile çalıştı. Daha sonra ortaya çıktı aslında öz yeğenini o… Hem de Bakın Neden…

Film Gibi Cinayet Olayı, Katil Öyle Bir Oyun Oynamış ki… yazısı ilk önce Haber Muhteşem üzerinde ortaya çıktı.

]]>
http://www.habermuhtesem.com/film-gibi-cinayet-olayi-katil-oyle-bir-oyun-oynamis-ki-1799.html/feed 0 1799