Haber Muhteşem

Hastanede yeni doğum yapmış olan anne “bebeğimi görmek istiyorum “diye hemşireye seslenince beyaz bir battaniye ile sarılıp sarmalanmış bebeğini kucağına verir.


Devamını Oku…
28 Şubat 2018 - 17:47 'de eklendi ve 1983 kez görüntülendi.


Kulakları Olmayan Çocuk: Hastanede yeni doğum yapmış olan anne “bebeğimi görmek istiyorum “diye hemşireye seslenince beyaz bir battaniye ile sarılıp sarmalanmış bebeğini kucağına verir.

Anne bebeğin kundağını açınca hayal kırıklığı ile gözyaşları arasında dondu kaldı. Olayı seyreden hemşire hemen arkasını dönüp başka bir şeylerle ilgilenmeye , farkında değilmiş gibi davranmaya başladı. Çünkü bebeğin kulakları yoktu.

İlerleyen zamanlarda çocuk biraz büyüdüğünde yapılan muayenelerde duyma eksikliği olmadığı sadece fiziksel olarak bir eksiklik ve görüntü bozukluğu olduğu anlaşıldı.Çocuk büyüdü okula başladı, bir gün okuldan eve koşarak geldi ve ağlayarak annesine sarıldı. Tartıştığı bir arkadaşı ona öcü demişti.

Kendisinde olan bu eksiklik ile ilk defa acımasızca vasıflandırılmak onda büyük bir hayal kırıklığı olmuştu ve uzun süre okula gitmek istememişti. Yılları bu eksikliğinin ezikliği ile geçti.

Aslında okulda öğretmen ve arkadaşları arasında sevilen başarılı bir öğrenciydi, lakin bu durumu onu çekingen ve içine kapanık bir hale getiriyordu.Annesi her an arkadaşlarıyla kaynaşması ve aralarına karışmasını söylese de bir yandan da bunun ne kadar zor olduğunun farkındaydı. Çocuk artık büyümüş delikanlı çağına gelmişti.

Babası tekrar tekrar görüştüğü doktoruna giderek, oğluyla ilgili bu sorununa bir çare için hiç bir şey yapılamaz mı diye sorunca, Doktor, organ nakli yapılabilir ancak bir çift kulak nasıl bulunacak dedi.

Bir zaman sonra babası oğluna müjde oğlum sana kulaklarını verecek birisini bulduk, operasyon için hastaneye gidiyoruz dedi, Daha oğlunun sormasına fırsat vermeden yalnız kim olduğunu şimdi değil zamanı gelinde öğreneceksin , o yüzden sorma der.

Başarılı bir operasyon ve tedavi sürecinin ardından gencin yeni görünümüyle adeta hayatı değişmiştir. Babasından rica eder buralardan gidelim yepyeni bir çevrede her şeye yeniden başlamak istiyorum der.

Aynen de öyle yapıp başka bir semte taşınıp yeni bir okulda her şeye yeniden başlar. Lise üniversite yılları başarı ve derecelerle sosyal hayatımda son derece uyumlu bir şekilde geçer. Büyük başarılar elde edip en genç diplomat unvanını bile kazanır.

Babasına bana böyle bir iyiliği yapan kim öğrenmem lazım dese de babası şu an öğrenemezsin der ve oğlu ne dese merakını giderecek cevabı alamaz. Bu sır yıllar boyu gizlense de nihayet açığa çıkma zamanı gelmiştir. Annesi vefat etmiş ve evde cenaze hazırlıkları yapılmaktadır.

Baba oğlunu annesinin cenazesinin başına getirir üzerindeki örtüyü açar ve hiç bir zaman çıkarmadığı başörtüsünü açarak büyük sırrı gösterir.ve der ki. “Böyle bir fedakarlığı bir anneden başka kim yapabilir. O ameliyet sonrası sen anlamayasın diye ne acılar çekti bir bilsen”


Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız
  • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.
Etiketler :

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER