Haber Muhteşem

İbrahim Ethem aradan geçen uzun zaman sonra tekrar memleketine gelir.


Devamını Oku…
02 Kasım 2017 - 13:34 'de eklendi ve 6222 kez görüntülendi.


İbrahim Ethem hazretleri tahtı tacı bırakıp terk-i diyar ettikten seneler sonra tekrar yurduna döner. Kendi yaptırdığı camide yatsı namazını kılar.

Dışarıda kar yağıyor hava çok soğuk,”şurada kıvrılayım sabah namazından sonra giderim”diye düşünür.O sırada caminin bekçisi görür ve ”Ne yapıyorsun burada”diye sorar. “Müsaade ette şurada yatayım, sabah namazından sonra şehre ineceğim”der.

Bekçi bacağıdan tuttuğu gibi “İbrahim Ethem, senin gibi çulsuzlar için yaptırmadı bu camiyi” der ve sürükleye sürükleye, kafasını merdivenlere vura vura atıyor onu dışarıya.İbrahim Ethem ”Bu camiyi ben yaptırdım” da diyemiyor. Zaten dese de kimi inandıracak?Çaresiz şehre gidiyor, her yer kapalı , sadece bir ekmek fırını açık. Kapıyı çalıp içeri giriyor ve sabaha kadar oturmak için müsede istiyor.

Orada çalışan fırıncı ”geç otur” diyerek işine devam ediyor.Aradan birkaç saat geçiyor, sabah ezanı okunmaya başlıyor,fırında çalışan işi bırakıyor İbrahim Ethem’in yanına gelerek”Hoş geldiniz, isminiz ne, nereden gelip nereye gidiyorsunuz?Diye sormaya başlayınca İbrahim Ethem ”Saatlerdir burada oturuyorum yeni mi geldi aklına bunları sormak?”diyor.

Fırıncı başlıyor söze: “Ben bu fırında çalışan bir işçiyim.İki çocuğum var, iki de yetime bakıyorum. Ben onlara şimdiye kadar haram lokma yedirmedim. Senin geldiğin vakit benim mesai saatim dahilindeydi.O vakit muhabbet etmek mesaimden olurdu,kazancım helal olmazdı.Şimdi Ezan okundu, mesaim bitti. Seninle istediğin kadar konuşabiliriz helalinden”..
İbrahim Ethem: “Sen ne güzel adammışsın.Senin ALLAH’tan bir şey isteyip de olmadığı vâki oldu mu..?” diye sorar…

Fırıncı:“Elhamdülillah ben ALLAH’tan ne istediysem verdi, fakat ALLAH’tan bir şey istedim, onu bana henüz vermedi, ALLAH’a yalvardım, bana dünya gözüyle İbrahim Ethem Hazretlerini göster diye, bana onu şimdiye kadar göstermedi” der..

İbrahim Ethem: “O Allah, öyle bir Allah ki,” diyor, İbrahim Ethem, “İbrahim Ethem’i bacağından sürükleye sürükleye, kafasına vura vura getirir sana gösterir, sen yeter ki yürekten iste” Sevenin sevdiğinden istedigi tek şeydir DUA…
Ayrı bedenleri bir muhabbettebirleştirendir DUA…
Çaresizken sığındığımız tek limandır DUA…
Kulun RABBİ ile teke tek buluştuğu andır DUA…


Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız
  • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.
Etiketler :

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER