Haber Muhteşem

Her kahvaltıda kuru üzüm tüketmelisiniz…


Devamını Oku…
14 Mayıs 2018 - 0:03 'de eklendi ve 565 kez görüntülendi.


Her kahvaltınızda mutlaka bulunması gereken besinlere kuru üzümü de eklemelisiniz. Kuru üzüm ile her sabah aldığınız vitaminler ve minerallerde artış olacaktır. Bu yazımızda bu harika besin hakkında sizlere faydalı bilgiler vereceğiz, mutlaka bu yazımızı okuyun ve paylaşın.

Kuru üzüm kabızlığa fayda sağlamasının yanında başka birçok faydası da vardır. Kurutulmuş diğer birçok meyve gibi üzümün de kurutulmuş halinde güçlü besin maddeleri bulunmaktadır.

Koyu renkleri tatlı olmalarının ve içerilerindeki yüksek antioksidanın işaretidir. Her besinde olduğu gibi aşırıya kaçmadan devamlı tüketilmelidir. Günün ilk saatlerinde özellikle kahvaltıda tüketmeniz çok daha iyi bir gün geçirmenize ve daha sağlıklı olmanıza yardımcı olacaktır.Her sabah kahvaltıda kuru üzüm tüketmenin 6 iyi sebebini sizler için derledik,

1-) Kuru üzüm tansiyonu düşürür; Üzüm, kalbinize faydalıdır ve kan basıncınızın düşürülmesinde vücudunuza yardımcı olur. Kuru üzümde bulunan glikoz sebebiyle az miktarda fakat devamlı tüketilmelidir. Günde bir avuç kuru üzüm ile yüksek miktarda potasyum alırsınız ve kan basıncının düşürülmesinde yardımcı rol oynar. İçerisindeki lif ile sertliği azaltır ve kan damarı biyokimyasına destek sağlar.

2-) Enerji ve Kansızlık; Kuru üzüm enerji ihtiyacınızı gidermenizde yardımcı olur ve kansızlığa karşı fayda sağlar. İçerisindeki demir ile kansızlıktan kurtulmanızda faydalıdır.Kan üretiminde kullanılan B vitamini açısından da zengindir. Yüksek miktarda bakır içerir ve alyuvarların düzgün oluşmasına yardımcı olur.

Kahvaltı günün enerji ihtiyacımızı karşılamamız gereken en önemli öğünüdür, bunun için karbonhidrat açısından zengin olan kuru üzüm tüketilmelidir. Günün ortasında açlık çekmemek ve güçten düşmemek için birebirdir.

3-) Vücudunuzu temizlemek için; Vücudumuz kendini temizlemek için programlanmıştır bunlar için de karaciğerinizi, böbreklerinizi ve vücudunuzu sağlıklı tutmalısınız.  Kuru üzüm karaciğer ve böbrek tarafından yapılan temizlik işlemlerine faydalı besin maddelerini içermektedir. Kuru üzümden en iyi şekilde faydalanmak için doğal olarak suyunu hazırlamayı da deneyebilirsiniz.  Kuru üzümleri ıslatın ve ertesin gün suyu ile birlikte tüketin.

4-) Kabızlığa Karşı; Kuru üzümün içerisindeki lifler çözünmediğinden şişerler. Bu şişme sebebiyle bağırsaklarınız harekete geçer ve detoks uygular bu da dışkınızın atılmasını kolaylaştırır. Ayrıca ishal olduğunuzda da çözünür lif sıvıyı emer ve iyileşmenize yardımcı olur.

5-) Kemiklere Faydalı; İçerisindeki kalsiyum ile kemikleriniz faydalıdır. Her diyette mutlaka kullanılan olmaz olmaz besinlerden olan kuru üzümü kemikleriniz için de tüketmelisiniz.

Yoğurtlu kuru üzüm de tercih edilen tüketim şekillerindendir.  Daha önce  bahsettiğimiz, kuru üzümde bulunan potasyum ileri yaşlarda görülen osteoporoz, eklem dejenerasyonu/yaşlılık romatizmasına karşı fayda sağlamaktadır.

6-) Alkalin tutmak için; Asitik bir vücutta akne gibi cilt problemleri sıkça görülür. Vücudunuzdaki pH dengesizliği birçok organı etkiler. Böbrek taşı ya da yüksek kolesterol riski artar ve artrit ağırlaşır.

Kahvaltılarınızda bir avuç kuru üzüm tüketmeniz ihtiyaç duyduğunuz potasyum ve magnezyumu almanızı sağlar. Bu iki mineral daha alkalin bir vücuda sahip olmanıza yardımcı olur. Sağlığınızı tehlikeye atan asidik halini azaltır.

Pekala şimdi söyleyin bakalım, artır her kahvaltıda kuru üzüm tüketecek misiniz? Sağlıklı günler dileriz…


Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız
  • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER