Haber Muhteşem

Mutlaka okumalısınız.


Devamını Oku…
17 Aralık 2017 - 18:00 'de eklendi ve 4977 kez görüntülendi.


Hayat İçin Çok Önemli Püf Noktaları!

1) Biriyle tanıştığınızda bir veya 2 saat içinde o kişi hakkında ne düşünüyorsanız büyük ihtimalle 1,2 yıl sonra da aynı şey düşünürsünüz. Çünkü kişiliklerini konuşma sırasında belli etmeyen insanları tanımak için çok zamana değil farklı olaylara ihtiyacınız vardır.

0

Sohbeti, muhabbeti çok hoş olan o kişinin gerçek yüzünü daha fazla sohbet ederek öğrenemezsiniz. Bir kişinin karakteri, haksızlığa uğradığında, yolculuğa çıktığında, alış veriş yaptığında ortaya çıkar. Birini tanımak istiyorsanız olaylar karşısında nasıl tepki verdiğine dikkat etmelisiniz.

2) Uyumadan önce yüzde 90 olarak başımıza gelen veya geleceğini zannettiğimiz şeyleri düşünürüz. Zihnimiz bu boş zamanı böyle değerlendirmeye çalışabilmektedir.3) Çocuklarımızla yaptığımız sohbetler onların iç sesleri haline gelmekte. Onlar ile yaptığımız konuşmalara dikkat etmeliyiz.

4) Arkadaşlarınızın arkadaşları hakkında nasıl konuştuğuna bakın, muhtemelen sizin hakkında da öyle konuşuyorlar. Siz yanınızdan ayrıldıktan sonra size karşı da aynı tavrı takınıyorlar.

5) Gece geç saatlere kadar oturanların, erkenden yatanlara oranla ruh ve sinir rahatsızlıklarına sahip oldukları veya ruh ve sinir hastalığına yakalanmakta oldukları belirtilmektedir. Gün ışığı sağlığımız ve psikolojimiz için çok önemlidir.6) Birinin sizinle ilgilenip ilgilenmediğini merak ediyorsanız, ortamdakilerden farklı bir davranışta bulunun, mesela kollarınızı kavuşturun. Eğer o kişi de aynı hareketi yapıyorsa, sizi izliyor olma ihtimali çok yüksek. Çünkü birine çok dikkat ediyorsanız istemeden aynı hareketi yaparsınız.

7) Bir tartışmayı kazanmak istiyorsanız, iyi sorular sormalısınız. Argümandaki hataları ortaya çıkan sorular sormak, karşınızdakini veya dinleyenleri ikna etmenin en iyi yoludur.

8) Bir seneye yakın bir süre sonra beynimiz bizi üzenleri unutmuş olur, tabi çoğu zaman. Eğer sizi üzen şeye odaklanmaya devam ederseniz. Beyin daha yavaş unutur. Tamamen size bağlı.

9) Sevmeyi ve bağlanmayı reddeden insanlar, en çok kırılan, en çok hayal kırıklığına uğrayan insanlardır. Yaşadıkları travmayı aşamadıkları için böyle bir davranış gösterirler.

10) Hayatınızla ilgili en iyi tavsiyeleri veren insanlar, hayatta en çok sorun yaşamış insanlardır. Tecrübe iyi öğüt olarak geri dönüş sağlar.

11) Aşırı düşünme beyni olumsuz düşüncelere sevk eder, bütün olumlu seçenekleri bitirdikten sonra olumsuzlardan başka bir şey kalmamıştır çünkü.

12) Zeki insanlar değiştiremeyeceklerini düşündükleri için çatışmalarda uzak dururlar, doğrusunu bilmelerine rağmen susmaları bundandır.

13) Sosyal açıdan daha içine kapanık olan insanlar, arkadaşlarına ve dostlarına daha sadık olabilmektedirler. Ellerindeki az insanın kıymetini bilirler.

14) Basit şeylere hemen sinirlenen insanların sevgiye ihtiyaçları vardır. Sevgisizlikten böyle agresif bir tavır gösterirler.

15) Biri size “Sen artık çok değiştin.” diyorsa iki ihtimal vardır, ya gerçekten değişmiş farklı bir insan olmaya başlamışsınızdır veya artık onun istediklerini yapmayı bırakmışsınızdır.

16) Asla unutmayın ki, yalancılar herkesin yalancı olduğunu düşünür. Dürüst olmayan insanlar kimseye güvenilmeyeceğini söyler. Aldatan insanlar da herkesin eşini aldattığını düşünürler.

17) Birinin sizin için ne kadar önemli olduğunu anlamanın en iyi yolu, o kişinin artık hayatınızda olmadığını düşünmenizdir.


Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız
  • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER