Haber Muhteşem

Sabah kahvaltı yaparlarken, komşu da çamaşırları asıyormuş


Genç bir çift, yeni bir mahalledeki yeni evlerine taşınmışlar…
08 Temmuz 2018 - 2:21 'de eklendi ve 1051 kez görüntülendi.


Genç bir çift, yeni bir mahalledeki yeni evlerine taşınmışlar. – Sabah kahvaltı yaparlarken, komşu da çamaşırları asıyormuş, Kadın kocasına;

– “Bak, çamaşırları yeterince temiz değil, çamaşır yıkamayı bilmiyor, belki de doğru sabunu kullanmıyor.” demiş.

Kocası ona bakmış, hiçbir şey söylememiş, kahvaltısına devam etmiş. Kadın, komşusunun çamaşır astığını gördüğü her sabah aynı yorumu yapmaya devam etmiş.Bir ay kadar sonra, bir sabah, komşusunun çamaşırlarının tertemiz olduğunu gören kadın çok şaşırmış, bak demiş kocasına – Çamaşır yıkamayı öğrendi sonunda, merak ediyorum, kim öğretti acaba?

Kocası uzun uzun karısına bakmış; Ben bu sabah biraz erken kalkıp penceremizi sildim’ diye cevap vermiş. (anetteinselberg)

Hayatta böyle değil midir? Başkalarını izlerken gördüklerimiz, baktığımız pencerenin ne kadar temiz olduğuna bağlıdır.Birini eleştirmeden ve hemen yargılamaya davranmadan önce Kalp(pencere) durumumuza bakmak ve ‘iyi’ olanı görmeye hazır olup olmadığımızı fark etmek güzel bir fikir olabilir!

Mutlu ve Huzurlu Olmak İçin; Susun… (Karşıdakini daha iyi dinleyin) Karşınızdakini anlamak için dinlemeniz gerekiyor, dinlemeye de zaman ayırın. Anlatılanı daha iyi anlamaya çalışın.

Ön yargılarınıza bu kadar sıkı sarılmayı terk edin. Anlamaya çalışın… Bugüne kadar ön yargılarınızla ilerlediniz fakat daha iyi ve daha ileriye gitmek için ön yargılarınızı da kontrol etmelisiniz.

Kendinizi anlatmak için bu kadar çok zaman harcayacağınıza karşınızdakini anlamaya çalışın… Nasıl anlatırım diye düşündüğünüz kadar da nasıl anlarım diye düşünün.

Başınıza gelen olumsuz olaylarda yapacak bir şey yok diyerek teslim olmayın. Her kötü olayı aşacağınız bir engel olarak görün ve üzerine gidin. Ya sorunun çözün ya da sorunu bir kenarda bırakıp yolunuza devam edin.

Hayatta her isteğinizin yerine gelebileceğini zannetmekten vazgeçin. Elinizdekiyle mutlu olun ve diğer istekleriniz için çalışın.

OKUDUYSAN ve BEĞENDİYSEN BAŞKALARI DA OKUSUN DİYE PAYLAŞIR MISIN?


Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız
  • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.
Etiketler :

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER