Haber Muhteşem

Bu hikayede ilginç ve zor anlaşılan bir ders var. İnsanlar herkesin yanında rahat olamazlar. Rahat rahat konuşamazlar, kendilerini ifade edemezler.


Devamını Oku…
04 Kasım 2017 - 23:34 'de eklendi ve 881 kez görüntülendi.


Günlerden bir gün adamın biri PetShop’a giriyor, beğendiği bir papağanı göstererek

-acaba bu papağanın fiyatı nedir? diye soruyor.
PetShop sahibi;-10000$ efendim. diye yanıtlıyor. Daha sonra adam,-neden bu kadar pahalı acaba? diye soruyor.

Cevap,-Beyfendi o papağan üçyüz tane kelime biliyor diye yanıtlıyor.
Biraz uzaktaki tüylü papağanı işaret eden adam onun da fiyatını soruyor ve petshop sahibi dudak uçuklatan rakamı söylüyor, -20000$ bu papağanın fiyatı. Adam şaşkın şaşkın neden bu kadar pahalı olduğunu soruyor,-O aynı kelimeleri hem İngilizce hem de Türkçe söyleyebiliyor çünkü, diyor petShop sahibi.
Adam hayret ediyor. Ve hemen onun yanındaki papağanın fiyatını da soruyor merak içinde,
Petshop sahibi, 30000$ diye yanıtlıyor ve ekliyor, “bu papağan kelimeleri her dilde söyleyebiliyor” diye.

Adam biraz daha gezindikten sonra dükkanın tepesinde asılı olan başka bir papağanı görüyor ve merakla soruyor, -bunun fiyatı nedir peki? 100000$ diye yanıt alıyor. Özelliğini de soruyor hemen ve petshop sahibi o ilginç cevabı veriyor.

-Açıkçası bu papağan pek konuşmuyor ama oradaki 3 papağan bu papağan yanlarında olmayınca tek kelime etmiyorlar. Adam bu duruma çok şaşırıyor.Öyleyse diğer papağanlarla bu papağanın arasında özel bir bağ olacağını düşünüyor. Bu hikayeden çıkaracağımız ders ise, herkesin kendine özel yeteneği vardır. Kiminin yeteneği ise karşısındakilere verdiği güvendir.

Yüz bin dolarlık papağan, diğer papağanlara öyle bir güven veriyor ki, diğer papağanlar onun yanında rahat rahat konuşup yeteneklerini sergileyebiliyorlar. Bu hikayede ilginç ve zor anlaşılan bir ders var.

İnsanlar herkesin yanında rahat olamazlar. Rahat rahat konuşamazlar, kendilerini ifade edemezler. Kimi zaman bir insanın varlığı onları içlerine kapalı hale getirebilir.

Ama bazıları da vardır ki onların yanında inanılmaz rahat hissedersiniz…. Siz hangisisiniz? Yakınlarınızın yanında rahat ettiği insan mı, yoksa çekinip içine kapandığı o sinir bozucu insan mı?


Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız
  • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER