Haber Muhteşem

Devamını Oku…


İki Bin TL Borç Nasıl Ödenir?
05 Kasım 2017 - 17:43 'de eklendi ve 6879 kez görüntülendi.


Harika bir ibretlik hikaye. Zengin adamın biri yemeğini yedikten sonra yürüyüşe çıkar.. Bir süre yürüdükten sonra namaz kılmak için camiye gider. Bir adamın caminin bir köşesinde katıla katıla ağladığını görür ve yanına gider..

Adama niçin bu kadar ağlıyorsun diye sorar. Adam  2000 TL. borcu olduğunu ve bundan feraha çıkmak için Allah’a dua edip yalvarıp yakardığını söyler…

Zengin adam,  Müslüman bu rakamın onun için problem olmayacağını söyler  ve hemen elini cebine atar  2000 TL’yi adama verir… Parayla beraber herhangi bir sıkıntısı olduğunda   kendisini araması için telefon numarasını da verir…İhtiyaç sahibi  parayı alır ancak  numarayı  geri verir… Zengin adam  nedenini  sorduğunda hayatı boyunca  unutamayacağı şu sözü işitir: ” İkinci kez borçlandığım durumda yine Allah’a yalvaracağım. Seni aramayacağım… Çünkü O seni bana gönderdi, senden başkasını da bana gönderir!”
Sübhanallah!

Bu  kıssayı duyduktan sonra üzerinde uzun süre  düşündüm ve bazı dersler aldım. Yalvarıp yakaran ihtiyaç sahibi adam Allah’ı görürcesine  iman etmiş ve ihsan kavramını yakalamış.
O numarayı  geri iade etmekle Allah’a olan tevekkülünü ispatlamış oldu. O numaranın kendisine verilmesi  tam manasıyla bir imtihandı.

Ve o imtihanı başarıyla geçti. 4- Allah dualara icabet edendir.
Ummadığınız yerden rızıklandırırım’ ayeti kerimenin  tecellisini görmüş olduk. Allah C.C  ihtiyaç sahibi bu adam üstünden bizlere tevekküllü öğreterek  o adamı vesile kıldı. Allah’u Teala o adam sadık kullardandır.  Allah c.c. böyle bir tevekkül anlayışını biz kullara da nasip etsin… Amin..Okursanız sadece siz faydalanırsınız fakat paylaşırsanız herkes faydalanır. Lütfen ihtiyacı olan biri olabilir o yüzden bir kez paylaşalım.

Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip etmeyin unutmayın… Okuduğunuz için Teşekkür ederiz.


Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız
  • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER