Haber Muhteşem

Geçmişten günümüze hızla değişen dünya, gelişen teknoloji nerede olursanız olun sizi de kolaylıkla içine alıyor artık.


Devamını Oku…
12 Mayıs 2018 - 3:57 'de eklendi ve 257 kez görüntülendi.


Köyümü Özledim; Geçmişten günümüze hızla değişen dünya, gelişen teknoloji nerede olursanız olun sizi de kolaylıkla içine alıyor artık. Bu değişimlere ayak uydurmak haliyle gittikçe zor hale geliyor.

Örneğin kırsal kesimden şehre göç eden çoğu insanımız, şehrin gürültülü, kirli, yoğun trafiğin hakim olduğu bir atmosfere her ne kadar zor olsa da, zamanla uyum sağlıyor ve bu duruma alışıyor. Tıpkı ben gibi.

Köy yaşamının, doğasının insana verdiği huzur ve rahatlığın yanı sıra; toprağın verdiği tadına doyum olmaz katkısız mahsuller de sağlıklı insan yaşamına en büyük katkıyı sağlıyor elbette.Bu nedenle, her ne sebeple olursa olsun şehirlere göç etmiş, bu kalabalıktan usanmış bir insan en ufak bir boşlukta o doğduğu topraklara, o tertemiz el değmemiş yeşilliklere, bahçelere, yaylalara geri dönebilmek için can atıyor aslında.

Öyle ya, sabahın erken saatlerinde uyanıp şöyle bir bahçeye çıkarken yeni doğan güneş yüzümüzü okşardı. Sonra gerine gerine şarkılar söyleyerek taptaze dalından koparılıp, yeni toplanmış domates biber salatalıkla, yine evde yapılmış tereyağı peynir ile hazırlanmış kahvaltıyla başlardı gün erkenden.

Ne pazartesi sendromu vardı, nede hafta sonu tatili gelse de saat 11’e kadar uyusak düşüncesi. Köyün ihmali olmaz beklemesi olmaz ki tatili olsun, her şey zamanında ve yerinde, ekmekte biçmekte hasatta hep doğru zaman ister.İşte toprağın bereketi verdiğin emeği misli misli geri verir, masmavi gökyüzünün altındaki tertemiz havayla beraber. Kim isterdi ki egzoz gazları arasında boğulmayı…

Sözün gelimi, köy doğası insan yaşamınla iç içe olurken aynı zamanda, orada yaşayan insanların kendi doğasını da bozmaz, insanın en saf halini korur.

Yine kaybettim kendimi, bu gün pazar, çocuklarla beraber şehir dışına bir köy kahvaltısına 200 tl verdikten sonra, köyüme olan özlemim tavan yaptı.

Ey köyüm bir gün mutlaka döneceğim sana, ne zaman bilmiyorum ama,bir gün mutlaka döneceğim son yolculuğumda da olsa. Vasiyetimdir, ölünce beni köyüme defnedin.


Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız
  • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.
Etiketler :

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER