Genç kızın otobüste başına gele şey sosyal medyada büyük yankı uyandırdı!Gece yarısı otobüste 2 kız yolcu kaldı, kızlardan biri durakta indi ama otobüs hareket etmedi, otobüste kalan kız korkmaya başladı, ne yapacağını bilemiyordu.Genç kızın otobüste başına gele şey sosyal medyada büyük yankı uyandırdı!
26 Temmuz 2017 - 4:29 'de eklendi ve 712 kez görüntülendi.

Kız tedirgin bir şekilde neden hareket etmediklerini sordu, şoför araçta tek başına kalan kıza döndü ve öyle bir şey söyledi ki, tüyleriniz diken diken olacak…

İsveçli kızın başına gelen olay sosyal medyada paylaşım rekorları kırdı…

Herkesi önce tedirgin eden fakat sonra takdir toplayan olay birçok kişi tarafından paylaşıldı ve tebdirk mesajları atmalarına sebep oldu.
İşte olayı aslı…

İsveçli genç bir kız geç bir vakitte otobüs ile evine dönüyordu araçta pek kimse kalmamıştı Göteborg’da yaşayan 19 yaşındaki Tina Kamal adlı genç kız.

otobuste-basina-gelenler-sosyal

Cumartesi günü olduğu aktarılan olayda otobüsle evine dönerken araçta 2 kız ve serseri tipli birkaç kişi kalmışlardı kızlardan biri durakta indi arkalarından ise o tipler fakat otobüs hareketsiz bir şekilde bekliyordu önce ne olduğunu anlamayan kız endişelenmeye başlamıştı.

Kız tedirgin bir şekilde neden durduklarını sordu şoför döndü ve kıza neden durduklarını anlatmaya başladı, durakta inen genç kızın evine girene kadar bekleyeceğini söyledi,

Aynı sokakta bulunan tekinsiz tiplerin ise gitmesini beklediğini onlar yolunu değiştirdikten sonra ancak yola devam edebileceğini söyledi, bunu duyan kız yazdığı notta şoföre dünyanın en iyi otobüs şoförü dedi.

Şoförün neden durduğun öğrendiğinde ise çok duygulandı adeta boğazı düğümlendi bu güzel olayı sosyal medyada paylaştı ve bu yazıyı yayınladı.

Çevirinin tercümesi ise şöyle,

“Galiba biraz önce dünyanın en iyi otobüs şoförüyle karşılaştım, tekinsiz serseri tipli birkaç kişi ve bir kız otobüsten indikler, ben ise hala otobüste bekliyordum. Bir süre sonra otobüsün hareket etmediğini fark ettim ve nedenini sordum. Ve anlatmaya başladı, otobüsten inen kadının eve girdiğini görene kadar rahat edemeyeceğini söyledi ve kadının evine girdiğini diğerlerinin ise başka bir yola gittiklerini görene kadar otobüsü hareket ettirmedi.

Şoför bana da aynı şeyi yaptı. Evime en yakın yere kadar beni getirdi ve evime girene kadar bekledi, Ne kadar da iyi bir adam! Sadece görevini yapmıyor insiyatif alarak daha iyisni yapıyor, insanlık görevini yapan bu şoföre teşekkür etmek istedim”


Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız
  • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

İLGİLİ HABERLER