Haber Muhteşem

Genç Marangoz adam ve oğlu…


Genç adam evinin alt katında marangozluk yapıyordu…
28 Mayıs 2019 - 14:17 'de eklendi ve 8666 kez görüntülendi.


Genç adam evinin alt katında marangozluk yapıyordu. Kapı ve pencere konusunda uzmandı. Fakat plastik pencereler yaygınlaşınca ahşaba rağbet azaldı. Bu yüzden işler iyiye gitmiyordu. Çocukları da büyümüş, biri hariç hepsi okula başlamıştı.

Masrafları artınca yanındaki kalfasına yol verdi. İşe biraz daha erken koyuluyor, yanındaki yardımcıya ayırdığı parayı çocuklarının harçlıklarına kattı. Adam bir gün çalışırken, birden elektrikler kesildi. Uzun süre bekledi fakat elektrikler gelmedi. Aksi bu ya o akşam teslim etmesi gereken birçok pencere vardı.

0

Genç adam boş kalmayı sevmezdi bunun için atölyede yapılacak işlere koyuldu. En son talaşları süpürdü ve artık eve çıkmaya karar verdi. Tam eve çıkarken birden gözüne sigorta ilişti, bir gariplik vardı.

Eğer yanılmıyorsa bu işte bir iş vardı. Sanki birisi gelip sigortayı kapatmıştı. Şalteri kaldırınca ortalık birden aydınlanıverdi. Tahminleri doğru çıkmıştı. Ama bu işi kim yapacaktı ki? Şaka dese böyle şaka olmazdı, kendisini kıskanacak bir düşmanı da yoktu. Adam tekrar işe koyulunca yine aynı şey oldu fakat bu sefer suçluyu görmüştü.Oğlu evde atölyeye bağlanan merdiveni sessizce inmişti fakat bu sefer babasını tam karşısında bulmuştu. Adam 10 yaşında bir çocuğun böyle bir haylazlık yapmasını affedemezdi, adamın bütün iş günü mahvolmuştu.

Adam oğlunu yakalayıp sıkı bir tokat attı. Ama her şey oğlunun iyiliği içindi, belki de bu tokat çocuğun serseri olmasını engellerdi. Adam oğlunun gözyaşlarını görmezden geldi ve eve çıktı. Sonra karısının yanına gitti ve eşin dert yandı.

Adam karısına, “bu çocuğun okulda kimlerle düşüp kalktığını bilmemiz lazım eğer serbest bırakırsak başımıza büyük dertler açacak.” dedi. Bir süre düşünen adamın aklına şu fikir geldi, oğlunun hiç aksatmadan tuttuğu günlük aklına geldi belki de burada arkadaşları hakkında bilgiye ulaşırım diye günlüğü okumaya karar verdi.Karısı karşı çıksa da adam kararlıydı. Çocuğun günlüğünü okumaya başlayan adam en son sayfada şu yazıları okudu, “Bu gece çok kötü bir rüya gördüm, babam atölyede çalışırken onu elektrik çarpıyordu. Allah’ım ben elimden geleni yapacağım n’olur Sen onu koru.” Rabbim hepimizi görünmez kazalardan korusun, Amin…


Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız
  • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.
Etiketler :

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER