Haber Muhteşem

Dünyayı düzeltmek isteyenler önce kendinden başlamalı…


Devamını Oku…
03 Kasım 2017 - 15:06 'de eklendi ve 954 kez görüntülendi.


Bütün hafta çalışmış olan adam, Pazar günü rahat rahat dinlenmeyi planlıyordu ki, Oğlu içeriye girdi -Baba, hani sinemaya gidecektik.” Dedi. Fakat adam haftanın yorgunluğu ile çocuğa verdiği sözü unutmuştu ve hiç dışarıya çıkmak istemiyordu.

Sonra adam sinemaya gitmekten kurtulmak için çocuğu oyalayacak bir şey düşündü ve… Aklına gazetedeki dünya haritasını parçalara ayırmak geldi.

Haritayı parçalara ayırıdı ve çocuğuna gösterdi, bak oğlum şimdi bu haritayı birleştir o zaman sinemaya gidelim. Çocuğuna çok zor bir iş vermişti ve çocuğu uzun bir süre oyalayacağını zannediyordu. Oğlu parçaları aldı ve odasına gitti, bir süre uğraşan çocuk tam vazgeçiyordu ki bir şey fark etti.Adam ise bu yöntemin çok iyi bir yöntem olduğunu düşünüyordu sonra çok fazla bir zaman geçmemişti ki oğlu elindeki harita ile geldi, harita tamamlanmıştı. Normal bir yapboz haritayı yapmak bile çok zor iken bir çocuk bunu nasıl yapmış olabilir diye düşünüyordu adam. Acaba annesinden mi yardım aldı diye aklından geçirdi.

Sonra oğluna sordu, nasıl yaptın diye. Oğlu cevap verdi, bunun arkasında bir insan resmi vardı, insanın resmini düzeltince dünya da düzeldi.

Herkes dünyayı değiştirmek ve daha iyi bir yer yapmak istediğini söyler ama çok az kişi bu işe kendinden başlar. Dünyayı değiştirmek isteyen önce kendini yani insanı düzeltmeli.İnsan ve Dünyanın birbiriyle olan bağlantısını mecazi bir şekilde anlatan bu hikayeyi beğendiyseniz paylaşmayı unutmayın.


Her gün paylaştığımız haberler, faydalı bilgiler, ibretlik hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız
  • aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER